Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • jedis

    senior tag

    válasz Bici #18 üzenetére

    Hát ez nagyon ingoványos talaj ! Én is kíváncsi vagyok, ki adja be előbb a derekát ! Az Intel, és az NV tesz bele "X" mennyiségű programozási időt, hogy "beleszögelje" a driverbe ( az Intelnél még csak el tudnám képzelni, de az NV már csak azért se ! :D ), vagy az Ubi öl bele 3-szor "X" mennyiségű időt ( nem biztos hogy megérné nekik ) ! Azt elképzelhetetlennek tartom, hogy az Ubi csak a "piros" támogatást tegye bele alapból lustaságból, és a kéket, meg a zöldet nem, mert abból nagy ennyebennye lenne :D Vagy megcsinálja mindhármat, vagy egyet se ! De egy szó mint száz, az idő a pirosoknak kedvez ( meg lassan minden más is ), szerintem ők most kényelmesen hátradőlnek, és vigyorognak a bajszuk alatt ! A legkisebb cég a három közül, de azt mindenkinek el kell ismerni, hogy a konzolokkal most nagyon megalapozták a jövőjüket ! Ha a programozók szeretik ezt a hardver/szoftver környezetet ( konzolok ), és mivel anno az ő iránymutatásaik után választott hardvert az új konzoljaihoz az MS, és a Sony is ( és az azért nem semmi, hogy mindkét cég őket választotta ), nem hiszem hogy a következő konzolgeneráció, egy teljesen eltérő arhitektúra lenne majd ! Lehet itt fikázni, hogy ilyen gyenge, meg olyan gyenge a hardver ! Lehet hogy tényleg picit gyenge, én nem tudom, de még nagyon az elején járunk a generációnak, isten tudja mit hoznak ki belőle még 2-3 év múlva ! Ha meg tényleg nem is hozza be 100%-osan az elképzeléseket a generáció végére sem ( 5-6 év ), akkor is AMD hardver lesz az újban is szerintem, max. olyan power-el, ami már elviszi 60 frm/sec.-el 4K-ba az akkori játékokat ! A programozók nem fognak kidobni 6-7 éves tapasztalatot csak úgy , ez az MS-nek, meg a Sony-nak sem lenne jó ! :D

    [ Szerkesztve ]

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

  • jedis

    senior tag

    Mondjuk milyen furcsa, hogy az MS is akkor kezdett el "hirtelen" feszengeni a DX12-vel, hogy mekkora szabadságot ad majd a programozók kezébe, mikor a Mantle kezdett már ép begyűrűzni ! :) A Mantle-val kapcsolatba meg két észrevétel ! 1. Persze hogy úgy csinálta meg a cuccot az AMD, hogy főleg a gyengébb processzoroknál gyorsul a játék ! Hisz pont ott segít be a Mantle, ahol az AMD gyengébben teljesít, a prociknál ! Mintha azt sugalná " Ne vegyél méregdrága I7-es procit, inkább egy fele annyiba kerülő APU-t, és a maradék lóvét költsd egy fasza kis GNC-s videókarira, jobban jössz ki :D ! 2. A másik meg hogy mennyit gyorsul a Mantle-val a játék ! Nem biztos, hogy az AMD-nek is jót tett volna, ha 200%-ot gyorsul ugyan azon a konfigon, mejben mondjuk egy középkategóriás GNC-s cucc van, és mondjuk 30frame/sec-ről felugrik 60frame/sec-re, mert akkor úgy gondolta volna a szerencsés user, "minek nekem drágább videókari, mikor ezzel is megy a krájzisz mint állat" ! Üzletpolitika !!! :D

    Ha az autópályán haladván, egyszer csak vészjósló mennydörgést hallasz magad mögött, és hátratekintvén egy nagy feketeség közelít feléd ezerrel, ne hidd azt hogy egy viharfelhő vett üldözőbe !

Új hozzászólás Aktív témák