Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dabadab

    titán

    válasz #00137984 #41 üzenetére

    "Majd ha te is annyi HI-FI és High-End audióterméket meghallgattál élőben tudva az ár-értéket, majd tudni fogod miről beszéltem"

    Az a baj, hogy a zenehallgatas nem helyettesiti a mernoki ismereteket es igy ahelyett, hogy meg tudnad fogalmazni, hogy valojaban mi is a problema, csak - szo szerint veve meglehetosen multsagosan hangzo - korbeirasokat tudsz adni, amik eleg semmitmondok is.

    "Lecsengés-felfutás és dinamika különbségek mind hallható és nem mindig mérhető értékek"

    Dehogynem merhetok.

    DRM is theft

  • priti

    addikt

    válasz #00137984 #41 üzenetére

    Tanmese: Volt nekem egy kollegám. A srác ezer Hi-Fi cuccot kipróbált, cserélgette, építette, tuningolta, de ami a lényeg, hogy non-stop magyarázta éveken át, hogy ilyen speciális kábel és attól jobb lett, meg olyan hangnyelő szivacs... kétkézzel öntötte a pénzt és szerezte a tapasztalatot ezerrel, szóval egy igazi szakértő volt a srác. Történt egyszer, hogy valakinek a kezébe akadt egy hanggenerátor és keresett hozzá egy frekvenciatáblázatot, mert unta hallgatni a srácot. Tudod van ilyen táblázat, hogy (most puskázok egy másikból) a 25,69Hz az például egy Gisz, hozzá 232 az alsó regiszter (R0, R2, R4) 12 a felső regiszter (R1, R3, R5) és így tovább szépen minden... így hát aztán rögtönöztünk egy házi hallásvizsgálatot az elméletben emberi fül által hallható frekvenciatartományban és kiderült , hogy a srác maga a biológiai sávszűrő, aki hallja a történet közepét, oszt csókolom. Alatta és felette vág. Az élet kegyetlen. Olyan frekvenciákról mesélt éveken át, amiket nem is hall. Ciki. Ettől még kiválóan meg tud különböztetni, el tud választani adott esetben egy-egy hangképet egymástól és valószínű, hogy mindenkinek van valami ideális neki tetsző, de szerintem abban maradni nem bűn, hogy eltérő volt a két erősítő hangképe és a Technics-é jobban tetszett neked, aztán csók.
    Az abszolút hallás zenészeknél a tanulás folyamata során kialakulhat a vonatkozó hangszer hangszínére vonatkozóan akkor is, ha nem vele született adottságról beszélünk, de a srácnál ezt nem lehetett vizsgálni, hiszen a vizsgálat nagyon hamar arra a szintre redukálódott, hogy mi az amit egyáltalán hall. Szóval én semmit nem fogok neten elhinni senkinek, amiben olyan meredek jelzők vannak, mint amiket te lazán használsz. "Lassú." Ez van akinek vicces ... simán.

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák