Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kakuk.tamas

    addikt

    válasz Quasi_modo #1 üzenetére

    Egy haszna van: Kösd a fejedre hátra, és nesze neked, láthatod, mikor akarnak hátulról leszúrni....

    Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

  • cinemazealot

    addikt

    válasz Quasi_modo #7 üzenetére

    Oké, talán rosszul fogalmaztam: régóta cél fényképező képességekkel felruházni egy telefont. De azért lássuk be, hogy a Samsung közelmúltban megjelent Galaxy Camerájával igencsak bizarr lett ez a "fajok közötti keveredés", nem?

  • .mf

    veterán

    válasz Quasi_modo #32 üzenetére

    "Ennyi erővel egy kompakt is mindig nálad lehet."

    Egy kompakt még mindig ennek a méretnek a többszöröse. Főleg egy csúcskompakt, mivel sajnos csak azok szoktak olyan szintű állíthatósággal rendelkezni, ami egy másodgépnek kéne. Amúgy nem pont ezt írtam, hogy én pl. pont a kisebbik és egy jó képminőségű strapakompakt között vacillálok?

    (#34) Tigerclaw: Azért azt így első blikkre nem kellene mondani, hogy "csúcs"kompakt, hiszen semmit nem tudunk még arról, hogy milyen képeket készít. Emellett pl. az új 60x -os átfogású panasonic kompakt/bridge gép

    Egyrészt, éppenhogy tudjuk, hogy melyik gépek szenzorát és lencserendszerét kapja, így arról is már elég jó sejtésünk lehet, hogy hogyan fognak teljesíteni. Az RX100 egy csúcskompakt, utána is nézhetsz, 1"-es szenzor és egy nagyon jó fényerős objektív (f1.8 az induló).
    Másrészt, pont azt a parasztvakítós, röhejes 60x-os átfogású vackot felhozni.... ezen csak nevetni tudok. Sajnos kínomban, mert reméltem, hogy azt senki sem veszi komolyan, de úgy tűnik, mégis vannak, akik venni fogják...

    (#44) Permet Elek "Ja persze. Csak se af, se vaku. Se semmi. +Ki tudja mi van belül."

    AF hogy ne lenne... Az AF segédfényért tényleg kár, de nappal működik anélkül is. Eddig is léteztek fényképezőgépek AF segédfény nélkül, és érdekes módon lehetett fotózni is velük. A vaku nekem nem is hiányzik, a beépített vakuk többsége csak ront a képeken.

    (#45) Szergely83 "Akkor inkább cipelek egy kompaktot, csak előkapom és fotózok, ezerszer jobb képminőségben (ennyi pénzért meg pláne)."

    Mutass ennyi pénzért olyan kompaktot, ami ezerszer jobb képet lő. Az RX100 a maga nemében elég jól sikerült darab.

    Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

Új hozzászólás Aktív témák