Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tlac

    nagyúr

    válasz ddekany #240 üzenetére

    nem kifejezetten mobil app-ra gondoltam az előbbi hozzászólásomban, de a weboldalaknál is ugyanaz az eset van
    mivel a forgalom nagyobb része megy már mobilon, ezért oda is kellene jó terveket készíteni, gondolok itt olyanra, hogy mobilnézet, tabletnézet, a kijelző elfordítva, nem elfordítva stb.

    ehelyett én a nagy cégeknél azt láttam, hogy kierőlködnek valamit, a legegyszerűbb esetet megrajzolják, lehet nem is teljesen használják az oldalra jellemző elemeket, hanem kitalálnak valamilyen vadi új dolgot arra az egy dologra, miközben lenne rá már eleve kész komponens
    aztán szélsőséges helyzeteket elfelejtik, mi van ha túl hosszú a szöveg, vagy túl sok dolgot kellene kis helyen megjeleníteni?
    sokszor az is előfordul, hogy nem is értik, hogy az egésznek mi a funkciója, mire való, így hülyeségek vannak rajta, stb.
    meg nincsenek meg esetek, hogy mi van ha ide kattintok vagy oda...
    (olyanról már ne is beszéljünk, hogy mi van a gyengénlátókkal)

    a fejlesztők, akik majd leprogramozzák, azok látják, hogy ez így nem jó, ezért aztán elindul egy folyamat, a legproblémásabb részekre lesznek még új rajzok, válaszok
    gond aztán ott szokott lenni ha valamiben nincs egyetértés
    ha a sokadik alkalom után sem tudja a fejlesztő érvényesíteni az akaratát, meg állandóan harcolni kell, a végeredmény az lesz, hogy ezt a szart kértétek, akkor ezt is kapjátok

    több problémát is említettem a fenti részben, ahol el tud csúszni a ui, szóval nem alibi szakma lenne ez, egy jó tervezőre lenne igény, még a fejlesztőknek is jobb lenne az életük, nem csak a felhasználóknak :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák