Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • VaniliásRönk

    nagyúr

    válasz #Chris #47 üzenetére

    A Mint sikere a normális GUI-nak köszönhető. Ha az Ubuntu nem erőltetné a semmire sem jó Unitiy-t, akkor a Mint sehol sem lenne.

    "Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former." (Albert Einstein)

  • spammer

    veterán

    válasz #Chris #47 üzenetére

    "Az már más kérdés, hogy win 8.1-ről miért váltana bárki is. Már a gépekhez jár általában a licensz."

    Nem "jár", hanem megveszed (kifizeted). Én pedig (és ezzel nem vagyok egyedül) nem veszek olyan gépet, ami Windows-zal jön, mert nem érdekel, nem használom, ezért nem is fizetek érte.
    _

    (#51) #Chris

    "Aki linuxra fejleszt valami GUI-val rendelkező cuccot, nagy eséllyel ubuntura-ra teszi és annak a default DE-jére, azaz a unityre."

    Szerintem nagyon kevés a kifejezetten Unity-re fejlesztett cuccok száma, és az is akkor tényleg Unity-specifikus. Egyébként megy minden más ubuntu alapú cuccon ugyanúgy. Tudsz mondani olyan programot, ami csak unity-s Ubuntuval megy?

    _

    (#53) sheratan: aki fogékony többre, az megtalálja úgyis, mert már eleve keres, utánanéz, érdeklődik. Aki még életében nem látott linuxot (hiába fiatal, geek), annak csak akkor ajánlanék Arch-ot elsőre, ha tényleg hajlandó olvasni és akar tanulni, érdekli mélyebben az egész. Nem vagyok ellene a népszerűsítésnek, mert én is ajánlom szívesen, csak akkor az a cikk tényleg olyan formában legyen megírva, hogy egyértelmű legyen, hogy nem 2 kattintásos telepítésről van szó ilyen esetben, nem azoknak szól, akik azonnal készen akarnak mindent. És ha nem megy elsőre valami, akkor bizony jön a wiki/gugli/fórumok, és ne az legyen, hogy "szar a linux" és megy a delikvens vissza a Windowsra. :)

    _

    (#54) kovgab: valóban jó, ha nincsenek igazán igények testreszabás tekintetében, mert egyébként eléggé fapad az egész (még tweak progival is). Továbbá nem tudom, mennyire forrt ki a Freya, utoljára kb. fél éve használtam még a végleges előtti bétát, ott bizony voltak bugok. Továbbá a fejlesztők nyilatkozatai, hozzáállása miatt ott hagytam őket a fenébe és személy szerint már csak ezért sem részesítem előnyben az elementary-t.

    [ Szerkesztve ]

    „A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Új hozzászólás Aktív témák