Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • válasz ubyegon2 #9 üzenetére

    Köszi, ezek is jó tippek és köszi az egész telepítési leírást is!
    Fantasztikusak!

    kovaax: Ha tippelnem kellene, akkor a /home mappa azért jó cache-elve, mert a személyes beállítások is gyorsabban töltődnek be, így minden program gyorsabban tud futni és a külön partíción lévő anyagainkat egy almappába simán oda tudjuk tenni HDD-re.
    Így a fontos fájlok cache-elve, gyorsan mennek, a mi kis adataink, aminek nem fontos, meg elfér a HDD-n. ;)

    Legalábbis ez tűnik logikusnak. :DDD :DDD :DDD

    Kis küzdésem volt az új alaplapon a hardveres RAID-del, de 3 nap nem alvás és 2 barát segítsége úgy tűnik megoldotta a dolgot. :DD :DD :DD
    (Esetleg az a pár Whisky Kóla is besegített, ami elfogyott közben. Ha más nem lazának maradni és nem idegeni szét magunkat! :U )

    Egy kérdés még adódik:

    Ezt az egészet titkosított rendszer és adattároló köteteken szeretném megoldani. (Nem vagyok vmi rutinos sem ebben, sem a Linuxban. Az ügyfeleknek sajnos még mindig a Winfost kell hegeszteni... :/ )

    Van-e tippetek, ötletetek, hogy mire figyeljek? :U

    Thx: LordAthis

    [ Szerkesztve ]

    "Az, hogy működik, még nem jelenti azt, hogy hibátlan." - "Azt mondják, hogy elmebajban szenvedek. De én nem szenvedek, ÉLVEZEM minden percét!"

  • Asszittemmmmm...

    Hát nem olyan egyszerű kezdőként.
    Szóval egy kis leírás és egy kis man olvasgatás után, jól értem?

    Az "/etc/fstab" -ba hozom létre az álltalad (kovaax) írt sorokat és nem kell hozzá partíciót létrehoznom?
    Illetve a "/var"-nak igen, de pár mappáját ezek a beállítások a "cache"-be helyezik, így gyorsító-tárazva azokat a rendszer indulásakor?

    Sorry, ez kezdőként nem egyértelmű még.
    Tuti, hogy legalább 2-3-4szer újra fogom ezt tisztán telepíteni, mire mindennel meg leszek elégedve, meg is tanulom addigra, de értelemszerűen próbálom minél kevesebb munkával megúszni és minél előbb élvezni az új gépet és rendszert... :)) :R

    "Az, hogy működik, még nem jelenti azt, hogy hibátlan." - "Azt mondják, hogy elmebajban szenvedek. De én nem szenvedek, ÉLVEZEM minden percét!"

Új hozzászólás Aktív témák