Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • OldMike

    őstag

    válasz dezz #727 üzenetére

    De, szándékosan. Annak ellenére, hogy digitális csomagom van, de gyakorlatilag HD adás egyáltalán nincs. Az M1-et, M2-t tudnánk HD-ben is nézni, de szinte semmit sem sugároznak HD-ben. A műsorújság napi részletezésében néha egy-két adás szerepel, de nagyon gyakran egy sem. Persze előfordul, hogy belebotlunk olyan HD adásba, ami nincs a műsorújságban, ez még bosszantóbb. Sajnos nagyon sok olyan csatornát nézünk, ami pocsék minőségben ad, ráadásul a műsorok képminősége is csapnivaló. 3-4 éve felvett műsorok olyanok, mintha ósdi mobiltelefonnal készültek volna. A témák azért érdekesek, ezért megnézzük. Ezzel az élkiemeléssel kicsit elfogadhatóbbnak látjuk.
    Sajnos műsoronként nehézkes lenne lenne az élkiemelést állítani. Hiszen még azt sem lehet megoldani, hogy csatornánként állíthassuk a képarányt. Régi bánatom, hogy amikor egy csatorna 4:3-ban sugároz, de azon belül 16:9-es műsort ad, akkor a "képarány" menüben az "eredeti" beállítást használva körben fekete csíkok vannak. Ezt elkerülendő, beállítom a "teljes szélességet", ekkor azonban a látszólag(?) 16:9-es kép alsó és felső részéből valamennyi lemarad (lehet, hogy mégsem igazi 16:9, csak hasonlít rá). Amikor aztán ezen a csatornán a műsor is 4:3 arányú, akkor tehetem vissza az "eredeti" beállítást, hogy teljes magasságú, torzítatlan képet kapjak. Persze két függőleges fekete sávval a szélén, ami a leírások szerint árt a tévének. Vagy nézhetem a hájfejeket?! Azt hiszem a Duna TV szokta azt csinálni, hogy ilyen műsornál a fekete sávok helyére betesz valamilyen semleges, mozgó felületet.
    Elnézést, hogy ilyen hosszú lettem, de muszáj volt elmondani.

    [ Szerkesztve ]

    42LM660S

Új hozzászólás Aktív témák