Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #82729984

    törölt tag

    válasz Peter.70 #9886 üzenetére

    Ez attól függ elromlik-e az 1. év után, meg hogy mikor akarod eladni vagy meddig akarod megtartani.

    A két szélső pont hogy 1 év után eladod (pl. mert egy újabb megtetszik), ekkor nem éri meg szolgáltatótól venni mert buksz 50e-et, a másik pont pedig hogy legalább 2 évig megtartod és 1 év után elromlik. Ekkor nyilván jobban jársz a szolgáltatóival a gari miatt.

    Szerény véleményem szerint hosszabb távon nem éri meg a szolgáltatói ilyen árkülönbség mellett. Ha pl. 10 éves időtartamra nézzük és azt mondjuk hogy az emberek átlag két évente váltanak telefont, akkor az 5 telefont jelent, ami 5x50e ft = 250e ft megtakarítás a szürkeimportos esetén.
    Na most ha átlag 120k-es szürkeimportos telefonárral számolunk, akkor azt jelenti hogyha az 5 telefonból 2 menne tönkre (-2x120k) még szinte mindig jobb vagy mintha 5 szolgáltatói egyszer sem.

    És szerencsére azért nem szokott a telefonok 40% meghibásodni 2 éven belül szóval nagyon nagy balszerencse kell ahhoz hogy 5 telefonból 2-3 tönkremenjen úgy hogy már semmiféle gari nincs rá. Mert lásd pl. lg a webshopos telokat is szervizeli 1 évig, meg azért az sem igaz hogy mindegyik webshop havonta szünik meg.

  • ak76

    senior tag

    válasz Peter.70 #9886 üzenetére

    Nem.
    Nekem Telenoros van 2 év garival,de ha nem jutottam volna hozzá ilyen olcsón,nem fizettem volna meg a tetemes felárat,csak a garancia miatt,egyrészt a bőr hátlap kopásán kívül nem tudni szériahibákról,másrészt egy év múlva garantáltan nem lesz meg. :DDD
    Vagy lehet hogy mégis,ez eddig a legstabilabb droidos készülékem,nem számítva a nexusokat. :K

Új hozzászólás Aktív témák