Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz ubyegon2 #494 üzenetére

    A valós konklúzió igazából az, hogy ez az egész enduseres történet (Windows-zal, Linux-szal, Androiddal, iOS-szel meg a többivel együtt) egy halom ingatag szemét.

    DRM is theft

  • dagonya

    aktív tag

    válasz ubyegon2 #494 üzenetére

    én direkt nem írtam konklúziót, csak itt azonnal elindult a win7-ről win10-re átállás kapcsán, hogy mindenki használjon linuxot, mert az ugyanolyan egyszerű.
    nem ugyanolyan.
    a két (windows) gépen azóta is megy szépen minden. aktuálisan letölthető windows10, aktuálisan letölthető skype, teamviewer. click>install>next>next>close.
    namármost ha a linuxhoz ehhez képest külön szakértőket kell bevonni és speciális algoritmusokkal kell összeválogatni a disztribúciókat és verziókat ahhoz hogy MINDÖSSZE kettő (2!) darab speciálisnak nem nevezhető, linuxhoz gyártó által elérhető linkről támogatott szoftver fusson, akkor sajnos az egy elég gyengén védhető álláspont, hogy hétköznapi desktop használatra "windows helyett mindenki használjon linuxot" mert az ugyanolyan egyszerű.

    p.s. én értem ezt a disztrófetisizmust, de ha beírod az altavista-ba hogy xubuntu download, akkor kapsz egy site-ot három, azaz 3 linkkel; 19.10 64bit, 18.04 lts 64bit, 18.04 lts 32bit. ahhoz hogy kettő darab triviális szoftvert telepítsek mégis össze kellene hívni egy konferenciát norvégiában, hogy a (szerinted) létező további 111 verzióból melyik lenne a legalkalmasabb? ez aztán igazán életszerű. mert ehhez képest az, hogy letöltök egy iso-t rárajzolom egy pendrive-ra és feltelepítem az egyik gépre, a másikra meg egy másikat lényegesen realisztikusabb. még ha kételkedsz is ennek kivitelezhetőségében őrületes linux szakértelem nélkül.

Új hozzászólás Aktív témák