Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GoldhandRent

    őstag

    válasz b. #56 üzenetére

    vegyünk most MONO kiépítést.

    mivel a füled olyan kiépítésű, mint amilyen - voltaképp egy cső - így a "térhangzás" úgy valósul meg, hogy abba a csőbe ugyan az a hang máshogy verődik attól függően honnan szól. Oldalról "egyenesen" megy bele, torzítatlanul. Előről kicsit megtörve, hátulról pedig a fülkagylód full tompít. Gyerekkorodban megtanultad - a torzítás mértékéhez társítottad - hogy honnan ered a hang, hol a hang forrása.

    mivel a hanghullám fizikailag, és így matematikailag leírható, így annak minden torzítása is kiszámítható matematikai képletekkel. ehhez kell a nagy számítási kapacitás.
    mintahogy az is pontosan kiszámolható, hogy egy bizonyos pontból, legyen az szemből, hogyan tudod azt a hatást elérni, mintha mögötted szólna. ugyan az a helyzet, mintha a füleden csücsülne a hangszóró, annyi különbséggel, hogy a visszhangokat is bele kell kalkulálni az egyenletbe. ezért kér meg a rendszer, hogy mutasd meg neki - egy mikrofon segítségével - hol ülsz/állsz/fekszel.

    a sok.pont.sokas hangrendszerek faék egyszerűségűek. KÖRÜLBELÜL oda rakja ki a hangforrást, ahol megszólal. nagy számítási kapacitás nélkül nem lesz olyan meggyőző az eredmény, mint a Tempest esetében. talán annyi előnye van, hogy egyszerre előről és hátulról érkező különböző hangokat is meg tud szólaltatni térben. talána tempest nem, de nem tudom.

    szerintem sok.pont.sokra sem nehéz az implementáció, de talán az erősítő miatt nem vállalható, nem tudják hogy reagálná le a hangrendszer saját térhangzása.

    -

Új hozzászólás Aktív témák