Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • e-newsee

    addikt

    Ismerős az elrendezés. Tippre Nagykanizsát mondanám. :) Privátban megírhatnád a normális ingatlanos nevét. Jövőre elképzelhető, hogy elköszönnénk mi is a lakásunktól az egyik négy emeletesben, és olyan ember kellene, aki nem csak bútorként szolgál a lakásnézésnél. :R

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz updog #2 üzenetére

    A kábel előfizetés az más, mert ott jelzik előre, hogy felvétel készül a beszélgetésről, és amennyiben elfogadod az ajánlatot, akkor az egy szóbeli szerződésnek minősül. Itt ilyen nem volt. Ekkora összegnél, aki komolyan gondolja, tegyen le foglalót. Nekem mindegy, lehet tíz ezer is, de akkor legalább annak a tudatában mondom vissza, hogy azzal együtt is megéri-e nekem az új vevő.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz Fotonhámozó #5 üzenetére

    Azért a 10,5 helyett a 11,2 még ingatlanos részesedéssel együtt sem kevés különbség. Aki másik lakást akar venni, annak a 100k is számít, itt meg jóval többről volt szó. És amúgy sem sűrűn ad el egy átlagember lakást, szóval a jó hír "vesztését" a vállap elbírja. Ha meg az első vevő nem problémázott rajta, akkor meg pláne mindegy. Valószínűleg a nő tisztában volt vele, hogy foglaló híján fennáll a veszélye, hogy eladják előle a lakást. Van olyan kollégám, aki elől úgy adták el az autót (valószínűleg), hogy az eladót egyszer csak nem tudta elérni, hogy a megbeszélt időpontban találkozzanak, és megírják a szerződést. Na az a parasztság. Egy foglalóhoz nem kell ügyvéd, elég pár mondatban megfogalmazni két példányban, keresni két szomszédnénit tanúnak, max fél óra az egész, és akkor minden tiszta. Nem mondom, hogy a világ legkorrektebb megoldása, de nem mondanám parasztságnak sem.

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz Chaser #16 üzenetére

    De sajnos a mai világban van különbség pár ezres és pár száz ezres között.
    Én sajnos nem tehetem meg, hogy annyi pénzről egy vállrándítással lemondjak.
    Jól mondja kolléga, adott esetben egy konyhabútor ára, vagy akár egy kazáné.
    Nyilván én sem kezdeném azzal, hogy márpedig én eladom drágábbért, ha fejre állsz is, miért nem adtál foglalót, de egy kérdést megér, és ha belemegy, akkor miért ne? Ha mindenképpen ragaszkodik a lakáshoz, merthogy előbb egyeztünk meg, én sem lennék köcsög, valószínűleg eladnám neki a megbeszélt áron. Nem várnám el, hogy rálicitáljon. De ha nem sürgős neki a költözés, vagy csak simán felújítani akarja, majd eladni, vagy kiadni albérletnek, vagy van másik lakás jelöltje is, akkor nem érzem magam rosszul én sem miatta.
    Ez üzlet, nem kevés pénzért, mindenki szeretne minél jobban kijönni a tranzakcióból. A vevők szőrszálat hasogatnak, hogy olcsóbbért kapják a kecót. Van, amelyik a korrektség határán belül, van, amelyik nem. Ahogy a vevők között is vannak korrekten alkudozók, úgy az eladók között is. A vevők a legnagyobb fillérb@szók, sok eszköz van a kezükben, szemben az eladóval, aki max annyit tehet, hogy drágábban hirdeti. Már eleve az a "hagyomány", hogy minden kiírt árat alkuképesnek hisznek, és eleve 2-300-zal kevesebbet akarnak fizetni, még mielőtt egyetlen indokot is mondanának, vagy egyáltalán látták volna a lakást. Az is korrekt nem?
    Én elhiszem a jelen eladóról, hogy a sok paraszt vevő után kicsit úgy volt vele, hogy ha ti úgy, akkor én is. Más kérdés, hogy ez jó-e a piacnak, vagy sem, de sajna ez van.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz Chaser #25 üzenetére

    Nem tudjuk, hogy volt. Csak annyit írt, hogy felhívta az első vevőt, elnézést kért, az meg belement. Lehet, hogy szóba került a foglaló, és azt mondta a nő, hogy annyira nem érdekli, inkább eláll a vásárlástól.
    Amúgy meg a válaszodban pont leírod, hogy te sokkal nagyobb pénzekkel üzleteltél. Lehet, hogy neked az 500k nem sok. Lehet, hogy az 5 misi sem. De nekem nem mindegy. Én konkrétan úgy vagyok, hogy a jelenlegi lakásomat el kell adnom ahhoz, hogy másikat tudjak venni, mert kell hozzá az ára. És akkor még csak megvenném. Nem újítanék rajta semmit. Na itt már nagyon nem mindegy. Én mindenképpen tennék egy próbát, de én sem adnám el szó nélkül a háta mögött, az is biztos. Lehet egy ilyen helyzetet is korrektül kezelni. Nem csak a két véglet létezik.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz tupacamaru #28 üzenetére

    Ez a helyzet tiszta, ott tényleg parasztság volt, lehet futni a pénz után. Sajnos. De a cikkben nem ez volt. Megegyeztek, papír és utalás nélkül. Jött egy jobb ajánlat, az előző jelentkező tudott róla, belement. Persze részleteket nem tudunk, de ott nem volt semmi foglalózás, vagy ilyesmi.
    Ha jönne az író, és elmondaná, hogy zajlott, akkor sok kérdés tisztázódna.

