Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Chaser

    titán

    válasz Joci10 #19 üzenetére

    nekem a tsmc-vel semmi bajom
    az amd volt a f@sz, nem a tsmc
    covidos mesét hagyjuk már
    egész addig, míg be nem ütött ősszel a bányaláz, amd vga és cpu is volt bőven
    de nyilván ugyanazon a gyártósoron a régi 7nm cpu+vga mellé nem fognak tudni új 7nm+cpu-t IS gyártani, ami mellé még új konzol soc-okat IS azon akarnak gyártani
    mondjuk 8 általános biztos kell hozzá - aztán lehet jönni a "nem számítottak nagy kersletre" zöldséggel, na bazzz, yalen meg harvardon' végzett közgázosok mire számítanak? hagyuk már -

    szerk:
    ez olyan mint a magyar kormány és a tél esete
    ki a f@sz gondolta volna, hogy januárban majd esni fog a hó? erre nem számítottak
    ;]

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Joci10 #22 üzenetére

    írhatsz te bármit, az amd is
    én mint vevő, nagy ívből lesz@rom a kifogásokat, és szerintem sokan vagyunk ezzel így
    és a zöldségeket hagyjuk már
    jön egy új konzol gen, amiben végre ssd, kraftos 3xxx alapú cpu, rdna2, és ki gondolná, hogy arra nagy lesz a kereslet? na vajon ki? pláne hogy megfejelték akkora mérettel és hangszinttel, amit pc-ből összehozni kompletten ütötte volna a fél millát' - akkor -
    jah, az gondolta volna, aki kijárta a nyóc' általánost
    nem vagyok mester, de nettó idióta sem, mint nagyon sok sokdiplomás', aki kettőig nem tud sokszor elszámolni

    szerk:
    azzal is 100%-ban tisztában volt az amd, hogy az rdna2-jük igen ütős lett, szted vajon mért kapkodott meg csinált magából hülyét az nv az új rtx-ek hirtelen árvágásával és előre hozásával?
    rdna2-nél is ki gondolta volna, hogy nagy lesz rá a kereslet
    hatalmas ( :
    az új 5xxx-ről ne is beszéljünk, amivel szintén tisztában voltak mit fog tudni
    de ki gondolta volna, hogy nagy lesz rá a kereslet mikor 3xxx-eket is vitték mint a cukrot, hát a fene se!
    ((( :

    [ Szerkesztve ]

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Sinesol

    veterán

    válasz Joci10 #19 üzenetére

    Már a covid elött is ez a szenvedes volt,szoval elég gyenge kifogas itt is a virust eröltetni. Konzolok megjelenesekor is mindig oriasi a kereslet, ahogy a vga es a proci is nagyon ment mar regebben is, nyilvan szamolhattak vele, ha egy kis eszük van.
    En arra tippelek, hogy valami gond van a kihozatallal, gyartassal.
    Egy ideje annyira nem erdekel a tema, ritkan nézem át külföldi forumokat, itt meg Abu sose fog AMD-t érintö problemarol irni, szoval marad a talalgatas.

    [ Szerkesztve ]

  • Chaser

    titán

    válasz Joci10 #79 üzenetére

    nv kártyák instant bánya
    nincs közük a konzoloknak az amd-hez, csak annyi, hogy az amd gyártja a gép cpu+vga-ját?
    hinnye' ( :
    az ótónak' sincs köze a kerekekhez, csak annyi, hogy nékülük nem használhatóak
    hatalmas vagy :d
    nem alábecsültek, tavaly nyár elején adtam el a 3600+5600xt-et, bőven covid helyzet volt, előtte pár hétig volt némi hiány
    na mikor eladtam, akkorra már rég megint habzsidőzsi' volt vga-ból, cpu meg ki sem porzott
    és ez tartott egészen ősz végéig, onnantól tűntek el az amd termékek, illetve a bejelentett 5xxx-ek és rdna2-k bejelentése történt meg...papíron
    sokan jöttek a karácsonyos mesével, hogy azért nincs semmi/drágulnak a dolgok, persze, előző években karácsonykor nem volt ilyen, most fél évig tartó karácsony van
    covid ekkora hiányt nem okozott volna
    elszámolta a kedves amd, hogy akkora kapacitással annyi terméket nem fog tudni kiszolgálni - illetve lehet nem is számolták el, hanem pontosan tudtak róla hogy mi fog történni -
    godolom ezt abból, hogy halvány jelét nem mutatta lisa néni a beetetésen kívül annak, hogy bármiből hiány lehet...de sajnos nagyon sokáig csak mutatóba' volt 5xxx és rdna2 - utóbbi maradt is ott a közben beesett bánya miatt -, de eközben legalább a kisebb 3xxx-ek eltűntek/irreálisan megdrágultak/rágultak
    ha a konzol soc-okkal valami nagyobb disznóság van és sok a selejt az megmagyarázna sok mindent, arra valóban nemigen lehet dupla kapacitást venni ha van is, nehogy esetleg óriási trutyiba lépjünk
    nekem csak annyi bajom van ezzel, hogy nem a beetetést kellett volna tolni, hanem közölni, hogy opni' fogtok gyerekek, akkor egy szavam nem lenne
    de ez amit leműveltek legalja, nv-nél is nagyobb bohócot sikerült csinálniuk magukból - és eleinte nekik sem a bányába kerültek a kártyáik, csak enyhén szólva nem voltak a helyzet magaslatán, de ha amd tolni fogja az új gent, nyilván nekik előbb kell kijönni...papíron mindenképp -
    jól összehozták ( :
    azóta jött már ki valami official közlemény, hogy 3100-3600 terén nem lesz nagy karrier a mennyiség, de az már bőven idén volt
    ma mo-n a hivatalosan forgalmazható box 3100 nincs 50e ft alatt, tavaly december elejéig lehetett venni 35-36e ft-ért is
    ezt is nem tudom mért bonyolult felfogni sokaknak hogy az egyértelmű hiány jele, nem a ft romlott annyit, sőt, sok minden msrp csökkentés nélkül is olcsóbb mint december elején volt...más meg drágább, de nem ennyire, de ha alig kap a bolt nem fogja apróért adni, és bárki adja-veszi, az egést a gyártótól indul, aki nem tud eleget gyártani

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

  • Chaser

    titán

    válasz Joci10 #81 üzenetére

    kedves joci10!
    ha én troll vagyok te felettébb okos
    további jó gondolkozás-mentes életet!
    ( :

    _tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Új hozzászólás Aktív témák