Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zanik

    addikt

    Szerintem egyesek itt valamiféle ThinkPad-fétissel rendelkeznek, mert kb. úgy élik meg azt, hogy a Lenovo változtatni mert bizonyos dolgokon, mintha eljött volna a világvége!

    Könyörgöm, ez csak egy notebook!

    Ráadásul még így is az egyik legjobb business noti, ami agyba-főbe döngöli a konzumer szarokat.

    Nem a Lenovo-t védem, de ők is egy profitorientált vállalat, ahol a tulajdonosoknak/részvényeseknek elvárásaik vannak. Több hasznot kell termelni, aminek persze megvan az ára. Majd ha az eddigi ThinkPad fan-ek elpártolnak a márkától emiatt, akkor talán észbe kapnak, hogy nem minden áron kéne mindent kispórolni a business notikból.

    Bátyámnak van egy X230-asa, ami egy kurva jó notebook, mégis az X220 tulajok agyonfikáztak a fórumon.

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz Integra #60 üzenetére

    De, szerintem értem.

    Vannak dolgok, amiket a régi ThinkPad tulajok megszoktak, és ahhoz körömszakadtáig ragaszkodnának.

    Viccet félretéve: gépeltem már X220-on és X230-on is, de nem éreztem akkora orbitális különbséget a kétfajta billentyűzet között ami indokolná azt a hisztit, amit az X220 tulajok levágtak az X230 megjelenésekor.

    És elhiszem, hogy egyeseknek az X220 (vagy épp az X210, X200) az etalon, és az utána következő generáció változtatásai nem tetszettek neki. De ez még nem ok arra, hogy túlzásokba essenek, és úgy állítsák be az épp aktuális generáció modelljeit mintha használhatatlan romhalmazok lennének.

    Úgy ágálnak a régi modellek erényei mellett, mint valami múltba révedő öregemberek: "bezzeg az én időmben még volt anyag az autókban, ma meg már mindent kispórolnak belőlük."

    Kína. Tömegtermelés. XXI. század. Tessék megszokni.

    Szóval értem: a veterán ThinkPad-eseknek nem tetszenek ezek a változtatások. Ami érthető!
    De ebből ekkora ügyet kreálni? Kissé nevetséges...

    venember83: Lehet tényleg emiatt. De hát nem lehet mindeki ős-ThinkPad user!

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    válasz Integra #66 üzenetére

    Na, ott a pont. Nem muszáj megvenni!
    Ha csökken a TP-vásárlók száma, majd változtat a Lenovo. Ha mégse csökken, akkor meg megy tovább azon az úton, amit ő jónak gondol (még ha az bizony felhasználók szemszögéből nem jó). Ennyi.
    És mi van ha a magadfajta maximalista TP-felhasználók csak egy kis hányadát adják a TP-vásárlóknak? Fókuszáljon egy kis "subkultúrára" a gyártó? Vagy menjen tovább a tömegigények mellett?

    Te egy fanatikus TP-user fejével gondolkodsz. Én meg nem. Én megpróbálok egy kicsit a Lenovo fejével gondolkodni. Én nem mondom azt, hogy amilyen változtatásokat eszközöl a Lenovo, az jó. Hanem azt mondom, hogy bizonyos (nem felhasználó!) szempontokból érthető!

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

  • Zanik

    addikt

    Látom, sikerült első számú közellenséget csinálnom magamból. Nem ez volt a szándékom. :N

    Valószínűleg nem a legjobb módon fogalmaztam meg a mondataimat, így némileg félreérthetővé vált a valódi mondanivalóm. Ezért utólag is elnézést kérek.

    Megpróbálom egy kicsit másképp szavakba önteni a véleményem:

    Az, hogy a régi, tapasztalt és elkötelezett TP-felhasználókat bosszantja, zavarja az, amilyen irányba a Lenovo viszi a TP-k fejlesztését, teljesen érthető. Ők megszoktak egy olyan minőséget, amit továbbra is elvárnának a Lenovo-tól. A Lenovo notebook-okon az utóbbi években eszközölt változtatások ilyen szemszögből való véleményezését megértem, elfogadom, tiszteletben tartom.

    Viszont a ThinkPad felhasználók többségét (sajnos/szerencsére?) nem az ilyen típusú felhasználók adják. Feltételezéseim szerint a business notebook-ot használók, így a TP-felhasználók nagy része nem maga dönti el, hogy milyen típusú számítógépet használ (köztük én sem). A nagyvállalatok munkavállalói azt használnak, amit a cég számukra beszerez. Így persze hiába ragaszkodnának a TP-k minőségéhez, ha mondjuk Dell, HP vagy éppen Apple notebook-okat ad a kezükbe a cég.
    A lényeg, hogy a ThinkPad-ek azon technikai tulajdonságai amit a TP-fanatikusok kiemelkedően fontosnak tartanak, és megváltoztatásukat szentségtörésnek tartják (megj.: jogosan), nos, azok a tulajdonságok a többi, átlagos TP-felhasználót kevésbé hozzák lázba, sőt, talán hidegen is hagyják őket.

    Közben pedig a trendek folyamatosan változnak. Míg bizonyos igények a felhasználók többségénél idővel háttérbe szorulhatnak (olvasólámpa, pöcökegér), addig más tulajdonságok előtérbe kerülhetnek (érintőképernyő, trendi kinézet). Ha pedig a Lenovo a TP-k billentyűzetének megváltoztatásával el is veszít egy felhasználót, de az érintőképernyő bevezetésével meg mondjuk nyer kettőt, akkor nem fogja őket érdekelni a dolog. Ők a termékeikkel minél több potenciális felhasználót akarnak elérni, még ha ezzel a korábbi felhasználóik kisebb szeletét el is veszítik.

    A Lenovo sem tesz tehát mást, követi a piaci trendeket. Hiába tetszik/nem tetszik ez a tősgyökeres TP-felhasználóknak. Meg kell érteni, hogy a ThinkPad-ek is tömegtermelésben készülnek, tömegeket szolgálnak ki. Nem fognak a felhasználók kisebbik hányadának preferenciái szerint notebook-okat készíteni, ha a többség igényei mások (még ha azok az igények egyeseknek hülyeségnek is tűnnek).
    A Lenovo is egy profitorientált cég. A célja az, hogy minél több PC-t minél nagyobb haszonnal értékesítsen. És az a tény, hogy tavaly átvette a piacvezetői szerepet, azt mutatja, hogy valamit igazán jól csinál.

    Összefoglalva a dolgot:
    1. Azok a változások, amik az utóbbi években a TP notikon történtek, bizonyos szempontok szerint valóban visszalépésnek tekinthetőek.
    2. Ezek a változtatások a felhasználók többségének még nem okoznak problémát.
    3. A Lenovo követi a piaci trendeket, a termékeiken feltételezhetően olyan változtatásokat eszközölnek, amikkel minél nagyobb felhasználó csoportot tudnak megcélozni.
    4. Ezen a gyártói hozzáálláson bosszankodni lehet. De nem érdemes.
    +1. A céges laptopom egy EliteBook 8560w. Utálom, de semmit se tehetek ellene.

    Részemről ezzel le is zárnám a témát. Hozzászólásaimmal nem akartam senkit sem megsérteni, ha a nyers megfogalmazással mégis valakinek a lelkébe gázoltam volna, akkor elnézését kérem, nem szándékosan tettem.

    További szép estét, és kellemes fórumozást mindenkinek! :B

    [ Szerkesztve ]

    Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Új hozzászólás Aktív témák