Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz sh4d0w #33 üzenetére

    Meddő vita. Amúgy azok szokták a linux-ot fényezni ennyire, akiknek lövésük sincs a Windows-ról és nincs pénzük olyan helyen tanulni, ahol megtanítják. Ha még egy csoportházirendet sem tudok megcsinálni rendesen akkor ne akarjam már tudni milyen a Windows :U

    Csak kiváncsiságból: Te honnan veszel egy desktopra tuti "tiszta" linuxot? Letöltöd az orgjáról? Ja, bocs. :DDD

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz djgeg #36 üzenetére

    A tájékozatlan szófosás nem visz előre. A linux sincs ingyen, messze nincs. Hagyjuk már.

    Nem hívott még marketinges telefonon, hogy nyertél egy eldobható borotvát, ami 500Ft egy nagyáruházban, de te megnyerted és csak az 1000Ft-os postaköltséget kell kifizetned, hogy használhasd is, de attól még a borotva ingyen van, csak neked kerül sokba? :DDD Na a linux is kb. ennyire van ingyen, ha jót akarsz magadnak. Ha meg bármilyen xar megteszi csak ingyen legyen, akkor meg ne a biztonságtechnikán rugózzunk már, hanem azon, hogy mi mire jó, osztan örüljünk hogy van fríbe. Szerintem. De erősen hajlok afelé, hogy semmi de semmi sincs ingyen gyerekek. Mese.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz djgeg #42 üzenetére

    Egy smoothwall mögötte egy sambaval meg három klienssel és high-end IT van a pizzeriában a rendelésfelvételen mi? Micsodíí? Még skype is van igaz? Hohóóó! Vagy mi az a minden? Hagyjuk már, hát nem lehet linuxal se megcsinálni semmit ingyen.
    Letöltesz egy CD-ről bootoló Slax-et és benyomod a droidnak azt, hogy ne legyen másnapra vírusos és örülsz, meg ő is örül mert tud böngészni. Isteni. Mindenki örül. Imádom a linuxot, semmi bajom vele, de hagyjuk már ezt a "mekkora king, minden téren lenyomja az MS-t dumát" mert nagyon, de nagyon gááááz. Olvasni is, meg annak is aki mondja. Csak égeti magát.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz dabadab #46 üzenetére

    Nem értek egyet ezzel a nézőponttal. Egyetlen területet sem mondtál, ahol lenyomná. Ha azzal érvelsz, hogy piaci árversenyt nyer egy ingyenes szoftver egy fizetőssel szemben és ezt nem piacszerzésként, a létező legagresszívabb -piacra való- betörésként értelmezed, akkor szerintem tévúton jársz. Én nem hiszek a karitatív szoftverfejlesztők társadalmi munkájában üzleti szinten. Ha valami "jó szerszám" ahhoz, hogy pénzt keress vele, akkor annak ára van és lesz is. Átmenetileg lehet csaliként akár látszólag "ingyen" is, elfogadom, de nem hiszek abban, ahogy az elő van adva.
    A háttérben mindig fillérre pontosan ki van számolva, hogy mennyibe fáj a csali és ahhoz képest mennyi a remélt bevétel. Ha a bevétel egy része "adó" az torzítja a képet, pontosabban kevésbé nyilvánvaló (számodra), hogy profitábilis az, amit csinálnak. Én abban hiszek, hogy egy olyan munkavállaló, akinek szakmai kvalitása jó pénzt ér a munkaerőpiacon az nem dolgozik ingyen, miközben segélyből él és egy szoftverfejlesztő az ilyen. Talál munkát. Eladja a munkaerejét és azt követően nem jut ideje jótétlelket játszani, vagy ha jut akkor az a lúzer, aki fizet neki, de nem az a jelllemző, hogy az IT tele lenne lúzerekkel.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kispx #50 üzenetére

    Ha azokat a programozókat nem én fizetem a szoftver megvásárlásakor, akkor az nem piaci verseny. Akkor egyik szoftver sem nyomta le a másikat, mert a fogyasztói döntésem nem ár-hasznosság arányú, mivel nincs ár. Nemtom hogy az úgy mi, hogyha az adót centralizáló vezetők eldöntik, hogy a pénzem egy részét olyan szoftver fejlesztésére adják oda a megkérdezésem nélkül, ami csak azt bizonyította be az ingyenességével, hogy hasznosabb a semminél, de azt nem hogy xy szoftvernél is hasznosabb. Mi ez? Kommunizmus? Nemtom mi ez, de hogy nem motivál jobban a minőség növelésére a piaci versenynél az tutkó. Egy szoftver akkor "nyomott le" egy másikat, ha a saját talpán megáll külső segítség nélkül és több bevételt hoz az eladása, mint amennyibe az elkészítése kerül.
    Ingyenes szoftver nem létezik. Nézőpont létezik, amiből annak lehet hívni.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kispx #53 üzenetére

    Ó a varázslatos üzleti modell, a csodamodell, amitől nekem ingyen lesz a cucc. Kár, hogy nem avatsz be, mert nagyon érdekel az ilyesmi.
    Nem is olyan régen volt egy ilyen. Kb. tízezer ember be is copta, hogy majd az autója oldalára ragasztott matrica fogja kitermelni az autója részleteit és neki ingyen lesz. Ja nem, még vezettették is őket. A sok hülye még ment is körbe-körbe-karikába csak hogy meglegyen a km :DDD
    huhhúúú Magyarország, én így szeretlek.
    Az is egy jó modell volt. Ilyen modellt, ha csak egyet tudnék guglizni gyerekeeeek. Az nem lenne baj. Ahogy látom elég régen volt már itt az utolsó ahhoz, hogy valami újra ingyen legyen. Csak nektek, csak most.
    Tudok én is mindent ingyen, ha jól megfizettek. :) Báááármikor. Szóljatok, ha kell valami! :))

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kispx #58 üzenetére

    A Red Hat, ja értem. Tehát ha terméktámogatásról adok számlát és nem szoftverről, akkor te tőlem vásárolsz szoftvert támogatás és tisztességes dokumentáció nélkül, hiszen elkezded használni a szoftveremet támogatás nélkül, mert nem tudod, hogy neked az úgy nem lesz jó, mert nem nézel utána.
    Annyira nem más ez a modell végülis. Ez is arra alapoz, hogy te hülye vagy és olyan szoftvert kezdesz használni, ami neked nem lesz jó és támogatásra fogsz szorulni, de az meg nincs, csak ha kifizeted. Végülis ők is csak egy autót vettek részletre, ha úgy vesszük, de a remélt benzinköltség mellé más költségek is társultak időközben, mer' mégse lett jó a matrica, így nincs meg a részlet, csak ha kifizetik. Megesik az ilyesmi. Azt kaptak, amit akartak. Autót. Szerintem annyira nem éles ez a határvonal, bár kétségtelenül szimpatikus dolog támogatni egy szoftvert, de melyiket nem támogatják? Ja, hogy a másikat is támogatják, csak ott szoftverről kapod a számlát? :U Fú, teljesen összezavarodtam.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kispx #64 üzenetére

    Ott tartunk, hogy nem a használati jogért és a terméktámogatásért egyszerre fizetsz, amikor megveszed hanem a terméktámogatásért fizetsz utólag az is simán lehet, hogy többet. Maradjunk ennyiben.
    Mindkét verzióban kipróbálhatod előtte, csak az elsőnél tisztában vagy a költségekkel, az utóbbinál meg később jössz rá, mert madár vagy és nem nézel utána, hogy mit kell haszálnod, csak elkezded használni az egyiket, mert bekapod a legyet, hogy az ingyen van és akkor majd te milyen jól fogsz járni. Egyszerű példa: Elkezded használni az ingyenes számlázóprogramot, a kormány megváltoztatja az áfatartalmat és akkor jössz rá, hogy hoppá, azt nem tudod módosítani, csak terméktámogatással, amit csak egy évre kérhetsz és többe kerül ezeknél, mint azoknál a szoftverhasználat került volna támogatással együtt, de nem tudod leváltani a szoftvert csak mégnagyobb költséggel és ezért szépen kifizeted nekik a drága support-ot és nem azért, mert az ő terméktámogatásuk egy lelkisegély a másikhoz képest. Tényleg ingyen volt, milyen jó. Azért kaszálnak akkorát, mert mindenki jól akar járni, csak aztán nem jön össze.

    Volt fent egy pár évig egyik szoftverem, pár ezres letöltöttség mellett vajon mennyi támogatást kaptam? Igen, 0 Ft-ot.

    Nálad a support = donate ? Nem tudlak követni.

    Amúgy szerinted ha egy virtuális sisakot árulsz, akkor az mi ha nem a szoftver? Figyi tudok úszóbérletet egész télre termálstrandra ingyen. Csak akkor kéne fizetned egy millát, ha odamész és kiderül, hogy üres a medence és azt szeretnéd, hogy feltöltsék. Hagyjuk már, jó?

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz kispx #69 üzenetére

    Jó, szerintem szerezz tapasztalatokat nagyvállalatnál, aztán utána beszélgessünk. Én pontosan tudom, hogy mennyibe került az, amikor csak annyit csináltunk, hogy megváltoztattuk az étkezési támogatás mértékét. Ne tudd meg, hogy a kedves vadúl gazdálkodó iskolák mindösszesen mennyi számlát hoztak össze országos szinten szoftveresektől, csak hogy tudjanak bizonylatot nyomtatni az ebédbefizetésekről. Nem egy áfa, de majdnem. Maradjunk annyiban, hogy ha az most a zsebemben lenne a pucér nők seggéről szívnám a kokaint ahelyett, hogy veled offolok. Csak ennyit a valóságalapról. Szóval ne fárasszuk egymást drága barátom. Mindennek megvan az ára és felkészülni úgy érdemes, hogy rendes supportod van előre betervezve a ktv-be és nem ingyenes cuccokkal okoskodsz az utolsó pillanatban kapálózva segítségért. Ezeket a szoftvereket nem lehet ingyenesként kezelni, mert nincsenek ingyen. A Red Hat profitja a bizonyíték. Nincs ingyen semmi. Nézőpont van, amiből nézve ingyenesnek lehet őket hívni, ezzel kezdtem és ezzel is fejezem be. Eddig bírtam.

    Hardverlesen

  • priti

    addikt

    válasz sh4d0w #73 üzenetére

    Összemostok mindent. Annak vajnyi köze sincs szerintem az "ingyenességhez" hogy ki használ Linux kernelt.

    (#74) djgeg

    Én 2000-ben voltam utoljára IBM-en belül, szét quake-eztük az arcunkat éjjel a 40 órás teszt alatt. Akkor még volt akkora szám 20"-os monitorokon multizni, hogy képes voltam ott dolgozni vagy 2 hónapig azért a semmi pénzért. Akkoriban saját fejlesztésű unix cucc volt bent. A munka amúgy nagy semmi volt, pár A4-es oldalra ráfért az egész, amit oda tudni kellett. Te voltál ott a legnagyobb király, ha egy lékelt dinnyében kijött egy scsi. Szájról-szájra terjedt a dinnyelevet eresztő alufóliás trükk. :DDD Na gondolhatod mekkorát keresett ott mindenki, ha ezért kockáztatta az állását. Jó, mondjuk akkor azért még mást ért egy 32GB-os scsi az is igaz, de olyan sokat azért nem...

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák