Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • opr

    veterán

    Nagyon jol hangzik, kivancsi leszek ra, milyen lesz, illetve hogy mennyire lesz sima az atallas az uj platformra (eleinte nyugosek szoktak lenni a ram-mb-cpuk egymasra).
    A nagyon jo hir szamomra ebben az, hogy mire eljon a gepcsere ideje (bo ~4 ev mulva), mar egy nagyon eros, nagyon kiforrott rendszert lehet majd osszepakolni. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #19 üzenetére

    Vegfelhasznalonal mit keresne 64 magos EPYC, vagy akar csak Threadripper?
    A cegek meg, akinek kell a teljesitmeny, szerveriparhoz es a limitalt ellatashoz kepest meglepoen gyorsan allnak atfele ra. Meg a hagyomanyosan nagyon intel parti jatekfejlesztok kozott is egyre tobben vesznek Threadripperes workstation-oket es/vagy EPYC-es compile/renderfarmokat, mert egyszeruen annyira gyors es ahhoz kepest olcso, hogy hiaba hasznalt mindig intelt, szajhuzgalva ugyan de megveszi az AMD-t, mert nincs mas realis valasztasa. Es ez nem egy legbol kapott urban legend, hanem szemelyesen latom es tapasztalom, kb mindenhonnan ez az info jon ujabban, legyen az SONY, XBOX, vagy fuggetlen studio/kiado termeke (pl EA egyre tobb studioja is atall).

    Es ezek a cegek most meg szajhuzgalva vesznek AMD-t, mert sose volt nekik, igy kockazatkent elik meg a dolgot, de minel tovabb tokol az intel azzal, hogy vegre lerakjon valamit az asztalra, ami nem csak gamerjozsi szamara versenykepes, annal inkabb ra fognak jonni ezeknel a cegeknel a beszerzok, hogy semmi baj nincs az AMD alapu rendszerekkel, mint ahogy jelenleg is az atallasrol mindenhonnan azt hallom, hogy zokkenomentes, es el vannak ajulva a teljesitmenytol es az ar/ertek aranytol, meg a brutalisan arazott TR 3990X-nel is (amirol ugyan nem nagyon jon valamiert sok cikk, pedig akkora siker, hogy folyamatosan out of stock, gyakorlatilag a legnagyobb gatja az elterjedesenek az, hogy nehez beszerezni, varni kell ra, pedig ez nem eppen egy banyaszcucc).

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #26 üzenetére

    "Ez itt a prohardveren szokott nagy mondás lenni, hogy így meg úgy meg amúgy, meg minden is agyonver, csak az ide írók 99.999 %-a velem együtt nem látott olyan embert, akinek ilyen processzora lenne."

    Pont holnap jon at haver, akinel a ceg vegul raallt, hogy a Dell WS helyett epitett vizes TR3990x + gtx3090 legyen (mert a Dell, akivel szerzodese van a cegnek barom modjara nem arul valamirevalo AMD-s WS gepet, legalabbis mikor vettek meg nem arult), majd elmondom neki, mennyire exkluziv klub tagja, biztos orulni fog. :D

    Amugy igen, bizonyara azert nem lehet kapni, mert senki nem veszi, mert draga es ott porosodik a raktarban. Csak ez mindenki szerint ego, ugyhogy inkabb odairjak, hogy out of stock. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #28 üzenetére

    Nekem egyelore eleg a distributed build meg a 8 xeon mag. A szavaidat meg nem kiforgattam, csak hulyeseget irtal, most arra megis mit lehet valaszolni? Hulyesegre hulyeseggel, jo kedellyel, mas ertelmes megoldas ugy sincs.

    ui.: Nem nagyon mutatok ilyen vallalatot? Most mondtam egy teljes ipart, ami kezd ezekre atallni, mert mashogy nem lesz versenykepes. :U

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #30 üzenetére

    Mint irtam szamomra egyelore eleg a 8 magos Xeon, en mas reszlegen vagyok (r&d), mi foleg proof of concept-eket gyartunk, oda nem kell threadripper, amikor meg de, azt megoldja a distributed build (vagy ott hagyom estere dolgozni es kesz).
    Jatekfejlesztoket irtam. Az, hogy nem erted, es lathatoan fingod nincs, mert ilyen baromsagokat irsz valasznak, mint hogy "lehet ennél hatékonyabb pl VGA alapú renderelés", aminek zero koze van ahhoz, amit irtam, azzal nem tudok mit kezdeni. Ennel konkretabban meg akkor tudnek mondani, ha azt is leirnam, hogy konkretan melyik jatekon milyen fejlesztonek mennyit jelentett, de ezt nem fogom megtenni.
    De igazabol nem is tudom minek beszelek veled, tudom, hogy faj, ha valaki nem az "intel a kiraly, mindig is az volt, mindig is az lesz, ha szar akkor is" mantrat nyomja.

