Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #00137984

    törölt tag

    válasz priti #47 üzenetére

    Ez számotokra értelmezhetetlen... akkor a referencia hangrendszer és műsoranyag neked nem mond semmit? High-End több tizmilliós rendszereket hallgathattam meg élőben, de nekem a referenciapont és a céljaim tárgya egy Roksan Caspian erősitő, B&W hangfal és BD-SACD lejátszó. A mostani tesztlemezem az ERA-tól a Mass cimű multi-channel SACD albuma. SACD 5.1 és sztereó SACD, CD audio van a lemezen, mert a CD hangsáv is nagyon jóra sikerült. Ezekhez mérten a mostani rendszeremmel egyenlőre elégedett vagyok. Viszonyitási alapnak a referenciát vettem, amihez képest valami jól vagy rosszabbul szerepel. Nem minden esetben technikai okokat kell keresni, mert nem mindeki tesz különbséget két zenei részlet között többszöri meghallgatás után sem. Ha jól ismered a zenét amit hallgatsz, akkor tudod mikor lép be az énekes vagy a szólam ütemének változásait is érzékeled. A dobok (bass) vagy gitár hangjainak változását is jól ki lehet hallani. A pontos térbeni poziciónálás sztereóban még ennél is nehezebb. Itt nem ms-os eltéréseket kell méregetni, csak leülni nyugodtan meghallgatni a zenéket. Akár egy ilyen Yamaha mikro tornyon is kiélheti valaki a zeneszeretetét, attól még nem értékelné kevésbé azt a zenét amit meghallgat.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák