Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    válasz sh4d0w #243 üzenetére

    Persze, még ki is emeltem, hogy nekem nem volt bajom az SW centerrel, simán felrakott mindent, de igen, fóbiám van. Egyébként tényleg van, mert az Ubuntu milyensége magának "A Linux" megítélésének is árt...

    Nézd meg az arch és a rá épülő disztrók csomagkezelőjét, a pacmant. Sebesség és státusz alapján lehet tükör szervereket rangsorolni, továbbá még csomag kategóriánként is lehet külön tükör szervereket rangsorolni. És itt a válasz a kérdésedre:

    "When downloading packages pacman uses the mirrors in the order they are in /etc/pacman.d/mirrorlist."

    Szóval igen, ha nem megy egy mirror, ott a többi a listában. És igen, ha akarod, beírod az összes létező mirrort. Persze nem kell ilyen költői túlzásokba esni (biztos sok értelme lenne pl. az összes Debian tükröt rangsorolni szerte a viálgban), nálam a Chakra alapból 8 mirrort írt be a mirrorlistbe, ha valami változás jön a mirrorok között, akkor azt meg egy csomag frissítés formájában megkapom.

    Valamint ott van a rankmirrors progi, ami gyorsaság alapján sorba tudja rendezni a tükröket. Csak ki kell adni a parancsot és kész.
    Arch és környéke meg tudja csinálni ezeket a dolgokat. Egy akkora disztró mint az Ubuntu miért nem?

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák