Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sutszi

    veterán

    Azért látjátok Tapsi, hozzászólása végén a smiley-t remélem... :U

    Mellesleg ez a probléma minden fejlesztőt érint... de amit Linus mond az szerintem az első vészcsengő... volt már rá példa a világtörténelemben és újra eljön az a korszak amikor igenis számítani fog milyen kódot írunk, és nem az lesz a fontos, hogy lapátoljunk....

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz bambano #44 üzenetére

    Én elhiszem, hogy sokdiplomás polihisztor vagy, de menj el kicsit főállásba fejleszteni és lehet akkor kicsit átrendeződik pár dolog benned. Az, hogy te magadnak írogatsz kis programokat, amik az üzemeltetés automatizálásban segítenek az nem egyenlő azzal, hogy bármilyen komplex rendszert fejlesztesz amit utána átadsz egy ügyfélnek...

    Volt itt aki a tanfolyamosokat kezdte ekézni, van aki a folyamtokkal bíbelődik...más a programozók tudását kérdőjelezi meg... Én meg már lassan sírok, annyira messze kerülünk a mindennapok valóságától.
    Van, hogy egy feladat 3-szor átalakul, mire kiderül mit is akartak tényleg..és ez csak egy feladat...A komplett projekt meg rengeteg feladatból is állhat. Az alfeladatokról nem is beszélve, ha tovább bontogatjuk. Addig meg folyamatosan megy az implementálás. Nem attól lesz rossz a kód mert valaki egyből rosszat ír. Amúgy sem az az igény, hogy az első leütéstől az utolsóig patika legyen minden. A feladat lezárás előtt is lehet refaktorálni a kódot... Aztán amikor jön a 125. módosítás...amiben azt kérik, hogy legyen inkább mégis az ami a 75. volt, de közben a kódkörnyezet megváltozott... akkor azért nehéz rendet tartani... Meg a legszebb, amikor nem is találják ki jó az üzleti folyamatokat és a végén azért kell szétfosni a kódot, mert totál szürreális dolgokat kérnek, mert a jogi osztály ezt találta ki... Szóval biztos vannak jó, helyek ahol jól csinálják a dolgokat, de sok olyan is van ahol nincs rá lehetőség. De ezt csak az tudja megérteni, akkor már volt ilyen helyzetben valaha. Aki nem az csak a partvonalról béget.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz bambano #90 üzenetére

    "nem kell elmennem fejleszteni ahhoz, hogy analóg eseteket tapasztaljak."

    Ez úgy hangzik mintha kicsid lenéznéd a szakmát. Szerintem ha fejlesztői státuszban nem nyögtél végig még egy néhány hónapos projektet, akkor nem tudod milyen szituációkról beszélek...

    "kérdés, hogy az a full isp menedzsment rendszer, amit írtam, "
    Oké, de ezt hány user használja? Ki írja ki az igényeket? Ki validálja ezt? Ki készít feladatokat? Ki ütemezi a fejlesztést? Ki végzi az implementálást? Ki tesztel? Ki hagyja jóvá az üzleti oldalról?

    "akkor kitalálod nekik, helyettük."
    Ugye most csak viccelsz... Ehhez nincs meg a jogköröd. Ezt vissza kell kérdezni az üzletről, hogyan legyen megcsinálva...

    "én voltam már olyan helyzetben multinál, hogy rám akartak erőltetni egy nyilvánvalóan rossz döntést a külföldi központból. "
    Más környezet más működés... Én sem olyan fejlesztési irányokat határoznék meg mint amik vannak... de hát ez van.

    "kizárólag rajtad múlik, hogy mennyire hódolsz be a főnöki hülyeségnek. kizárólag te döntöd el, hogy jobb fizető állásban maradni keserű szájízzel vagy jobb nyugodt álláskeresőnek lenni. A magam részéről határozottan a második, ha egy főnök nem tűri el, hogy a hatalmának vannak határai, akkor én nem dolgozom ott."
    Szerintem itt össze vannak mosva dolgok. Az optimalizáció célját kell meghatározni. De amikor többen dolgoztok egy projekten akkor nincs olyan, hogy saját kód. Mindenki kódja van...hiába írsz te jó kódot, ha telibe fossa valaki más... vagy a te feladatod miatt kell olyan kódhoz nyúlni amit más írt és bottal sem piszkálnád... Ezért mondom, hogy amíg ezeket a konkrét helyzeteket nem tapasztalod meg első kézből, hogyan dobnak vissza javaslatokat amikkel próbálsz javítani a helyzeten... hát addig max csak fotelszakértő leszel.

    4. éve dolgozom legacy kódon és azóta nem sikerült elérni, hogy fejlesztői idővel, mint erőforrással megtámogassák a refaktort...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz bambano #112 üzenetére

    "hogyan oldják meg, hogy te ne azt csináld, amit akarsz?"

    Úgy, hogy van egy Sonar szerint 110 ezer soros monstrum. Át kéne tenni Java 11-re, meg az elavult függőségi viszonyokat újragondolni. A borzasztó common kódokat refaktorálni...stb. Hogy oldják meg? Úgy, hogy JIRA feladatban kiadják, hogy indul a következő termékhez kapcsolódó alkalmazás. Azt kell csinálni. Itt is van az első feladat... tessék... Kb. így csinálják. :DDD ha nagyon sarkos vagyok.

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz bambano #115 üzenetére

    A feladattal nyilván záros időn belül végezni kell...ha nincs meg akkor joggal kérdezik meg, hogy miért nincs? Ezen kívül, van erre a célra megfigyelő szoftver...logolja a tevékenységed, screenshot...stb...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz bambano #118 üzenetére

    "ez explicit törvénytelen. tehát ha erre való hivatkozással akarnak bármit is tenni, közölni kell velük, hogyha következményei vannak a program által rögzített adatoknak, akkor a rögzítés tényének is következményei lesznek."

    Erre van valami nyilatkozatuk személyesen valami adatvédelmi ombudsmantól...

    "és ki mondja meg a záros határidőt egy olyan iparágban, ahol a projektek zöme csúszik?" Nézd, azt nem tudtam elérni, hogy a fejlesztők részt vehessenek az időbecslésben... Ki van adva, hogy élesítési dátum december 12. Akkor ez eddig kb annyit jelentett, hogy 1 év fejlesztési időből kb 6-7 hónapot vakarózott az üzlet, aztán további 1 hónapig összedobáltak valamit, mert szólva lett nekik, hogy ennyi idő alatt az IT nem fogja tudni megcsinálni. Aztán további 1-2 hónap mire az üzleti igényeket átfordították feladatokra. És maradt 3-4 hónap a fejlesztésre, ami irdatlan kevés, sok kompromisszummal, de kb 1-2 hetes engedélyezett csúszással ment ki a világba a fejlesztés...

    Egyébként, néha van, hogy a fejlesztési vezető beül melléd pair programming módba aztán próbál "segíteni" :DDD

    Nem akarom tovább részletezni, de szerintem besírnál ha látnád mi megy és megtudnád, hogy hol... egyébként ez nem az anyacégem...ez egy ügyfél ahol kint vagyok kölcsönbe...

    Az anyacég az más, ott sokkal jobban mennek a dolgok...

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

  • sutszi

    veterán

    válasz bambano #123 üzenetére

    Azt nem mondtam, hogy kókány módon... de a korábbi rétegek amikre építünk, már nem túl jók használhatóság szempontjából. Viszont olyan elképzelhetetlen, hogy nem készüljön el, vagy annyit csússzon...

    -----------------------------------------------------------------------------------------

    De egyébként nagyon tanulságos ez a topik...jó pár olyan hozzászólást látok, akiknek még halvány sejtelmük sincs a témáról, de azért jól megszakértik a dolgokat. Most már 10 millió szoftverfejlesztő országa lettünk. Kiváló eredmény!

    [ Szerkesztve ]

    Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

Új hozzászólás Aktív témák