Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaUser

    addikt

    A Spektrumon volt egy nagyon jó műsor az amerikai nagyvállalatok által alkalmazott "piszkos" marketing stratégiákról és az e mellé járó mocskos pénzekről. Gyakorlatilag három vállalat volt kiemelve: Nike, Apple és a CNN.

    Nézzük fordított sorrendben: a CNN lefizetett állami cégeket, magáncégek vezetőit, hogy kihelyezhessenek tv-ket, ahol csak az ő műsoruk megy (repterek, fontosabb hotelek, stb.). (Amerikában ugye ez versenyellenes törvényeket sért igen keményen, de a politikai támogatással elég sokáig húzni lehetett a kivizsgálását. Mert valakinek érdeke volt, hogy "a megfelelő hírek eljussanak a megfelelő emberekhez".)

    Az Apple fizetett hírműsoroknak, hogy soron kívül számoljanak be termékeik premierjéről, az ott látott őrjöngő "rajongókról" (elsőként Apple alkalmazottak és barátaik, majd fizetett statiszták) illetve "megkértek" újságírókat, hogy a hibákról "ha lehet" ne számoljanak be (vigyázat, ekkor még az internet nem az, ami ma!). Aztán áttértek a fizetett fórumozókra, de nagy örömükre a hype-t már önkéntesek vitték tovább. :O

    A Nike volt mondjuk a legdurvább, ők konkrétan bűnözőket kértek meg, hogy viseljék a ruháikat és "ügyeljenek, hogy esetleges TV szereplésükkor a Nike ruháit viseljék", illetve bűnözőket béreltek fel, hogy fosszanak ki teljesen Nike üzleteket egy-egy új modellcsalád bevezetésekor. Majd ezután a szintén megkent hírműsorokban szomorú arccal nyilatkozott a Nike marketingese, hogy nem gondolta volna, hogy ennyire akarják az emberek a ruháikat, hogy még betörnek is értük. :W

    Na ezek csak így eszembe jutottak hirtelen...

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz vehement69 #298 üzenetére

    Kényszerképzet, bahh... Elég elolvasni az index címlapjára kirakott blog hozzászólásait. A beíró Apple tulajok jó része hirtelen ráébredt, hogy neki iPad kell és eddig nem is értette, hogyan lehetett meglenni nélküle. Jó néhány ember majdhogynem egy az egyben felsorolta Dave pontjait...
    Nekem is van ilyen barátom, bár már gyógyulóban van, mióta németben nem tudott vodával netezni, mert OSX-hez akkor még nem volt driver a stickhez és persze az iPhone-ja meg függő volt, ezért nem tudta belerakni a vodás kártyát.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Ijk #303 üzenetére

    Mondtam én bármi rosszat? Vagy most az jön, hogy a kolléga a hülye és igazából fejen kellett volna állnia, mert akkor Jobs szerint antennaként befogja a 3G-s jeleket a lábaival a Macbook-jába? Mert ilyenkor az szokott az Apple fórumokon:)

    Egyszerűen Apple kispórolta a sim foglalatot a gépből, a helyi voda meg nem szórakozott akkor még Apple-s driverekkel. A kolléga meg emiatt erősen gondolkodik egy másik üzleti noteszen, mert nem akar mégegyszer párszáz eurót fizetni a szállodai WLAN-ért a Macbook-kal nem mindig kivitelezhető 3G-s net miatt. Ennyit írtam és nem többet.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Ulkesh #311 üzenetére

    Nem az Apple nem hülye (simán csak pénzéhes, mint a legtöbb cég), csak megjegyeztem, hogy kis részesedésre nem csinált a német voda drivert akkor még, ezért ahelyett, hogy a kint megvett sticket használhatta volna heti kemény 1x€-ért, helyette napi 15-öt kellett fizetni a szállodában. Németeknél meg még Frankfurtban sem ment a wardriving, nem hogy egy kisebb településen...

    Btw, miért van az, hogy bármi negatív derül ki egy Apple termékkel kapcsolatban mindjárt jön a bedurvulás, most a te részedről, előbb meg Ijk részéről. Mint írtam a kollégának is csesztek segíteni több Apple fórumon, mindenütt csak őt és és a helyi vodát szidták, hogy nincs driver, meg miért nem függetlenítette a telefonját előre, állítottak hülyeségeset, de megoldást az nem is kerestek... Dave ezt is nyugodtan felvehette volna pontnak, mert sajnos igen jellemző dolog, mint itt is látjuk...

    fourgee: Pontosan, bár én még csak olyan szállodával találkoztam, ahol horror áron volt/van a WLAN:)

