Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz LurkerSheik #52 üzenetére

    Szerintem is nagyrészt az okostévé platform és a user experience számít a legjobban főleg a belépő és középkategóriában, ahol még nincsenek spéci panelek, és nem számít annyira a HDR.

    Jó lenne egy részletes teszt külön az okostévé OS-ekről, illetve az irányításról. Persze egyre jobban a hangvezérlés felé terelik az embereket, de nálunk ez még sokáig nem fog számítani, tehát nekünk tisztán a távirányítóra kell támaszkodnunk.

    Nekem az LG Web OS-el van tapasztalatom, abból is egy korábbi 3.x verzióval (3.5 előttről):
    Pozitívum: Stabil az OS és jellemzően stabilak az Appok is. Bár lehet látni a különböző appok problémáit, az láthatóan nem az OS hibája. Negatívum a láthatóan épp csak elégséges hardver, vagyis lassú. A legfontosabb streamer appok elérhetőek. Még nem találkoztam utólag kivett Appal.

    Negatívum: Épp csak elégséges hardver. Nem jellemző az utólagos OS upgrade csak bugfix, vagyis új OS-hez új tévét kellene venni. Hogy gyenge hardver miatt nem kaphatják meg a korábbi vásárlók az új OS-t, vagy ez csak corporate greed, az nem tudom. Talán mindkettő. Mindenesetre jobb lenne időtállóbb hardver és vagy 2-3 évig támogatott OS, nem csak bugfix szinten. Az elérhető appok száma nagyon alacsony. Kiváncsi lennék arra hogy ennek mi az oka. Elég sok LG tévé van az otthonokban, hogy érdemes legyen rá fejleszteni. Talán megint a hardver a ludas, vagy valami szigorú LG App store policy. Még egy alternatív böngésző sem elérhető, vagy jobb médialejátszó.

    A Philips a szinte teljes palettán végigfutó nagyon komoly HDR támogatásban és az Ambilight-ban emelkedik ki és hasznos feature a beépített Chromecast is. Persze az jó kérdés, hogy vajon a Dolby a TV-k esetén komolyan veszi-e a Dolby Vision minősítés megadását, vagy csak úgy ahogy mondjuk notebookok esetén fűnek fának adja mindenféle ok nélkül a címkéit, ha fizetnek érte. Gondolom dekódolni tudja az összes HDR szabvány jeleit, de hogy megjeleníteni mit tudnak ezekből az kérdéses.

    A Sony szerintem a magasabb áraival bukja el a piacot. Már nincs akkora neve, hogy ezt megengedhetné. Nem is csoda, hogy az üzlet nem megy jó nekik.

    A Samsung esetén a felsőkategóriában nagyon hiányzik a Dolby Vision támogatása.

    A Pana szokás szerint megint eltűnőben van. Mintha félvállról vennék az egészet, miközben talán van mit mutatniuk.

    A Sharpnak valami nagyot kell dobniuk, hogy direkt őket keresse valaki.

    Nagyon furcsállom, hogy az Android TV még 9.0-ás szinten se az igazi. Talán az a gond, hogy telefonok esetén nem volt probléma alárakni a brutál hardvert évről évre, de a TV-k esetén ez nem fér bele az árba. Talán itt üt vissza az hogy optimalizálás hiányát erős hardverrel, sok RAM-al egyensúlyozzák. Az appokat sem úgy írják hogy jól fusson a legújabb telefonon, meg egy 5 évvel ezelőtti belépőszintű telefon hardverén, amit a tévékbe raknak. Jobb lenne talán feladni az egészet. Kiváncsi vagyok, hogy a Firefox és Chrome alapú TV-s OS-ek hova jutnak majd.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák