Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bkercso #12 üzenetére

    Az egész összefügg, ráadásul a népességszámban gyökeredzik az egész probléma: a népességnek energia kell - nagy és sokat fogyasztó népességnek sok és relatíve tiszta energia.

    De persze a származtatott problémákkal is foglalkoznunk kell, ha varázsütésre "megoldódna" a népességprobléma, és holnap Thanos eltüntetne 6milliárd embert, a maradék 1milliárdnak se szabadna teleszemetelni a bolygót.

    A fúziós erőmű jól hangzik, de még mindíg nagyon messze vagyunk tőle.

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Eastman

    őstag

    válasz bkercso #12 üzenetére

    Nem tudom, hogy népességszabályzásról van-e értelme bármilyen szinten is beszélgetni, hiszen az szembe menne a jogegyenlőséggel. "Engem ne korlátozzanak, a családtagjaimat se, a barátaimat, ismerőseimet meg a szomszédaimat, a nekem rokonszenves embereket, még Izaurát se!" És ezt elvárhatja a Föld túlsó felén élő bármelyik "világpolgártársunk" is. Amennyiben humánus (és/vagy demokratikus) társadalmak élnek egymás mellett, kapcsolódnak egymáshoz. Vagy?

    Humánus-e pl. a kapitalizmus? És a (gyakorlati) szocializmus? Izaurának azonnal adják vissza a javait/jogait, az enyémet meg ne merészeljék elvenni! Nem könnyű kérdések ezek. :(((

    Működjön-e a világ úgy ahogy én akarom, ahogy a (körülöttem élő) többség akarja, vagy én működjek-e úgy ahogyan valakik szabályoznak, vezetnek? Egy (európai) nő a héten a kamerákba mondta, hogy előre megbeszélte az orvosával hogyan akar szülni, és most szomorú poszt-traumás stressz érte, mert nem úgy lett, és neki jogai vannak, meg "Londonban ez nem így megy", kettétört az élete. OK, elhiszem. Innen nézve reális lehet-e bármilyen születésszabályozás?

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Új hozzászólás Aktív témák