Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zanik

    addikt

    Látom, sikerült első számú közellenséget csinálnom magamból. Nem ez volt a szándékom. :N

    Valószínűleg nem a legjobb módon fogalmaztam meg a mondataimat, így némileg félreérthetővé vált a valódi mondanivalóm. Ezért utólag is elnézést kérek.

    Megpróbálom egy kicsit másképp szavakba önteni a véleményem:

    Az, hogy a régi, tapasztalt és elkötelezett TP-felhasználókat bosszantja, zavarja az, amilyen irányba a Lenovo viszi a TP-k fejlesztését, teljesen érthető. Ők megszoktak egy olyan minőséget, amit továbbra is elvárnának a Lenovo-tól. A Lenovo notebook-okon az utóbbi években eszközölt változtatások ilyen szemszögből való véleményezését megértem, elfogadom, tiszteletben tartom.

    Viszont a ThinkPad felhasználók többségét (sajnos/szerencsére?) nem az ilyen típusú felhasználók adják. Feltételezéseim szerint a business notebook-ot használók, így a TP-felhasználók nagy része nem maga dönti el, hogy milyen típusú számítógépet használ (köztük én sem). A nagyvállalatok munkavállalói azt használnak, amit a cég számukra beszerez. Így persze hiába ragaszkodnának a TP-k minőségéhez, ha mondjuk Dell, HP vagy éppen Apple notebook-okat ad a kezükbe a cég.
    A lényeg, hogy a ThinkPad-ek azon technikai tulajdonságai amit a TP-fanatikusok kiemelkedően fontosnak tartanak, és megváltoztatásukat szentségtörésnek tartják (megj.: jogosan), nos, azok a tulajdonságok a többi, átlagos TP-felhasználót kevésbé hozzák lázba, sőt, talán hidegen is hagyják őket.

    Közben pedig a trendek folyamatosan változnak. Míg bizonyos igények a felhasználók többségénél idővel háttérbe szorulhatnak (olvasólámpa, pöcökegér), addig más tulajdonságok előtérbe kerülhetnek (érintőképernyő, trendi kinézet). Ha pedig a Lenovo a TP-k billentyűzetének megváltoztatásával el is veszít egy felhasználót, de az érintőképernyő bevezetésével meg mondjuk nyer kettőt, akkor nem fogja őket érdekelni a dolog. Ők a termékeikkel minél több potenciális felhasználót akarnak elérni, még ha ezzel a korábbi felhasználóik kisebb szeletét el is veszítik.

    A Lenovo sem tesz tehát mást, követi a piaci trendeket. Hiába tetszik/nem tetszik ez a tősgyökeres TP-felhasználóknak. Meg kell érteni, hogy a ThinkPad-ek is tömegtermelésben készülnek, tömegeket szolgálnak ki. Nem fognak a felhasználók kisebbik hányadának preferenciái szerint notebook-okat készíteni, ha a többség igényei mások (még ha azok az igények egyeseknek hülyeségnek is tűnnek).
    A Lenovo is egy profitorientált cég. A célja az, hogy minél több PC-t minél nagyobb haszonnal értékesítsen. És az a tény, hogy tavaly átvette a piacvezetői szerepet, azt mutatja, hogy valamit igazán jól csinál.

    Összefoglalva a dolgot:
    1. Azok a változások, amik az utóbbi években a TP notikon történtek, bizonyos szempontok szerint valóban visszalépésnek tekinthetőek.
    2. Ezek a változtatások a felhasználók többségének még nem okoznak problémát.
    3. A Lenovo követi a piaci trendeket, a termékeiken feltételezhetően olyan változtatásokat eszközölnek, amikkel minél nagyobb felhasználó csoportot tudnak megcélozni.
    4. Ezen a gyártói hozzáálláson bosszankodni lehet. De nem érdemes.
    +1. A céges laptopom egy EliteBook 8560w. Utálom, de semmit se tehetek ellene.

    Részemről ezzel le is zárnám a témát. Hozzászólásaimmal nem akartam senkit sem megsérteni, ha a nyers megfogalmazással mégis valakinek a lelkébe gázoltam volna, akkor elnézését kérem, nem szándékosan tettem.

    További szép estét, és kellemes fórumozást mindenkinek! :B

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Új hozzászólás Aktív témák