Hirdetés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TeeJay

    félisten

    válasz szaszlaci #1325 üzenetére

    adott két Acer Aspire 5742ZG noti amit kb. 3hónap különbséggel vettünk egy ismerőssel.
    ő vette hamarabb én tavaly februárban

    mindkettőben 100%-ig minden egyforma így a merevlemez is
    WD6400BEVT-22A0RT0

    ő nem hozzáértő sosem olvas ilyen fórumot
    én viszont tavaly 04.20.-án láttam és pár hétre rá talátlam a HDDScan nevű progival megoldást
    előtte megpróbáltam wdidle3-at én is, és hiába lett 300másodpercre módosítva az érték
    notivinyóknál nem működött és ugyanúgy 4másodperc után fejcsapás és ami a legrosszabb emellett azonnal motor leállítás is volt...
    én mentesültem ettől mert a HDDScan progi minden rendszerindításkor magától indul és 2 kattintás elég hogy tiltsam vele az APM-et...

    az ismerős tönkrevágta a notiját pár hete és most kért meg hogy ami jó benne értékesítsem
    megnéztem a merevlemezt és akkor jöttek ki ezek az értékek

    tehát nem egészen 2év használat alatt ment ennyi fejparkolás meg start/stop count...

    szégyen

    az enyémbe is elég sok ment mire kijött ez az hír de azóta nálam mindig ki volt tiltva az APM így csak egészséges mértékben növekedett a számláló

    ráadásul a win7-ben be kell állítani hogy a merevlemezeket sosem állíthatja le
    mert amint leállítja inaktivitás miatt elfelejti a tiltott APM-et és a következő felélesztéskor ismét be kell állítani

    jelenleg már megvásároltam a Raidsonic ICYBOX ODD helyre rakható SSD keretet
    így ha minden jól megy nemsokára egy 840Pro SSD-vel leszek gazdagabb
    csak onnantól a WD vinyóm megszűnik rendszerlemezként működni és tároló vinyóként szintén ugyanúgy minden alkalommal APM-et kell majd tiltanom
    meg kikapcsolni a merevlemez leállítást energiagazdálkodási központban

    legjobb lenne eladni a francba
    csak ki veszi meg így hogy 4másodpercenként akad az egész
    illetve ha ezeket a trükköket nem csinálja folyton akkor hamar elkopik a cucc...

    külső vinyórack-be se igen tudom tenni mert USB-re dugva szintén trükközni kellene mindig, szóval szopás ez az egész...
    úgyhogy WD meg szégyen hogy nem foglalkozik ezzel, ha veszek a laptopba merevlemezt az vagy Seagate vagy Toshiba lesz...

    Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Új hozzászólás Aktív témák