    Az meg, hogy mennyi tapasztalatom van... Tobb, mint 10 eve dolgozok C++ fejlesztokent, sokszor sok-sok millio soros kodbazisokkal. Szerintem tudom, hogy mennyit szamit a processzor ereje professzionalis felhasznalas eseten (rohadtul nem mindegy, hogy egy forditas 8 ora vagy 30-45 perc - ez volt konkretan a 8 magos xeon es a 64 magos TR aranya), es nem mondok olyan baromsagokat, hogy egy 4000 dollaros CPU annyira draga, hogy nem veszik meg, mert tudom, hogy ahol tenyleg szukseg van ra, ott az arat ket het alatt visszatermeli, ahol meg nincs, oda meg minek venne barki. De lathatoan van ra szukseg, annyira, hogy gyakorlatilag a gyarbol azonnal fel van vasarolva ez a szerinted senkit nem erdeklo termek, amit meg senki nem is latott eloben.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #32 üzenetére

    És árulsz olyan brand workstationt, ami tr3990-nel van szerelve?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #37 üzenetére

    Ha nem 3990 volt, nincs értelme beszélni róla. 3970-et/50-et nem nagyon viszik, mert a terméknek relative kevés értelme van, max valami nagyon speciális esetben lehet jó választás. Azokból van is a polcokon is szarásig, nem kell a kutyának se.
    Azért, mert vagy nem az a helyzet, hogy minden utolsó mag és hz számít, amikoris minek szivatnád magad tr-el, ha ott a jól bevált xeon, olyan választékban, hogy van célgép mindenre IS, vagy az a helyzet, hogy tényleg a világ teljesítménye se elég, de akkor meg 3990-et fogsz venni (ha tudsz - van/elérhető), mert hamar visszahozza az árát.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Abu85 #39 üzenetére

    "A kódfordításnál számít, hogy milyen nagy a kód. Otthoni hobbiprojektekre elég egy 8-16-magos Ryzen is, de az igazán nagy projekteknél óriási előny a 64 mag. Akár egy órán belül is eredményt kapsz, nem kell a munkád végeztét azzal zárnod, hogy elindítod a fordítást, aztán majd holnap reggelre kész lesz."

    ... Amikoris rájösz, hogy B@SSZAMEG, elgépeltem egy konstanst! És fordíthatod az egész modult elölről. (Eggyel odébb volt a tizedes, mint kellett volna)
    Öööö... Haver mesélte.
    Esküszöm, nem én voltam.
    Na jó, de. De, én voltam. :U :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Abu85 #41 üzenetére

    :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #45 üzenetére

    Teljesen másról beszélsz, mint mi. Te szerverekről, cloudról, virtualizációról beszélsz, mi meg a fejlesztőkről, főleg játékfejlesztőkről. Olyan szinten más iparág a kettő, hogy kb annyi közük van egymáshoz, hogy x64.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #48 üzenetére

    Distributed build systemeket szokás használni inkább, mert kell a lokális teljesítmény elég nagy része kell munka közben is (tehát amikor konkrétan Te dolgozol, nem a gép). Ez úgy működik, hogy mindenkinek van egy workstation, x maggal.
    Amikor valaki buildel/compile-ol/akármi, tehát kell a kraft, akkor ebbe beszáll azoknak a kollégáknak a gépe egy szintig, akiknél éppen üresjárat van. Ha mindenki dolgoztatja a vasat, akkor meg mindenki használja a lokális erőforrásait és kész.

    Azért így van megoldva, mert a rendszer rugalmasabb, skálázhatóbb, modulárisabb, mozgathatóbb (ez pl most a covid szitunál nagyon jól jött), és nincs "single point of failure". Egy ilyen fejlesztés nem állhat meg azért, mert kiesett a szerver, vagy elment a net, vagy bármi hasonló.
    Drágább, mint egy darab erős szerver, az tény, de erre a felhasználásra sokkal jobb is.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #55 üzenetére

    Az a vicces, hogy amúgy annyira egyszerű a használatuk (nyilván a fejlesztésük más tészta), hogy bárki, bármikor kb otthon is össze tudja kattintgatni 20p alatt. (Nekem itthon pl incredibuild + swarm van unreal engine mellé.) A fejlesztő nagyon nem rendszergazda, üzemeltetés távol áll tőlünk, és hála égnek ezt tudják a rendszerek fejlesztői is. :DDD

    Ha érdekel a téma, az incredibuild, sn dbs, epic swarm, google scale, bazel kulcsszavakra érdemes rákeresni, vannak YouTubeon is fasza videók, egyszerű de érdemleges magyarázattal, animációkkal, mindennel. Cégek nagyon szeretni szokták, de meglepően kevesen ismerik és használják ki a lehetőséget. :(

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #55 üzenetére

    Elfelejtettem leírni, még azt hozzá akartam tenni, hogy azért is fontos, hogy lokálisan is ott legyen az erő, mert a skálázódás teljesen más szintű.
    Pl lokálisan dupla annyi, de elvileg magonként azonos erejű proci magonként azonos mennyiségű memóriát feltételezve ideális esetben hozhat bőven több, mint kétszeres gyorsulást is (négyszeresre is láttam már példát - ez az egymásra váró, egymástól függő modulok gráfja miatt lehet), viszont a hálózaton oda-vissza küldözgetés, crc ellenőrzés, stb akkora overhead, hogy már a másfélszeres gyorsulás is jó eredmény akkor is, ha minden más azonos. :R

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #60 üzenetére

    Ebben bőven lehet ráció. :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #60 üzenetére

    Ha gondolod, nagyon szivesen leírom a magyarázatát a skálázódás furcsaságának is. Ha itt már nagyon off, akár privátban.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz hallador #63 üzenetére

    Jó szórakozást! :R

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz dokanin #84 üzenetére

    Igen, minden a nyelven, a projektek méretén, a build eventeken és a dependency tree-n múlik. Pl volt anno egy solution, amiben az egyik project valami iszonyat dependency bottleneck volt. Volt neki is sok dependencyje, de azok tudtak gyorsan, párhuzamosan buildelni, viszont ettől az egy projekttől függött kb az egész maradék solution. Nem is lett volna ez nagy baj, ha nem lett volna tele forrásgeneráló perl scriptekkel a prebuild cmd... Na ott pont az volt a helyzet, hogy szart se ért a több mag meg a ht (smt még az amd nedves álmaiban sem létezett még akkoriban), mert ez az egy projekt 3 órán át fordult, az összes többi meg összesen 5 perc alatt. Ehhez olyan proci kellett, ami tök mindegy hány magos, de egy szálon rohadt gyors legyen.
    Aztán persze nekiestünk rendesen (legacy fos kód volt), szétszedtük a dolgokat, meg csináltunk némi compile optimalizálást, utána azért jobb volt a helyzet, sikerült rgy óra alá menni compile time-ban ugyanazon a gépen, de igazán fasza, amikor max 5p egy build sajnos sose lett szegény.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Yeffy #89 üzenetére

    Jah. Amúgy főnök utólagos bevallása szerint "érdekes" volt. Az Ő szemszögéből ez látszott:
    - Beérek dolgozni. Félig meddig magamban (de azért kihallatszott) örülök neki, hogy a fordítás megtörtént, nem tört el semmi, mosolyogva megindulok egy reggeli kávé+cigiszünetre (akkor még bagóztam).
    - Kb 15p-el később, még mindig mosolyogva visszaülök a gépem elé.
    - 10 perccel később már nem őszinte a mosolyom, de nem tudom mi lehet a baj, ezt elmondom a reggeli kivel mivan meetingen is.
    - Kb fél órával később, a semmiből, a mellettem ülő srácot jól megijesztve elbődülök, hogy "a kurva életbe! - bocs". 2 perccel később belépek a rendszerbe, beírok magamnak arra a napra 1 órányi munkát, és elkezdek öltözködni.
    - Ezen a ponton főnök megkérdezi, hogy wtf, mi a baj, és hova megyek, amire annyit válaszolok, hogy "Megyek haza, mert tegnap elírtam egy tizedesvesszőt".

    Még az épület túlvégében is hallottam, ahogy röhög az egész csapat. Ok, nem volt nagy épület, mert startup volt, gyak egy nagyobb házban voltunk, de akkor is.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák