Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dutrás

    őstag

    válasz timsigm #89 üzenetére

    Részben igaz az utolsó gondolatod de a volumenek és az iparág teljesen eltérőek.
    Még hozzáírhatjuk a CIA-s botrányt az Iphone-ok kapcsán. Az USA is megfigyel ugyanúgy mindenkit. Nem egy per volt már miatta.

    P50 pro/P40 Lite

  • Giovan!

    addikt

    válasz timsigm #89 üzenetére

    Ha hozzászólsz egy beszélgetéshez, legalább nagyjából fusd át, mit fogalmaztak meg a többiek a témában.
    De amúgy bírom az ilyen “én nem állok senki oldalán, de...” kezdetű érvelést, bár kissé zavar, ha megpróbálnak hülyének nézni. Az idiótázást meg kerüld, nem minden érvelési hiba ütközik a fórum szabályzatával, de a személyeskedés speciel igen.

    Két hozzáfűznivaló mindenestre a hozzászólásodhoz:

    1: Az, hogy az USA kémkedik, feljogosít-e bárkit arra, hogy kiszolgáltassa az infrastruktúránkat a huaweien keresztül Kínának? Jobb lesz-e ettől bármi?

    2: A magyar karbantartócég elszámol-e ezzel a speciális helyzetből fakadó előnyökkel, megjelenik-e ez a pénzügyi beszámolói közt (pl. az adózás kapcsán), kikérhetőek-e ezek az adatok az állami szervektől, meg kell-e indokolni az ilyen speciális status odaítélését?
    Mert ezek ugye egy demokráciában alapvető dolgok (bár ez a mi demokráciánk eléggé... hogy is fogalmazzak... speciális) és ebben ragadható meg a különbség ahhoz a kapcsolathoz képest, ami a kínai állam és a huawei között fennáll. Ott semmit sem tudunk, mert nincs transzparencia (lásd a föntebbi hozzászólásomat).

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

  • Giovan!

    addikt

    válasz timsigm #93 üzenetére

    Na, ez egy teljesen jó érvelés.

    Igazad van, belátom, kissé talán túl idealistán álltam a kérdéshez, de azt tartom, hogy a MS esete továbbra sem feleltehető meg a huawei-ének, mert ott legalább az összeg méreteiről tudunk, illetve arról is, hogy ez mekkora részét jelenti a bevételüknek, vagyis hogy mekkora részben függ a cég az államtól. Persze mint arra rámutattál, nyílt kontroll nélkül is elérheti a rezsim amit akar, azonban ez mégiscsak bonyolultabb, veszélyesebb játszma, mint az, amire a kínai elvtársak vannak rákényszerülve.

    Ráadásul bármennyire hatékonyan kémkedik is az USA, a zsarolás teljesen más szintjét jelenti az, hogy a kínai rezsim bármiféle kimondott vagy sugallmazott fenyegetés nélkül, egyszerűen az EU-ban kiépített huawei-hálózat létével bármikor zsarolhatja az európai országokat. De tényleg, még csak utalgatniuk sem kell, minden vezető EU-s politikusban ott lesz a gondolat, hogy ne merjen szembeszegülni Kínával, mert számolni kell a lehetőséggel, hogy Peking kárt tehet az infrastruktúránkban. És a jövőben várhatóan (többek közt a kínai gazdasági növekedés további lassulása miatt) megszaporodik majd a vitás kérdések száma...

    #97) keszi1991:

    Semmi bajom Kínával, sőt, kifejezetten kedvelem a kínai kultúrát és történelmet. A disztópiákat viszont nem szeretem, márpedig a jelenlegi rezsimjük azt épít éppen, ahol totális kontrollt gyakorolhatnak az állampolgárok fölött (állampolgári ellenőrzővel, politikai fogolytáborokkal). Itt egy cikk, főleg a totális megfigyelőállammal foglalkozik, de már ez is elég ok szerintem az aggodalomra: [link] .

    Amúgy nem tudom mi köze annak, hogy melyik gyártó termékét használom a kínai vezetéssel kapcsolatos véleményemhez, de gondolom mindenki magából indul ki...

    (#116) 7Heads Drago:

    Igen, a legjobb megoldásnak azt tartanám, ha európai cégekkel oldanánk meg a hálózat kiépítését, akkor is, ha azok esetleg drágábban dolgoznának.
    Nincs transzparencia, emiatt nem látunk rá a huawei és a kínai állam kapcsolatára, emiatt a biztonság kedvéért nem árt a legrosszabbat feltételezni, mert akkor nem érhetnek kellemetlen meglepetések. Hol az ellentmondás?

    [ Szerkesztve ]

    Speak softly and carry a big stick, you will go far.

Új hozzászólás Aktív témák