Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Efreet

    senior tag

    válasz #95590400 #48 üzenetére

    a második oldalon középtájt olvasható az alábbi mondat (pont ott, ahol az említett gomb látszik is két képen):
    "A készülék bal felén a hangerőt szabályozó billentyűk alatt van egy speciális gomb, amely vált a kártyák között. Ez látszik a kijelzőn is, de a művelet során felvillan az említett két led egyike is, így tudjuk, hogy ha mondjuk hívást indítunk, az melyik kártyánkról fog megtörténni."

    Tehát itt is van "idióta oldalsó gomb" - kedves hozzászóló, nem oltani akarok, de az a baj, hogy valószínűleg nem olvastad el a cikket.

    Sőt, a harmadik oldalon tovább is részletezi: "Az üzenetírás nem ütközik nagy nehézségekbe, ám annak ellenére, hogy bármikor válthatunk a két SIM között, elküldés előtt a biztonság kedvéért a telefon rákérdez, hogy melyik kártyát óhajtjuk használni. "

    Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

  • Efreet

    senior tag

    válasz #95590400 #52 üzenetére

    Nincs elsődleges és másodlagos SIM, hanem piros meg kék van, a nevüket át lehet írni, úgyhogy nem is 1-es meg 2-es mindenképpen. Ezeknél a telefonoknál pedig az, hogy egyszerre van mindkét egyenrangú kártya a hálózaton az alapvető, nincs kijelölt elsődleges vagy akármilyen SIM, bármikor szabadon lehet váltani köztük. Ha valahol ez nem így van, akkor a tesztben oldalakon át ez a téma, lásd a Nokia két SIM-es (de nem dual SIM-es) telefonját, vagy azt az okostelefon tesztet, ahol külön le lett írva, hogy az egyik antenna képes 3G-re kapcsolódni, a másik pedig nem.

    Egy dolgot valóban nem írtak le, azt egy másik (külföldi) oldal bemutatója alapján tudtam meg: a telefon beállításai között lehet választani két mód közül (bár a videón 2 perc 30 másodpercnél látszik, de nincs kirészletezve):

    - az egyiknél minden bejegyzésnél átvált arra a SIM-re, amelyik el lett mentve hozzá (amilyen színű a bejegyzés), és a hívásindító gombbal arról a kártyáról indítja alapból a hívást - persze hívásindítás előtt át lehet állítani a másikra. Ezt hívja Auto SIM switchingnek.

    - a másik módnál meg lehet adni az egyik kártyát alapnak, és akkor - ha nincs külön átállítva hívásindítás előtt - minden hívás arról a kártyáról indul. Ezt hívja User SIM switchingnek.

    Ettől függetlenül a teljesen egyértelműen kiderül a leírásból: minden bejegyzéshez el van tárolva egy SIM kártya, eszerint piros vagy kék a színe a bejegyzésnek (telefonkönyvben is, üzenetek között is). A híváslisták alapból közösek, és külön színekkel jelzi az egyik és másik kártyára/ról indított hívásokat.
    Az újrahívás a fenti beállítások szerint működik: tehát első állásnál arról a kártyáról, amelyikről/re volt a hívás, a második állásnál az előre beállított kártyáról. De meg lehet nézni külön-külön is a két híváslistát és az SMS-eket is.

    Ha mindez bonyolult lenne, akkor bármilyen esetben, ha a két kártyát külön lehet használni világít az egyik LED (és jelzi a képernyőn is), hogy az épp elküldésre kerülő SMS/indított hívás/netre kapcsolódás melyik kártyával fog megtörténni - és bármikor át lehet kapcsolni az oldalsó gombbal, ha az nem felel meg. SMS küldésnél pedig - küldés előtt még egyszer megkérdezi, hogy melyiket választod.

    Ahogy az előző hozzászólásomban is írtam, ajánlott az értelmező olvasás képességét használni, mert mindez (az Auto/User mód kivételével - mert csak az Auto mód van leírva a cikkben) egyértelműen kiderül a mostani tesztből, és például a teszt 3. oldalának alján található képekből.

    Ha vizuálisabb vagy, akkor itt egy 3 részes videó, ahol tényleg mindent végigjárnak (és valamilyen keleti szláv nyelven el is mondják) - a Mobilarénán nem szokták az összes menüpontot egyesével végigvenni, csak akkor, ha valami nagyon extra van benne - ami nincs megemlítve az úgy működik, ahogy a többi ezernyi telefonban. első rész, második rész, harmadik rész.

    Mindig jó módszer nagybetűvel írni azt, amiről a leghalványabb elképzelésünk sincs. (Douglas Adams: Dirk Gently Holisztikus Nyomozóirodája)

Új hozzászólás Aktív témák