Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz kromatika #117 üzenetére

    Mondjuk úgy inkább, hogy látszatra jobb minőségűnek tűnnek. Az E7440 szerintem iszonyat rendben van, ez tény, de tekergettem én T450s-t is és mind a két gépet szétszedtem és bizony úgy éreztem, hogy ha odacsapódásra kerülne a sor, akkor a ThinkPad jönne ki jobban a dologból. A 840 G1-et is láttam, szép gép, de nála az odacsapás gondolatába is beleborzongtam.

    Az alj lecsavarozáson viszont sokat gondolkodtam. Abban a Dell és a HP és mérföldeket ver a Lenovókra, ez vitán felül áll. Abban viszont már nem vagyok olyan biztos, hogy egy ilyen kaliberű gépet valaha is ki kell majd nyitni. Az ziher, hogy a vállalati 1000-es megrendelésben előre konfigurált gépeket hamarabb fogják másik példánnyal helyettesíteni, mint RAM-ot vagy HDD-t birizhálni benne. Ha pedig meghibásodás van, akkor a márkaszervizbe fog menni, ahol azért a biznisz klassz javítós részlegen értenek a nem széttöréses szereléshez.

    Világos viszont, hogy a használt piacon a most 2-3 éves és fiatalabb ThinkPadeknek távolról sem fog annyi babért teremni, mint a régebbi modelleknek. Mert ott fog kijönni azoknak a problémáknak a zöme, amiket fel szoktunk hozni az új generációs ThinkPadeknél. Ez a dolog viszont hidegen hagyja a Lenovót. Lehet, ennek a hozzáállásnak, meg az ilyen irányú modellfejlesztésnek is köze van ahhoz, hogy míg a HP és Dell nem igazán jut bármire a PC üzletágával, addig a Lenovo üzletileg aránylag rendben van vele.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

Új hozzászólás Aktív témák