Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ALBY

    senior tag

    Igazán igényes gép lehet. Szeretem a Cambrige cuccait.

    AV Processzornak is használható ez úgymond? (minimális funkciókkal csak persze)
    Úgy értem csak egy sokcsatornás végfokkal összekötve,
    a lejátszóban be lehet állítani legalább a különböző hangfalak távolságát, hangerejét?
    Mert ha úgyis kell mellé komoly AV receiver, úgy a sok high-end analóg DAC és egyéb holmi be sem lesz kapcsolva (csak kifizetve :) )
    Pár ilyen előfok képesség nagyon jó lenne ha lenne benn. (ahogy az Oppo-k tudnak efféléket)

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

  • ALBY

    senior tag

    válasz bteebi #4 üzenetére

    menj el a boltba, nézd meg mi tud

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

  • ALBY

    senior tag

    A Darbee videóprocesszor fő képessége úgy tudom nem a skálázás hanem inkább élességen variál, színekkel játszik, afféle képjavító. (vannak erről szakcikkek)
    Persze e mellett skálázhat is.

    (nekem tetszett élőben amit a Darbee csinál a képpel,
    persze nem túlhúzva , elég ha csak módjával piszkálja.
    Jó cucc, külön hardware-ben is egy projektor mellé )

    Darbee miatt lehet érdekes a HDMI _bemenet_ is,
    így mondjuk PC forrás képét is rá lehet kötni (vagy valami nyomorult settopbox-ot akár)
    és felpöcköli kicsit a képét.
    A 2 HDMI kimenet meg külön jól jöhet a vetítősöknek,
    és/vagy az 1.3 HDMI-s erősítővel rendelkezőknek ha duplaképes 3D-t néznének.
    Ilyen egy modern lejátszó. (csak nagyon drága)

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

  • ALBY

    senior tag

    válasz bteebi #11 üzenetére

    Ez sajnos kevesek árkategóriájába esik bele.
    Ha nem is vásárolok , alkalom adtán ezt megnézném és hallgatnám!
    Ha lenne ennyi pénzem erre a feladatkörre, akkor sem biztos hogy ilyet vennék, én egész máshonnan közelítem ezt, és máshogy használnék fel ennyi pénzt erre.

    (A külön Darbee procin elgondolkodtam. Talán majd a kövekező tévéhez egyszer.)

    Szóba jött egy bárátom rendszerén kialakításánál
    a hasonló képességű Oppo 103D lejátszó (ami 600$)
    egy régi Arcam házimozi erősítővel kombinálva ;)
    (az is mindenes lejátszó, DAC, HD dekóderek, képjavító, telefonról vezérlés,stb.)
    (Bár zeneileg ez a CA gondolom még komolyabb mint az Oppo 103D. Az a különbség már nem lett volna lényeges.)
    Végül máshogy lett, de másvalakinek jó megoldás lehet.

    [ Szerkesztve ]

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

  • ALBY

    senior tag

    válasz Kékes525 #22 üzenetére

    Nyilván nagyon drága, amellett hogy amúgy jó is.

    Mondjuk annak éri meg aki elég komolyan gondolja a zenehallgatást és van is mondjuk ezer jó miniőségű CD-je, valamint van már egy kupac blu-ray lemeze is (film, koncert), ezeket szeretné jó minőségben visszahallgatni,
    ugyanakkor szeretne egy mindenevő, kezelhető médialejátszót az mkv-knak, sorozatoknak,
    (nem android stickes céllövöldés vackokat)
    mindemellett akár be is rippelné a lemezeit egy NAS-ra ami amúgy egy nagyobb házba az anyagok megosztása miatt már tényleg indokolt lehet, szeretné mindezt akár egy telefonról kiválogatni, kezelni, vezérelni.
    Ezt mind komoly minőségben, és lehetőleg egy dobozban szeretné betenni a nappaliba.
    Kéne HD dekóder is, mert van egy régebbi igen komoly (akár milliós) mozierősítője, ami a HDMI és a HD dekóderek hiánya miatt elértéktelenedett, kár belőle kiszállni, viszont ugyan olyan jól szól mint mikor új volt.
    Komoly rendszerben gondolkodik. Esetleg van még vetítője is a TV-n kívül, mindkettőre el kell tudni jutattni a képet.
    (+ Hajlandó pénzt adni bizonyos kényelmi szolgáltatásokért, színvonalas megolásokért, nem csak legjobb ár érték arányú, de kopromisszumos dolgokban hajlandó gondolkozni)

