Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arn

    félisten

    válasz 2xar #106 üzenetére

    aranyokrol beszeltem - ha a pontos erteket nem is tudom, de azt latom, hogy mit mutat a sw es mit a fogyasztasmero, ha nem is pontos, az aranyok stimmelnek. a tobbi reviewban meg azonos konfigokat neztek a platformoktol eltekintve, es sok helyen tobbet fogyaszt a 2700x, mint a 8700k. legalabbis kicsit ellentmondo, hogy egyik helyen ennyivel alaja, a masikon meg foleje merjenek.

    total mindegy, hogy mit mersz a procira magara, ha a lap, amibe teszed tobbet zabal. platformokat hasonlitasz. igy a ket ugyanolyan komponensekbol felepitett gep osszfogyasztasa mutatja a gyakorlati kulonbseget.
    ha megnezed az altalad linkelt tesztet, msi van az harmadik helyen is, es ez is egy eleg mezitlabas lap.

    tdp osztalyokrol beszelunk, pl az azonos 95 wattosztalyba sorolt procik kozott eleg jelentos elteres lehet.

    a ryzenek fogyasztasat, orajelet, homersekletet nem is tul egyszeru merni, az xfr miatt, ha nagyon tenyszeruek akarunk lenni, egy adott feladat elvegzesehez szukseges wattorat kellene megnezni, mert a pillanatnyi ertekekek gyakran semmitmondoak. pl ha a gyari hutovel teszteltek eleve konnyen beleutkozik a 85 fokos plafonba, es onnantol a proci fogyasztasa visszaesik. szoval x teszt x fele tesztkornyezet, szezont a fazonnal, de nekem a tesztek jelentos reszebol az jott le, hogy ezzel tisztaban sincsenek. a lenti esetnel csak a hutest valtoztattam, ami befolyasolja a feszultseget, orajelet, fogyasztast - erosebb hutovel a tdplimitig tobbet fogyaszthat.


    [ Szerkesztve ]

    facebook.com/mylittleretrocomputerworld | youtube.com/mylittleretrocomputerworld | instagram.com/mylittleretrocomputerworld

Új hozzászólás Aktív témák