Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz McSpy #38 üzenetére

    Tartalom éppenséggel lenne, de a filmstúdiók még egyelőre visszatartják a filmjeik 4K verzióját (ha van egyáltalán, de azért akad szép számmal ilyen is). A filmes szakmában már évek óta elérhetők a 4K kamerák és a NAB Show is éppen most zajlik, ahol egymást érik a 4K rendszerek. Ez abszolút 2013 legnagyobb slágere és a filmes szakmában dolgozókat nem éri váratlanul, de ugye a gépparkok modernizálása is várat magára. A jelenlegi legnagyobb számban elterjedt Sony CineAlta és Arri Alexa kamera rendszerek még főleg FullHD és 2.8K felbontást tudnak, de azért már szépen szivárog be ide is a formátum (a RED One például 2006-an mutatkozott be és már akkor tudta a 4K felbontást, miközben az átlag fogyasztó még csak a Full HD-val ismerkedett). A filmesek sokkal előbb elkezdték/elkezdik gyártani a tartalmat, mint mielőtt lenne kinek eladni azt.

    Viszont míg ebből a tartalomfogyasztóig is eljut bármi az még bizony jó pár év. Szerintem a következő 3-4 évben még nem kell attól tartanod, hogy 4K UHD megjelenítőre kell költened a pénzed. A Full HD sem egyik napról a másikra ment. Egyelőre a gyártók csak a vízpartot csapkodják, hogy minél jobban felkorbácsolják a hullámokat, hogy amikor már jönnek az ép ésszel felfogható árú UHD megjelenítők, akkor már mindenkinek az agyába beleégjen mit kell venni.

  • M.T.

    senior tag

    válasz McSpy #38 üzenetére

    A kérdés kell e nekünk a fejlődés, vagy csak azét kell fejlődni mert akkor nem vesznek új terméket az emberek csak ha elromlik.
    Amúgy az én véleményem szerint 1 méter képátló alatt abszolút semmi szükség rá.
    94cm es tévénk van mikor megvettük mindenáron full HD-t akartam majd az egyik üzletben az eladó két egymás melletti tévére kötötte ugyan azt a tartalmat és kb 4-5 méterről nézve kérdezte szerintem melyik hd ready és melyik full HD, hát pár perc után sem tudtam megmondani viszont mikor a normál TV adást rákötötte a full HD-s tévén nagyon vacak lett a kép míg a HD ready-n elment, és az olcsóbb is volt, tehát azt vettük.
    Laptopról néztem már rajta ful HDs filmet és kényelmes távolságról nézve még a sógorom sem tudta megmondani, hogy nem full HD-s a TV (pedig nekik 120cm körüli Full HDs TV jük van).

Új hozzászólás Aktív témák