Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Narxis #10 üzenetére

    Kifogásokat mindig lehet találni. Szépen csokorba is szedted őket :D

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Narxis #17 üzenetére

    Nem minősíteni akartalak, csak tényleg jól összefoglaltad a nehézségeket amik nehezítik a fogyást.

    Fred23

    Az ilyen módon történő táplálékbevitelnél az a kérdés, hogy mennyire terheli az emésztőrendszert azáltal, hogy kvázi már "készen" visszük be a tápanyagokat és ezekben ugye nincs rost anyag sem stb. plusz gondolom nem is olcsó mulatság.

    Klaus Duran

    ,,Nem kell annyit zabálni." :K

    Egyszerű "fizika" ha kevesebb kalóriát visz be az ember a szervezetébe egy nap mint amennyit eléget akkor annak fogyás lesz a vége, hosszú távon mindenképpen.

    Ha eddig 4000 kalóriát vitt be és csak 2000-et égetett el akkor ha egy kis testmozgással feltornázza az égetést 2500-3000-re a bevitelt pedig 2000-re akkor annak fogyás a vége, persze nem azonnal de ha 1-2 évig tartja akkor az lesz.

  • tlac

    nagyúr

    válasz Narxis #10 üzenetére

    az életmódváltozás nem csak jól hangzik, hanem jó is, csak ez nem úgy megy, hogy akkor elhatározom, hogy akkor holnaptól futok, kondizok és zöldségeket eszek, meg elhagyom a chipset, csokit

    úgy kell neki állni, hogy egyszerre csak egy kicsi dolgot módosítasz, de csak olyan elemet hozol be, amiről tudod, hogy hosszú távon is be tudod tartani
    pl. kezdésként elhatározod, hogy kevesebb cukros löttyöt iszol, de csoki pl. belefér még étkezés után, aztán szép lassan el lehet odáig jutni, hogy egyáltalán nem eszel cukros dolgokat (de inkább édesítős dolgokat se)
    ez folyamat el fog tartani hónapokig, de pár kiló el fog vele tűnni és valójában szinte nulla erőbefektetés kellett

    aztán következőnek pl. el lehet hagyni a rágcsákat étkezések között, ha éhes vagy, akkor egyél magokat (dió, mandula)

    idővel kis mozgásokat is be lehet hozni, rengeteg dolgot meg lehet otthon csinálni eszközök nélkül is
    ha nem mozog az ember semmit, már egy heti egyszeri hasprésezés is sokat számít
    vagy időnként munkába járni gyalog, biciklivel

    szóval lényeg, hogy szép lassan apránként kell az életmódon változtatni és olyan dolgokban, ami hosszú távon fenntartható
    és akkor fokozatosan fognak lejönni a kilók is, igen, kelleni fognak hozzá évek is, de amikhez szépen lassan szoktál hozzá, azokat a szokásokat könnyű megtartani egy életen át is

  • Cs1csó

    félisten

    válasz Narxis #21 üzenetére

    Na igen a "Cooper teszt" annak sem volt sok értelme, hiszen kb. soha nem készültünk rá soha nem edzettünk rá stb. csak jött a tanár: "most Cooper tesztet futunk" és kész.

    (rákerestem a guglin mert nem voltam biztos benne de jól emlékeztem ez a Cooper teszt nem más mint a 12 perces futás)

  • Apollyon

    Korrektor

    válasz Narxis #29 üzenetére

    Az alábbiakat a cikkírónak is szánom:

    Nekem mondjuk könnyebb dolgom van, én pont az ellentétes oldalon állok. Ha nem mozgok, nem edzek, akkor lefogyok.
    Azonban idén már 13 éve csinálom a súlyzós edzést megszakítás nélkül, és emellé 7 éve a csirkerizs a fő táplálékom. Ez havonta 15-20 kg csirkemell között mozog.

    Persze nem csak ezt eszem, tojás, zöldségek, cottage cheese meg egyéb értelmesebb, jó minőségű fehérjét tartalmazó kaják.

    A cukros dolgokról le kell mondani. Persze nem örökre, de a heti egy csalónap az sok. Akkor sose fog az ember leszokni.
    Én egyszer megcsináltam azt, hogy jópár éve (5-6) egy teljes évig csak "tiszta" kaját ettem, se cukor, se csipsz meg pizza se semmi. Hát nem sok értelme volt, ahhoz képest hogy ritkán veszek egy doboz muffint, vagy egy évben 5-6x betolok egy nagy zacskó csipszet.

    Szóval nyilván nem kell túlzásba vinni, de nagyon sokat számít az éhségérzet leküzdésében, ha elhagyjuk a cukros kávét, a cukros dolgokat, a rossz, vagy kevésbé jó minőségű szénhidrátokat, mint pl. a búzalisztes cuccok, a krumpli, a fehér rizs stb. Ha ezeket elhagyja hosszútávon az ember, akkor nem fog előbb korogni a gyomor, nem esik be hirtelen és elég durván a vércukorszint.

    Továbbá a cukor hiánya által kiváltott pszichikai kínszenvedés is elmúlik kb 2-3 hét alatt, utána már nem lesz sóvárgás. Legalábbis nálam így volt.

    Maga a kg, hogy mennyi vagy, nem annyira számít, ahogy már írták előttem, sokkal érdekesebb a tükör, hogy milyennek mutat.

    De hogy valami mást is mondjak, van egy régi barátom, ő könnyen hízós fajta, az a ránéz egy pizzára és már attól plusz 5 kg.
    Na ő sokkal durvább mint én, sokkal. Vékony gyerekként ismertem meg huszonévesen, és amikor mutatott magáról képet régen milyen volt, leesett az arcom. Egy igazi dagó, kövér srác, az a bojler testű. 115-ről fogyott le 77-re, és a mai napig (10 éve) tartja a 80 kiló alatti szintet.

    Ő konkrétan azóta is napi szinten grammra pontosan méri a kaját, mikor mit visz be stb. Én is méregettem, de én szerencsés vagyok, én nem hízok meg némi többletkalóriától, napi szinten sem.
    Bár biztos van köze a súlyzós edzéshez, meg azért én se eszek mindennap csipszet meg kólát.

    Na de ez én vagyok, nekem nem okoz problémát hónapokig, évekig ugyanazt enni, akár íztelenül. Amikor súlyzós edzést végez az ember ilyen sokáig, heti legalább 3-4x, akkor azért elég éhes tud lenni, és akkor az íztelen kaja is igen jólesik. De nem hiszem, hogy egyedül lennék ezzel, szerintem millió egy hozzám hasonló ember van a világon.

    A lényeg, hogy mindent lehet, csak fejben dől el, az egész. Fegyelemre van szükség. Agyat kikapcsolni, és akkor is lemenni a terembe, amikor marhára nincs kedv. Nekem az elmúlt 13 évben rengetegszer volt ilyen.

    Az, hogy elsőre nem sikerült zsírból lefogyni, még nem jelenti azt, hogy a jövőben ne lennél képes arra, hogy elérd a célod. Sajnos igen, le kell mondani erről-arról, sokmindenről, de végül meglesz a jutalom, és sokkal jobban fogod érezni magad általánosságban is.

    #1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

Új hozzászólás Aktív témák