    ÉS képtelen összerakni egy színvonalas tuningolt HTPC-t a céljaira alternatívaként.
    Vagy már tényleg nem elég neki az a minőség amit egy "hifis-re tuningolt" HTPC-ből ki lehet hozni.

    Ezek mellett a többszázezres ár nem is olyan vad,
    úgy meg főleg ha belegondolunk gazdag emberek mennyi pénzt tudnak eltapsolni éxerre, bármi hülyeségre, vagy műkincsre.

    Minden esetre nem lesz úgy tömegtermék, mint a bálás Yamada dévédéjátékos.

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

  • ALBY

    senior tag

    válasz devast #26 üzenetére

    "HTPC helyett meg vannak legalább ilyen minőségű megoldások töredék áron."

    Mikre gondolsz mégis például?

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

  • ALBY

    senior tag

    válasz szilagyiv #30 üzenetére

    Ez Pio egy kitűnő blu-ray játékos. Ha arra van csak szükség jó választás is, szerintem is.
    Ám egy htpc-nek töredék szolgáltatását fedi a töredék áron,
    sok egyebet tud mellé egy PC, és a jövőre megjelenő film formátumot is le fogja játszani.
    KODI (és hasonló programok) felülete sokkal jobb mint a lemezes játékosoké.
    PC amúgy úgyis kell hogy otthonra sokminden másra is, úgysem lehet megúszni.
    Egy sima igazi böngésző egy számítógépen meg magasan leveri a összes okostévé vagy egyéb készülékek alkalmazáskupacát.
    E mellé vehet az ember még NAS-t is akár ha komolyan gondolja,
    egy PC-be meg csak plusz winyó kell ott helyben és a streameléssel sem kell bénázni ha egy készülék a lejátszó és a tároló.
    HTPC-vel software-esen a képminőségen is lehet akár javítani, szinte ingyen,
    nem pont amit a Darbee csinál, de egyéb javítók, skálázók vannak, plugin-ek, jobb mint külön készülékben megvenni vasból kirakva, mégha nem is ugyana az.
    (Ha van esetleg vetítő is de a mozierősítőn csak 1 HDMI kimenet van, arra az esetre is lehet megoldás a HTPC-s rendszer. De ez apróság.)

    (A Pioneer modell és a Cambridge közt meg komoly különbségek lehetnek minőségben, de másra is veszik őket, más rendszerbe, és más emberek.
    A fenti Cambridge -nek az analóóg rész az erőssége, az általános komoly hifis hozzáállás mellett,
    annak aki az be sem kapcsolja majd soha, mert csak a hdmi lógna ki belőle, nem sok értelme van nyilván.)

    Van az a réteg, nagyapám stb. kaki éptelen mit kezdeni egy számítógéppel, rippelni, fileból elindítani filmeket, nekik meg kell venni a lemezes célgépeket azzal a szolgáltatáskupaccal amit gyártó engedett/implementált bele. Kifizetve az esetenként komoly felárat ha minőséget is szertnének. Nekik a DLNA sem játszik ugye.
    Szerintem ez a Cambridge modell is inkább ebből a rétegből vadászik egy _alrétegre_, akiknek a korábbi redszeréhez illesztve hasznos lehet ez a lejátszó. Plusz azokra a kőgazdagokra akik nem akadnak fenn százerez pluszköltségen, többször is kifizetett szolgáltatásokon.

    A lónak is két oldala van mégsem hanglemez...

Új hozzászólás Aktív témák