Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Fotonhámozó

    senior tag

    Azért orbitális nagy parasztság volt részetekről, hogy a szóbeli megegyezést követően, már lefoglalt szerződési időpont ellenére, pár ezresért se..lyukat csináltatok a szátokból. De kinek mennyit ér a becsület.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

  • Fotonhámozó

    senior tag

    Nem szeretnék magas lóról erkölcsösségről kiselőadást tartani, de több nagy értékű üzletemnél a profitom magasabb lehetett volna, ha az előzetes szóbeli megállapodáshoz képest változtatok a feltételeimen. Megbeszéltük, kezeltünk, onnantól nekem olyan, mintha aláírtuk volna a szerződést.

    Aki 700 E Ft-ot a mai világban soknak tart, az nem tudom hol él vagy ha tényleg sokallja az összeget, akkor hogyan mer tizen-, huszonsokmilliós ingatlanvásárlásba beleugrani? :F Kés élén táncol? Nem vet fel engem sem a pénz, de sajnos ez az összeg ma már lakásnál, építkezésnél szinte aprópénznek számít. Nemrégiben újítottam fel a konyhát az előszobával együtt (családi ház), ez az összeg a költségek mindössze 2/3-át fedezte, pedig nem márvánnyal lett burkolva.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz updog #46 üzenetére

    #46 doeeg és #47 szipipeti: aki félre akarja érteni az összeget, az úgyis félre fogja érteni. Abszolút értékben 10 misi feletti összegről beszélünk. Ehhez képest nem egetrengető tétel a 700E Ft (- az ingatlanos jutaléka, összesen a kérdéses összeg sacc / kb. 500E Ft, ami a 10 misinek 5%-a...). Azért arra kíváncsi leszek, ha begyűrűzik a német autóipar kezdődő válsága a hazai gazdaságba, akkor azok, akik túlvállalt, fillérre kiszámolt hitellel ugranak bele most vagy ugrottak bele a közelmúltban ingatlanvásárlásba, mit fognak majd tenni? Jön majd megint a sírás-rívás?

    #44 e-newsee: akkora állami támogatást + hátszelet kapnak jelenleg a több gyereket vállalók, hogy az őrület. Aki 3 vagy 3+ gyerek esetén az "ingyen" 10 misivel (plusz a jó pár egyéb állami juttatással) sem tud mire menni, arra nem tudok mit mondani. De hagyjuk, messze vezetne ez a téma.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz updog #88 üzenetére

    Nem akartam belefolyni jobban ebbe a témába jobban, de csak kihúzod a gyufát:

    Miért vannak kevesebben azok, akik ennyire radikálisan ragaszkodnak, hogy a becsület minden előtt? Tömören, röviden azért mert itt Észak-Balkán van. Ez a kérdéskör sokkal messzebb mutat ennél a topiknál. Gyilkolást és egyéb hasonlóan szélsőséges cselekményt, mint következő lépést nem sorolnám ide. Viszont az, hogy magasról tesz valaki a KRESZ-re, nem adja meg az elsőbbséget, szabályosan haladsz, de seggedbe jön és letol az útról stb, vagy hogy eléd pofátlankodok a boltban a pénztárnál, az mind-mind ennek a kérdéskörnek a következő lépcsőfoka. Tudod miért? Mert azt is ugyanúgy kimagyarázza, mint hogy miért nem tartotta magát a szóbeli megállapodáshoz. Nem bántja őt, nincs benne miatta szégyenérzet, sőt, még ő kéri ki magának, mi az, hogy szóvá mered neki tenni. Legyek nagyon demagóg? Épp ezért tart itt ez az ország, mert az ilyenek vannak többségben. Aki pedig ragaszkodna az erkölcsi és morális írott vagy íratlan előírásokhoz, a békés és nyugodt társadalmi együttélés szabályaihoz, az pedig balféknek van elkönyvelve. Ez az igazán dühítő. És nem, nem Orbán / Gyurcsány / elmútnyócév a hibás ezért. Hanem maga a társadalmunk, jelen társadalmunk erkölcsi, morális válsága.

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

  • Fotonhámozó

    senior tag

    válasz updog #91 üzenetére

    Nagyon eltávolodtunk az eredeti témától, úgyhogy csak röviden válaszolnék. A bolti sorbanállás esetében nem az a gond, hogy bepofátlankodik beáll elém és ezzel az önérzetem bármilyen formában is csorbulna. Hanem az, hogy amíg őt a pénztáros kiszolgálja, az nekem holtidő. Egyes üzletekben kimondottan sok idő. Ezt a kieső időt nekem senki nem adja vissza és ehhez nekem ugyanolyan jogom van, mint annak, aki megpróbál elém a sorba beállni. Persze, ha szól, hogy nagyon sietne, mert XY oka van, akkor nincs gond. De ha szó nélkül csak beáll elém és ha jelzem neki, hogy mögöttem van a sor vége, akkor még neki áll feljebb, az nagyon nem frankó. Ennek az íratlan szabálynak az elfogadása (lenne) egy lépés a nyugodt egymás mellett élés irányába. Számtalan hasonló példát lehetne felhozni.
    A KRESZ-t azért említettem meg, mert közúti közlekedésben a hivatalos szabályok mellett vannak íratlan szabályok is. Előbbit kötelező lenne betartani (és ez már túlmutat a becsületbeliségen), utóbbit erősen ajánlott lenne betartani. Személyes témába vágó példa: szeptemberben beletolattak a parkoló autómba. Szerinted hagyott a vétkes cetlit a szélvédőmön?
    Ne keverd ide ezt a most felkapott "ok, boomer" dolgot! Nem generációk szembenállásáról van szó. A becsület generáció és időfüggetlen. Dédnagyapáink korában nem/sem volt elfogadott a fogadott szó felrúgása (sőt, még annyira sem, hisz' sokan írástudatlanok voltak, sok üzlet csak szóban köttetett meg). Most sem kellene annak lennie, mert feszültséghez és beteges bizalmatlansághoz vezet. Nem tartok attól, hogy bármi rossz lenne attól, hogy mások pont ugyanolyanok lennének, mint én (kiürülne az Országház, az tuti :) ).

    A farkas imádott olvasni, zabálta a könyveket. Ezért ette meg a nagy i-t és a piros k-t.

Új hozzászólás Aktív témák