Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Huntszy

    tag

    Csak engem hypeoltak fel a demók? Tök jól működik a cucc, nem gondoltam volna, hogy ilyen vert helyzetből mint a háttérben rendőrsziréna + porszívó + server fan + dobolást simán le tud keverni. Persze ezt a beszéd hangminősége is megsínylette valamelyest de szerintem még így is bőven jó az eredmény. Valósabb teszt körülmények között meg simán nem hallani rossznak a meghagyott beszédet.

    Szerintem nagyon dícséretes, hogy ha már megfizettetik a vásárlókkal azokat a magokat amik az idő legjelentősebb részében csak prosodnak (ami ettől függetlenül a szememben valamilyen szinten még mindig szálka) akkor valahogyan megpróbálják értelmes módon munkára fogni őket. Sőt ha tényleg igaz az amit valaki fentebb írt, hogy az AMD is fog behozni az elkövetkezendő generációban Tensor(féle) magokat és mondjuk az M$ húzna fel föléjük egy egységes platformot akkor ott lennénk, hogy minden olyan PC-ben amiben újabb VGA van azon van egy nem kis teljesítményű AI chip meg fölötte egy egységes platform a Microsoft jóvoltából szóval szabadon lehet ilyen és ehhez hasonló 3th party megoldásokkal előrukkolni.

    Amik emellett a háttérzaj szűrés mellett nekem még eszembe jutottak mint valamilyen szinten értelmes felhasználása a PC-ben rejlő számítási teljesítménynek:
    - Photoshop és hasonló szerkesztő programokba olyan toolok amik egy jól trainingelt model segítségével egyszerűbbé és/vagy gyorsabbá tennének műveleteket kép/videó/zene szerkesztésekor

    - Cortana és társai nem csak neten lógva tudnának működni így akkor is munkára lehetne fogni az asszisztenst ha épp nincs net. Sőt ha van net akkor is tudna nélküle működni tehát ha elég jó a vas alatta akkor gyorsabb lenne a kicsike mivel megspórolja a hálózati forgalmat

    - Játékok amik nem nagyon profitálnának a ray-tracingből mivel nem olyan a grafikai stílusuk vagy nem azon van a hangsúly esetleng enemy AI futhatna rajta így lenne az gyorsabb, nehezebb, kevésbé kiszámítható stb.

    - Authentiklációnál (akár win feloldásakor akár futtatott programban) fel lehetne használni

    És szerintem a határ a csillagos ég.

    De engem már ez a hang filter is meggyőzött. Szerintem ez azoknak is tök jó lehet akik otthonról dolgoznak és mondjuk más időzónából dolgoznak együtt emberekkel tehát ha kényelmes ha nem be kell mennie délután 6kor meetingre miközben a háttérben már otthon vannak a gyerekek, a másik szülő is végzi a dolgát vagy beszélget valakivel esetleg TV-ik. Ilyen esetekben nem lenne feszkó belőle, hogy mi hallatszik be a meetingbe és mi nem mert a gép simán lekeveri a TV műsor hangját, az olajban sistergő rántotthús zaját vagy az épp a mesén jót nevető gyerek hangját. Mert persze az a legjobb ha fizikailag egy hangszigetelt helyre el tud vonulni távmunkás emberünk de az sajnos nem mindenkinek egy opció.

Új hozzászólás Aktív témák