Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #90088192

    törölt tag

    válasz t72killer #4 üzenetére

    A legnagyobb probléma, hogy igazad van :R

    Vagyis a jelenlegi társadalmi berendezkedéssel nem tartható fenn örökké a növekedés, mert a növekedés alapja a populáció/fogyasztószám növekedése.

    Es erre alapul az összes szabály, ezert nem lehet népesség szaporulat szabályozás.

    Az "Etikai" okok is érthetőek, de el lehet gondolkozni azon is mennyi ember hal meg pont emiatt....és milyen körülmények között.
    Akkor ne is beszeljünk azokról akik akik (Kb 2mrd) akik csak tengetik mindennapjaikat katasztrofális körülmények között.

    Nem akarok dönteni senki sorsáról, de egyszer valakinek ki kell mondani, ez a rendszer így nem működik, főleg hosszútávon :(

    [ Szerkesztve ]

  • 8th

    addikt

    válasz t72killer #4 üzenetére

    Népességszámról jut eszembe ezt még korábban könyvjelzőztem. Rémisztő. [link]

  • Eastman

    őstag

    válasz t72killer #10 üzenetére

    Műa. gyerekjátékok, lavórok, edénycsorgatók, fürdőszobaszekrények, ruhacsipesz, műszerfalak, karosszériaelemek, telefontok, egér, klaviatúra, egyéb csillogó-villogó hatszáz forintos műa. bisz-bszok, stb, stb, stb, stb, percenként tonnaszám keletkeznek. Nincs megállás. Szerintem egy napon ez lesz az emberiség veszte.

    A "lebomló", erodált és a sziklákon szétdrazsírozódott un. mikroműanyagokat viszi már a szél mindenfelé. Nehéz lesz Lehetetlen mindet a szőnyeg alá söpörni...

    Bocs, de élőlény azokat ki nem köpi/köhögi.

    [ Szerkesztve ]

    https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

  • #90088192

    törölt tag

    válasz t72killer #15 üzenetére

    A szülési jogait követelő nő se lesz annyira hangos, ha az állam komplett kiszáll a 2.-3.-x. purdé finanszírozásából, és a kb 6-8ezer fontos kórházi számlával kezdődnek a dolgok. És ez még full demokratikus eljárás. Csak épp ENSZ-szintű, valóban betartott megállapodás kell hozzá, a "szüljük ki a többieket a világból" országok miatt. A csóribb országokban lehet tovább kell menni, bár Kínában működött a dolog.

    A baj az, hogy mindennek megvan az ára.

    Ezert írtam, nem akarok senkit megregulázni, elég az nekem, hogy magamat regulázom.

    Arra kellene megoldás, hogy a fejeket elindítani a jó irányba, rájöjjenek, hogy senkivel nem tolnak ki csak a születendő kölyökkel. Persze ez megint csak az önzőségre vezethető vissza, hiszen a nagy családmodell, pont a nyugdíj/szociális háló/tisztes megélhetés hiánya tartja életben, ezert fogy a fejlett civilizációk populációja, hiszen nincs rá szükség, ami a paradoxon kedvéért ismét az önzésre vezethető vissza.

    Sajnos a megoldás drasztikusabb formában kell, hogy elérkezzen, hogy hatása is legyen, hamar a fejekben nem lehet egyik napról a másikra rendet tenni :(

    Nem jó, de mindennek megvan az ára.....

    Azt viszont nehéz elképzelni, amit más emberek átélnek. A belém szorult empátia miatt sokszor igen csak borús kedvem támad.
    Ahogy egyre több infóhoz jutok, egyre jobban elgondolkozok azon, mit is kellene tenni :(((

    Az első dolog amit tennék, kötelezővé tennem MINDEN új műanyag cucc biodegradálhatóságát/kiváltását.
    Utána adnék 5-10 evet mindenkinek, hogy beszerezze az új cuccokat.

    Ha ez letelt, akkor a nem biodegradálódó műanyagokra specifikus bacikat küldenék, hogy bontsák elemeire(ha jól tudom már működik, csak nem lehet kiereszteni mert minden amiben műanyag alkatrész van annak lőttek).

    Energia termelés/tárolás: Atomerőmű szimpatikus de olvastam mi történt Szomália partjainál(nem az Atomerőmű hibája) kicsit elgondolkoztatott.

    Ha pl a sivatagi környezetben jelenlevő napsütés legalább 2 formában hasznosítható(PV+hő) akkor már valamit lehet vele kezdeni.
    Persze az alaperőműveknek kell valami szilárd...Más nincs csak az atom egyenlőre.

    A többi meg kifundálás alatt, de míg sokan a nemzetközi vándorlás ellen tiltakoznak, én pont forditva látom, akik kimozdultak a lehetetlen állapotokból, azokban megvan az akarat amivel igen is lehet változtatni nagyon sok mindenen.

    Ez már politika sajnos...nekem meg nem kenyerem(Csak mellékesen: Kötelező szavazni, de elolvastam hogyan lehet kijelentkezni a választási regiszterből. Hivatalosan hajléktalannak deklaráltam magam így nem kell szavaznom, és büntetést sem kapok

Új hozzászólás Aktív témák