    Egyébként, amit írsz arra tökéletes lehet az iPad. Én is sokat gondolkoztam, milyen gép legyen, aztán a hordozhatóság (és a T500-assal kapcsolatos nagyon pozitív benyomások) miatt lett egy T400 (ami sajnos nem az igazi: billentyűzet, kéztámasz, stb, de ezeket legalább külföldön is bárhol cserélik és cég miatt nem nekem kell bemennem a szervízbe:) ), de ma már kisebbet vennék. A notebookreview-en van egy alapos cikk az Alienware m11x-éről és úgy néz ki jön több hasonlóan apró méretű játékos gép. Ezek pedig még az economy classon is elférnek a lehajtható kisasztalon:) Előbb utóbb remélhetőleg egy Dell vagy IBM vagy HP vagy Apple (Fujitsu-t Toshiba-t nem írom, mert ők már nem az én árkategóriám sajnos...) is előjön ilyen géppel a megfelelő minőségben és azonnal veszek egyet:)

    [ Szerkesztve ]

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz evone #323 üzenetére

    Bármilyen meglepő, most pl. egy olyan cégnél vagyok ahol bizony nem az elsődleges policy, hogy a profit maximális legyen (persze azért legyen, de nem minden áron, nem egyszer dobtak már vissza projektet, mert nem akarták a nevüket adni hozzá, pedig bőven lett volna rajta haszon) és azért ez tényleg látszik is a munkatársakhoz való viszonyon.:) Abban meg gondolom egyetértünk, hogy Apple-nél vagy Ms-nél nem a megélhetésük múlik azon, hogy egy sim helyet beleraknának-e a notiba vagy felvennének 100 programozót, hogy rázzák gatyába a win mobile-t:)

    Tudom, hogy a T400 nem egy netbook méret (bár a munkagép T500-hoz képest bizony az:) ), de a 13,3-asoknál nem sokkal nagyobb vagy nehezebb, ellenben a kijelző felbontása és a switchable graphics és a minősége (bár hát ez nem lett az igazi sajnos még a t500-hoz képest sem) ennyit bőven kompenzál. Azért az ezelőtti gépemmel jóval jobban kellett vigyázni, mégha ebben csak műanyag a rollcage.

    Sajnos lényegesen kisebb méretben meg nem volt érdemi grafikus kártyával felszerelt (és számomra megfizethető) gép anno (persze a vétel másnapján belebotlottam az Alianware m11x review-ba:D). (11"-12"-os gépen még nem dolgoztam sokáig, ott még azért gondolkodnom kellene, hogy munkára mennyire bírnám használni, de egyelőre ez nem kérdés szerencsére.)

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Ulkesh #330 üzenetére

    Ááá, azért annyira nem rossz a helyzet. Nálam csak a már "újratervezett és kijavított" billentyűzet bal oldal klaffog és a jobb oldala a csuklótámasznak nyikorog.

    A billentyűzetet megoldják garanciában a T61-esére cserélésével, de a csuklótámasszal sajnos nincs mit csinálni. Kispóroltak egy csavart a winyót takarólemezéből (ugye csak a gép hátulja felőli oldalt fogja), elől pedig a műanyagpöckök elévődtek két nap után ezért jó két milit mozog a csuklótámasz jobb oldala és nyikorog... Ezt is cserélik, de itt a szervizes már mondta, hogy ez sajnos típushiba és a biztonság kedvéért ad még egy készlet csuklótámaszt/takarólemezt és csavart, hogy ne kelljen megint bemennem, ha újra tönkremegy. :W Mondjuk a support az 5*-os, de hát nem pont emiatt vettem ThinkPad-et, hogy a support-ot teszteljem.

    Mondjuk érdekes, hogy a T500 ugyanezen tervezés, de ott a házzal alig van baj (billentyűzet azon is ugyanez a vacak sajnos, egy E leütése kész hangorkán, még mondjuk egy M teljesen halk.).

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz Ulkesh #329 üzenetére

    Van neki szája, csak akkor még el volt bűvölve a gépétől és szorgosan bújta a fórumokat/videókat, amiből egy idő után az a kép alakult ki benne, hogy OSX egy nagyon elterjedt rendszer és minden megy vele magától. Aztán mivel No közel van, meg nyugat, meg itthon is van már driver, azt hitte ott nem lesz ilyen probléma.

    A fórumozók csak annyiban hibásak, hogy a szokásos oltáson kívül egy-ketten akartak érdemen segíteni neki, a többiek meg oltották ezerrel szegényt.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz evone #337 üzenetére

    Hát nem magyar.:) Viccet félretéve, ott is teljesen pozitív a vélemény, csak rákérdeztem, hogy mennyibe kerülne cseréltetni nem típus azonosra (azaz a T61-ére) a billentyűt, erre egy hét múlva levelet kapok, hogy mehetek be a billentyűzetért.:) Sajnos akkor már nem volt időm elmenni érte, de azt mondták semmi gond, ha újra lesz időm elmenni, akkor majd hoznak egyet megint. Szóval csillagos ötös a magyar support is.

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

  • MaUser

    addikt

    válasz evone #340 üzenetére

    Hát ez nem jó, de remélhetőleg egyszer csak megjavul. Esetleg ha egy "nyugati" országban vagy/jársz érdemes felkeresni ott a szervizt, jellemzően ég és föld a különbség (sajnos).

    ''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

Új hozzászólás Aktív témák