Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • greenfairy

    tag

    válasz buvartacsko #64 üzenetére

    Az alábbi természetesen nem csak válaszként értendő, de abszolút egyetértek az előttem szólóval.

    Kb. 1.000.000 : 1 -hez annak az esélye, hogy beírok egy ilyen fórumba, de most mégis megteszem.
    Az emberek általánosságban magukból indulnak ki, s ebből fakadóan a saját igényeikkel foglalkoznak. Ha pedig ezeket akarod beletenni egy gépbe, akkor hamar rá kell jönni, hogy mindez lehetetlen. Ebből fakadóan egy igényesebb ember rögtön le tud szólni bármit. (Az igénytelen is.) Ilyenek vagyunk, s ezt tudomásul kell venni. Hangulatjavítás céljából jobb lenne, ha néha a pozitívumokat is megpróbálnánk kiemelni.

    Ha én most össze akarnám tenni csak az öt legfőbb tulajdonságot, ami egy ilyen gépbe kell máris elmondhatnám, szinte mindegyik esetben, hogy ez és ez jobb...
    Csak példának:
    Felbontás:
    Miért pont 1600x900? Miért nem full HD, hiszen akkor jobban tudom a filmeket nézni?.... Nos nem erre való.
    Miért nem IPS? A Dell moncsim az, és meg kell mondjam elégedett is vagyok vele.... (Nemrég olvastam valahol, hogy a legtöbben akik IPS-t szeretnének, jellemzően nem is ismerik fel egy tesztben, pfff... DE csak nem 3 mp alatt, hanem a VALÓS használat közben.) - Tényleg szükséges egy munkagépnek IPS-nek lenni? (Szerintem igen...)

    DE jelen esetben pl. a fő kérdés, hogy a laptop, hogy lett fő munkaeszköz? Persze most mindent meg lehet magyarázni, hogy vannak olyan munkakörök, meg minden, ahol csak ez a jó megoldás. Igen van ilyen, méghozzá baromi kevés. Aki munkára keres, az persze szeretne egy ilyen kis klafa gépet de TUDJA, hogy ez nem neki való, hiszen nem strapabíró, több vele a kompromisszum, mint egy valódi munkagéppel, stb. stb.
    Aki ezt keresi, az valójában egy utazós, második, villantós, keveset rajta dolgozós gépet keres.

    Tök jó lenne ha legalább nagyjából a helyén kezelné mindenki a használat szerinti megkülönböztetést, és feltenné az alapkérdéseket, mikor beír és ócsárol.... Kinek? Mire? Stb. készül a termék, amit éppen le akar szólni.

    Én egy pont ilyen gépet keresek, de olyan billentyűzettel, mint a Logi K800, monitor, mint Dell U2711, csendes mint a fene, tud legalább 6 órát minden strapa mellett, és gyönyörű.
    Kis megalkuvásokkal, ez a szinte tökéletes gép, akár megfelelő is lehet, mert a fő szempontok nagyjából stimmelnek, és ami egy férfiember számára mindig is a legfontosabb: SZÉP.
    Már csak a Yoga lehet az ellenfele. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák