Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cifu

    nagyúr

    @Menthirist és Chrys_: Én nem azt mondom, hogy ne legyen innováció és ne terjedjen el a VR. Én azt mondom, hogy még nem igazán áll a VR ott, hogy olyan változásokat idézzen elő, mint amit előidézett az okostelefon.

    Az Oculus Rift egy rétegnek lesz még mindig csak elérhető közelségben (Steam Survey alapján), ahogy az sem biztos, hogy ennek a rétegnek mindegyik tagja igényli ezt a fajta technológiát, illetve igénybe tudja venni (stereoblindness, motion sickness, stb.). Egy újabb lépcső lesz a VR fejlődésében, ezt én sem vitatom el.

    Amit vitatok, hogy mennyire lesz a tömegek eszköze. Szerintem akkor várható a tömeges elterjedése, ha a mostani ár fele lesz, illetve ha a szükséges hardwareigény hozzá már a középszintű videókártyák ki tudják majd elégíteni.

    A Sony megoldása ebből a szempontból egy nagyságrenddel életképesebb gazdasági szempontból, a kérdés, hogy technológiai szinten is képesek-e megfelelően megoldani. Itt vannak óriási gondok, hiszen a Sony VR a gyenge hardware miatt hogy fog kiszolgálni közel azonos felbontást, mint a Rift és a Vive, azt nem tudom.

    Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

Új hozzászólás Aktív témák