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    válasz Fotonhámozó #42 üzenetére

    Te arról beszélsz, hogy a profitod magasabb lett volna, ha utólag változtatsz. Ebben az esetben érthető, hiszen neked nem csak az értékrended miatt kell a becsületedre, vagy a "hírnevedre" figyelni, hiszen üzletek lebonyolításából keresed a kenyered, ergo lesarkítva a saját megélhetésed is veszélybe kerülhet, ha elmegy a híre, hogy nem jársz el korrekt módon. De itt egy magánszemélyről van szó, aki kb egyszer, esetleg kétszer az életben elad egy lakást. Nem mindegy.
    És igen, sajnos van, amikor kb. muszáj beleugrani egy sok milliós lakásvásárlásba, mert mondjuk a meglévő gyerek mellé egyszer csak nem egy, hanem kettő jön. Akkor sokra mész egy 54 nm-es lakással, előbb-utóbb muszáj lesz váltani, és később sem lesz rá több pénzed 3 gyerek mellett. Nem tartok még itt, csak egy gyereknél, de még lehetek ilyen helyzetben. Ilyenkor kicsit máshogy értékeli az ember a dolgokat. Felteszed magadnak a kérdést, hogy egy idegennel szemben legyek becsületes, akit utána jó eséllyel soha nem látok, vagy vigyek még egy kis pénzt a családi kasszába?

    [ Szerkesztve ]

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

  • e-newsee

    addikt

    Azért mondjuk arra kíváncsi lennék, hogy ha az író olyan sztorit írt volna le, hogy lebeszélt egy lakást, amit meg akart venni, de egyszer csak felhívta az eladó, hogy kapott egy jobb ajánlatot, így sorry, de eladná másnak többért, akkor mi lenne a megítélés. Valószínűleg a fele komment arról szólna, hogy hülye volt, nem adott foglalót, és hogy az eladó még korrekt is volt, mert legalább szólt. Ellenben mindenféle ismerőssel, akik ugyanígy jártak pórul, csak még nem is szóltak nekik.

    Chaser:
    Köszönöm szépen, tisztában vagyok a magam becsületével, tudok tükörbe nézni.
    Többször leírtam már itt is, én hogyan csinálnám hasonló helyzetben. Az szerintem bőven megfelel a korrektségnek és a becsületességnek.
    Elhiheted, hogy eddig bármit adtam el aprón, vagy akárhol, az utolsó hibája is le volt írva a cuccnak. Volt, aki kért képet, mert a leírásból nem volt számára világos, miről beszélek. Eddig egy esetben sem akartak jelentősen alkudni, max kerekítettek, hogy ne kelljen aprópénzezni.
    A jelenlegi lakásomról egy mappában gyűjtöm a káranyagot (eddig egy rejtélyes beázás volt, képek kinyomtatva, lefűzve egy mappában a fiókban), vezetem a víz fogyasztást, fényképekkel az órákról, abból számolva a közöst, hogy korrekt képet adjak majd, ha el akarom adni. És persze, hogy ne év végén kelljen a valós fogyasztás miatt egy csomót ráfizetnem. Jelenleg ugyanis valamiért (ki tudja miért? :F ) papíron pár köbméterrel kevesebb víz van beírva, mint amennyit évek óta átlagban használok, így, mivel az az egyetlen mozgó összeg, kevesebb a közös költségem is papíron, mint a valóságban.
    A kocsimhoz ugyan nem hivatalos a szervizkönyv, de még az ablaktörlő cseréket is beírom egy fájlba, hogy mikor, mennyibe került. Ugyanígy a fogyasztással, tankoláskor km állásról fényképpel, hogy ne legyen lutri, mennyit eszik. Nem fogom ugyanis a gyári adatot odaírni, mikor az nem igaz. A sérülésekről szintén képek vannak kinyomtatva. Ha majd eladom, a vevő kapjon egy valós képet, hogy mit vesz.
    Szóval ennyit a becsületemről. Köszöni szépen, jól van. :R
    Ezzel át is megyek read-onlyba. ;)

    "Csak egy olyan töltött édesség van, ami megoldja az élet problémáit, és az az Oreo." /Sheldon Cooper/

Új hozzászólás Aktív témák