Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ncc1701

    veterán

    válasz Fotonhámozó #42 üzenetére

    Plusz a 700-ból gondolom még ki lett fizetve az ingatlanos is, úgyhogy az "csak" ilyen 4-500e lehetett.

  • e-newsee

    addikt

    válasz Fotonhámozó #42 üzenetére

    Te arról beszélsz, hogy a profitod magasabb lett volna, ha utólag változtatsz. Ebben az esetben érthető, hiszen neked nem csak az értékrended miatt kell a becsületedre, vagy a "hírnevedre" figyelni, hiszen üzletek lebonyolításából keresed a kenyered, ergo lesarkítva a saját megélhetésed is veszélybe kerülhet, ha elmegy a híre, hogy nem jársz el korrekt módon. De itt egy magánszemélyről van szó, aki kb egyszer, esetleg kétszer az életben elad egy lakást. Nem mindegy.
    És igen, sajnos van, amikor kb. muszáj beleugrani egy sok milliós lakásvásárlásba, mert mondjuk a meglévő gyerek mellé egyszer csak nem egy, hanem kettő jön. Akkor sokra mész egy 54 nm-es lakással, előbb-utóbb muszáj lesz váltani, és később sem lesz rá több pénzed 3 gyerek mellett. Nem tartok még itt, csak egy gyereknél, de még lehetek ilyen helyzetben. Ilyenkor kicsit máshogy értékeli az ember a dolgokat. Felteszed magadnak a kérdést, hogy egy idegennel szemben legyek becsületes, akit utána jó eséllyel soha nem látok, vagy vigyek még egy kis pénzt a családi kasszába?

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • Chaser

    titán

    válasz Fotonhámozó #42 üzenetére

    sztem tök mindegy mennyi
    meg lehet fogni babára és bármire
    de szerencsére nem vagyunk egyformák, én is voltam már nagy sz@rban amikor jól jött volna ha szemen köpöm magam, de úgy tükörbe nézni minden nap inkább nem, így is ocsmány a pofám, még kettétörne :)

    szerk:
    e-newsee
    magaddal szemben legyél becsületes, a tükör mindig ott lesz
    ha te csak egy ember felé nem tartottad a szavad, mi alapján várod el bárkitől, hogy feléd tartsa a szavát?
    na ugye

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • updog

    senior tag

    válasz Fotonhámozó #42 üzenetére

    "több nagy értékű üzletemnél" ez pont úgy hangzik, hogy akár magánszemélyként, akár üzleti életben de sokkal több ilyet látsz mint a posztoló. Van akinek egész életében csak 1-2 ilyen, 7 számjegyű vagy nagyobb "üzlete" van.

    "Aki 700 E Ft-ot a mai világban soknak tart, az nem tudom hol él vagy ha tényleg sokallja az összeget, akkor hogyan mer tizen-, huszonsokmilliós ingatlanvásárlásba beleugrani?"
    Szoktam kapni az oltást, mikor más topicokban előkerül hasonló téma, mert (jelen kontextusból kiragadva!) ezzel így önmagában egyetértek. De ez csak az én, saját körülményeimből és lehetőségeimből fakadó véleményem (mint ahogy a tied vagy épp Chaser-é is akárhogy csűrjük, nem A nagy igazság).

    De nagyon sokan egész életükben nemhogy egy lakás vételárnyi, de 700e forintnyi összeget se látnak mondjuk kp.-ban (vagy az egyenlegükön), sokaknak igenis nagyon nagy összeg.

    De ha áthelyezzük pl. budapesti körülmények közé ezt a 4-5%-ot, az 1.5-2M forint különbséget jelentene egy szutyok panelnél is.
    Valószínűleg én sem így csináltam volna (ekkora difinél se), sőt, lehet hogy én is azt mondtam volna hogy bocs de már le van beszélve. De ahogy lentebb is írták, a posztoló "gaztetténél" nagyobb huncutságok mellett se dőlt még össze a világ.

    [ Szerkesztve ]

    "Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

  • szipipeti

    csendes tag

    válasz Fotonhámozó #42 üzenetére

    Én például 3 és fél hónapig dolgozom 3 műszakban, az általad lekicsinyelt összegért, hogy a számlámra érkezzen...
    És a topikot jegyző védelmében:
    Amikor én mentem "lakást nézni", a választott ingatlanügynökkel... (2011-ben) a zsebemben ott volt 1.000.000 Ft, amit azonnal átadok az eladónak, ha megtetszik a kiszemelt ingatlan...
    Vittem (és a jövőben is vinni fogok) "előlegre való"-t autó és motorvásárlás idején is....
    Szóval tedd össze a kezed, ha neked "nem tétel" 700.000 Ft...
    Ha a vevőnek is fontos, akkor jó lenne, ha tenne is érte valamit... (készülne rá)...
    Vajon, ha lemondom "az ő becsületszavára" alapozva a következő jelentkezőt(ket), és visszalép a vásárlástól, mert részére semmi kötelezettség nincs, csak hasonlóan az "adott szava".... Akkor utólag kárpótol?...
    Ez nem így működik!
    Előleg, vagy foglaló a szokás...
    A többi csak "elszállt szó"...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák