Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Depression

    veterán

    válasz Alteran-IT #18 üzenetére

    Pont, hogy figyelik folyamatosan a fogyasztást, és annak megfelelően állítják az energiatermelést is.
    Ezért kerül a németeknek sokkal többe az áram, mint nálunk, mert a megújuló energiát (amit nem lehet csak úgy kapcsolgatni), ha sokkal több van, el kell adniuk külföldre, akár negatív árfolyamon. Azaz fizetnek azért, hogy leadhassák mondjuk Magyaroszágnak, ahol az atomerőművet simán lejjebb tekerhetik, vagy kevesebb szenet lapátolunk.
    De ha meg nincs szél, akkor viszont venniük kell bármi áron.

    Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

  • zone

    őstag

    válasz Alteran-IT #18 üzenetére

    Jaja, semmi értelme: [link] :)
    Egy ekkora összeg normál banki utalással szerinted mennyi időbe és pénzbe került volna?

    A forrásként megadott digiconomist adatai szerint ebben az évben:

    Total Mining Revenue $2,883,417,466
    Total Costs of Mining $856,297,949

    Tényleg semmi értelme, se haszna. :))

    YouTube - https://goo.gl/bCKFYP

  • moha21

    addikt

    válasz Alteran-IT #18 üzenetére

    "Egyrészt az erőművek eleve több energiát termelnek, mint amennyire szükség van"

    Hát vagy nem.

    "főleg hogy nem is tudják azon az oldalon bemérni, hogy te az Isten háta mögött mennyit fogyasztasz éppen és akkor ehhez igazítani,"

    Nem igaz.

    "kkor talán visszalehetne venni a teljesítményt, meg értelme is lenne, de jelen esetben ez nem így működik, pedig jó lenne, ha így működne."

    Akkor mégis hova lesz az az energia? _:)

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Alteran-IT #18 üzenetére

    Az erőműveknek nem kell tudniuk, hogy te és még hány millióan egyenként mennyit fogyasztass, épp bekapcsoltad-e a porszívódat vagy sem. Mégis tudják, mert váltóáramú rendszerben tartani kell a feszültséget és a frekvenciát. Ha ezek csökkennek, akkor felfelé kell szabályozniuk, ha meg nőnek, akkor felfelé. Fordulatszámot kell tartaniuk a szinkrongenerátorral és gerjeszteniük kell. Ezeket nagyon finom, szabályozástechnikai berendezések végzik automatikusan. Szóval nem tudnak a porszívódról, de tudják, hogy felfelé vagy lefelé kell szabályozni asap.

    Az erőművek "pontosan" annyi elektromos energiát termelnek amennyire szükség van a fogyasztói oldalon, mivel ha nem így tennének a hálózati frekvencia túlságosan ingadozna. Vannak olcsón termelő, de kevébé gyorsan reagálni tudó, kevésbé szabályozható erőmű tipusok, amik jellemzően alaperőművek, vagyis nem várják el tőlük, hogy másodpercenként oda-vissza állítsák a turbinát, de még azok is szabályoznak ha kell. Jellemzően az olajos, gázos, vizes erőművekkel finomszabályoznak szerintem. Pontosan nem tudom a limitet, de nagyon kicsi eltérésre is reagálnak, mert reagálniuk kell. A frekvencia tartása és a hálózat mérete képezi a hálózat szilárdságát. Ha hirtelen annyi terhelést kapna a hálózat, amire az erőművi oldal nem tudna reagálni pár másodperc alatt, a cégpontokon a frekvenciavédelmek lekapcsolnának komplett városokat, falvakat, vagyis ott áramszünet lenne addig, amíg szép lassan egyesével kézzel vissza nem kapcsolják azokat. A megszaladásra is van védelem az erőművekben és persze folyamatos finomszabályozás.

    Annyiban igazad van, hogy a primer körben ideiglenesen több energia állítódhat elő, mint a szekunderben a generátor oldalán. Ez folyamatos szabályozási veszteség és egy része nem is vész el annak az energiának sem. Elengedik a gőzt, vizet a turbina elől, vagy állítanak a lapátok szögén, de azért nem fognak gőzt termelni, hogy elengedjék, szóval épp erre vannak mondjuk a gázmotorok, amik reagálhatnak ilyen veszteség nélkül.

    A fő probléma inkább az, hogy a legtöbb erőmű tipusnál nincs közvetlen átalakítás, hanem szükség van turbinára, gőzre, vagyis rengeteg mechanikai és hőveszteség lép fel. Hiába, még nincs olyan gépünk ami mondjuk szénből rögtön elektromos energiát állít elő.

    [ Szerkesztve ]

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák