Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tin

    veterán

    válasz <Adamsky> #6 üzenetére

    nem tudom, nincs Nikonom :)

    a pixel-peeperek szerint jobb a Nikon szenzora, felbontásban, zajszintben és dynamic range-ben is. de ebben igazából nem is kételkedik senki, a Canonosok sem.

    a Canon maga gyártja a szenzorait, a Nikonnal a Sony, Toshiba gyártja. a D5200-at talán pont a Toshiba, úgyhogy gondolom ez is.

    a Nikonban sokkal több a fókuszpont, de pl. a 70D összehasonlító tesztben kiderült, hogy sokkal többet hibázik burst módban.

    a Nikonhoz drágábban és nehezebben találsz használt obit, mint a Canonhoz.

    a Nikonnak más a menüje, a gombok elhelyezkedése, az egész rendszer. bizonyos dolgokat sokkal nehezebb beállítani.

    valamelyik Nikon-nak olajos volt a szenzora pl, asszem.

    a Nikonhoz nincs Magic Lantern.

    ....stb stb stb, majd folytatják a többiek:)

    magánvélemény: tény, hogy a Canon szenzor terén lemaradt. az összehasonlítás többi része többnyire speckó, jól néz ki a sok fókuszpont, de a kevesebb néha több, és a feature-ök egy része is jól mutat speckóban, de vagy nincs haszna, vagy nem akkora. a 18MP-es Canon szenzor szerintem látványosan le van maradva a Nikonhoz képest, a 70D-é viszont jobb lett azoknál, és megközelítette a Nikon féle szenzort. én nagyon szeretem ezt a gépet, és semmilyen feature miatt nem vennék Nikont, bár tény, hogy ez nem a 150 ezres átkategória. a Canon a videóra gyúr rá, a többi része a szenzort leszámítva jó volt.

    szóval, ízlések és pofonok. viszont ha rendszert akarsz váltani, akkor előtte bérelj vagy kérj kölcsön egy Nikon pár napra, és próbáld ki, mert mindent újra össze kell majd válogatnod.

Új hozzászólás Aktív témák