Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chrys_

    addikt

    válasz Cifu #16 üzenetére

    Tudod mit? Csak azt kívánom, ne legyen igazad :)

    Amúgy egy már használható videokártya ára is elérhető lesz többeknek, IMO normális proci meg szerintem a gépek túlnyomó többségében van (nem néztem steam-felmérést stb.). Valamint a felhajtás az OR mellett is elég nagy. Sőt, talán többen hamarabb vesznek OR-t, mint kártyát, és majd utána fejlesztik a gépet is, amikor kiderül, hogy nem lesz elég hozzá. Jó üzlet lesz ez AMD-nek és nVidia-nak is.

  • Menthirist

    veterán

    válasz Cifu #16 üzenetére

    Felhozhatod megint a 20 évvel ezelőtti helyzetet, de attól hogy 20 éve nem volt kész a technológia a terjedésre (ráadásul egy erősebb komplett gép árában volt), még nem biztos hogy most is ez lesz a helyzet, pláne hogy egy normálisabb monitor árában van.
    A te írásod alapján mostantól totál felesleges bármit is innoválni, hisz mivel pl a Kinect bukta volt, ebből fakadóan minden innováció is bukta lesz a jövőben. Remélem érezhető hogy azért ez nem így megy.

    A Rift (!) első körben azok között fog terjedni, akiknek megfelelő gépük van, de azért nem kell lekicsinylően gondolni erre a rétegre. Még ezek is százezres sőt milliós tömegek. Emellett viszont ott van a Morpheus is, amihez viszont nem egy 1000+ dolláros gép kell, hanem egy 350 dolláros konzol, amiből pedig már 25 milliót eladtak. Plusz még ott van a Vive, a GearVR, stb.

    haxiboy: Azt mondták akik próbálták, hogy ott dumáltak mellettük, de ők totál nem hallottak belőle semmit. Szóval a hangok kizárása elég jó, és minőségben is tudnak hozni elég korrekt minőséget. Biztos nem ér fel az ATH-M50-emhez, de ettől még lehet jó :)
    Árban azért ennyire nem kell elszállni. VGA-k terén amikor legutóbb néztem (a dollárerősödés után), kb 1,1x-es euró áron kellett nézni, tehát a 400 dollár az kb 440 euró lenne (140k). A 400 dollárból nem lesz 650 euró.

    [ Szerkesztve ]

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

  • Menthirist

    veterán

    válasz Cifu #24 üzenetére

    Az okostelefonok is elkezdték valahol. ne felejtsük el, hogy az iphone-ig is vezetett sok cucc, a feature phone-ok vagy a wp 6.5-ös telefonok. Nem az iphone 6S Plus-al kezdődött az okostelefon világ. Ez egy folyamat. Minél több ilyen eszköz van, annál inkább jöhet majd egy olyan ötlet, ami beindítja az egészet (ha még nem ez lenne az). Amennyiben viszont szarunk az egészre, nem is lesz belőle soha semmi.

    "Az Oculus Rift egy rétegnek lesz még mindig csak elérhető közelségben"
    Most azt várod, hogy úgy kellene haladni, hogy akkor kellene kiadni, amikor 50 dollárért meg lehet venni, nem kell hozzá külön gép és 4k per szem lesz legalább a felbontása? Addig valahogy el is kell jutni, és nem fognak befektetni százmilliárdokat milliárdokat hogy addig ne adjanak ki semmit, csak fejlesszenek még vagy 10 évig. Ez egy folyamat.

    NEM azt mondjuk hogy ez az első rift ez most egycsapásra elhozza a vr kánaánt, és sosem kell már jobbat venni. Abrash is elmondta, hogy ez egy jó eséllyel 50 éves fejlesztési fejezet első lépése, mint amikor megjelent az első 3d gyorsító kártya. Iszonyatos sok fejlesztési lehetőég van még a ténylegesen tökéletes VR felé, de kezdetnek mindenképp nagyon jó. És nem csak a riftről beszélünk itt, te végig konzisztensen a VR-ról beszélsz. A VR esetében pedig ne csak a steam-et hozd fel hogy mekkora rétegnek van hozzá gépe, hanem azt a 25 millió PS4 usert is. De lehet csak összemosod a VR-t és az Oculus Rift-et. A Rift csak egy (!) eszköz a VR területén.

    "Amit vitatok, hogy mennyire lesz a tömegek eszköze."
    A VR vagy a Rift? Csak mert ha a VR, fel kell tenni a kérdést, hogy amikor pár ember WP6.5-ös telefonon játszotta a Doom-ot, akkor felmerült-e valakiben hogy ez alig pár év alatt a tömegek eszköze lesz (csak más oprendszerrel). A Rift egy lépés, mégpedig egy megfizethető árú VR eszköz. Olyan mint az első olcsó androidos telefonok. Hirtelen egy eddiginél jóval nagyobb réteg engedheti meg magának. Az előző VR eszközökhöz esélyem nem lett volna (fél-egy millió forintot nem adnék egy kísérleti eszközért), de ezt már megengedhetem magamnak, ráadásul minden szempontból sokkal fejlettebb mint az eddigiek.

    "Szerintem akkor várható a tömeges elterjedése, ha a mostani ár fele lesz, illetve ha a szükséges hardwareigény hozzá már a középszintű videókártyák ki tudják majd elégíteni."
    PS4-en a PC-s ár feléből el lehet érni. PC-n 1500 dollárt mondanak a gép + rift kombóra, PS4-en várhatóan kb 800-ban megáll az egész. Sőt, mint mondtam, 25 millió ps4-et már eladtak, tehát 25 millió olyan ember van, akinek csak kb 400 dollárjába kerülne. A PS4-et nem igazán tartom kellően erősnek a feladathoz, illetve a tartalom is szerintem jóval kevesebb lesz mint akár már most is van DK2-re pc-n, de a lehetőség ott is adott az emberek és a fejlesztők előtt is.

    Star Citizen FAQ http://starcitizen.hu/star-citizen-faq-az-ujaknak/ (Mielőtt kérdeznél)

Új hozzászólás Aktív témák