Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    Mekkora most ezen a sz*r 14++ technológián egy 9900K szétvágva IGP-re, magokra, cache-re, stb. mm2-ben?
    Az AMD-től a 3700X a félig 7nm félig 12nm FinFet technológián ugyanez mekkora magokra, cache-re, stb. mm2-ben?

    A PH szerint a 9900K ~177 mm² (ebből gondolom a 1/3-a az IGP)
    A 2700X 12nm 210 mm²
    A 3700X és 3900X:
    (2x) 3,9 milliárd 77 mm² + 2,09 milliárd 125 mm²

    Rendbe kellene tenni első körben, hogy a 14 az nem-e kisebb, mint a 12 vagy a 10, és a 14+++ az lényegében mekkora. A 3 az a 6-nak a fele, vagy csak pár 10%-al kisebb.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz Geri Bátyó #134 üzenetére

    MO-n az Intel kapcsán ez annyira fel van fújva, hogy azt elmondani nem lehet. Itt mindenki LGA775-ös lappal nyomná a mai napig az ipart, és 8GB DDR2 mellé tenné a 10600K-t. PCI-E 2.0-val, az USB-t és a SATA 3-at esetleg kártyával megoldva, miközben legalább 1x már újra kellett kondizni a deszkát.

    Aki ritkábban cserél, mindenképp új lapot is venne. Aki évente cserél, az pedig még érzékenyebb, hogy neki miért nincs DDR4, meg UEFI, M.2, stb. 2-3 évente ő is újat venne. 5-8 év alatt meg simán megpusztul egy-egy lap.
    Árban is ált. a lap az olcsóbb, még, ha ezek az emberek a procit cserélgetnék évente egy elavult lapban.

    Ez a ragaszkodás a sz*rásig integrált alaplapokhoz túltesz még a táp kérdésen is. Az a másik, amiből sz*rt akar venni a magyar, vagy venni egy jót, de azt öröké használni.

    Az ideális egy átlagos PH fórumozónak az lenne, ha mindig csak eladná a CPU+VGA-t, és megvenné az aktuális legújabbat, valamint lenne 10-20 memória foglalat, ahogy cserélgeti a procit, úgy kezelné a lap az SD ram-tól a DDR10-ig.

    Ami látványos, a CPU, a GPU, és a több RAM. Csak erre szeretnének költeni.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz DudeHUN #138 üzenetére

    Geri Bátyó: Új hsz-t kellett volna nyomnom, nem választ. Összességében írtam.

    Változó, hogy 1-2-3 év alatt avul el. Volt amikor egész gyorsan, volt, amikor kevésbé, vagy nagyon kevés különbség volt 2 generáció között. A RAM miatt pl. szinte mindenki cserél lapot egy idő után, ideiglenesen esetleg pont a RAM-jai miatt nem cserél, holott egyébként szeretne alaplapot is, mert azt azért tényeg nagyon kevesen várnák el, hogy a DDR4 bemenjen a DDR3 foglalatba, és hasonlók, vagyis sok cucc kompatibilis legyen még meg sem jelent cuccokkal.

    Az alaplap az, amire rengeteg cucc van integrálva, ezért az egyes részei nagyon gyorsan elavulnak. Nem egyszerre az egész, mint egy CPU vagy egy VGA: Mondjuk fél évente mindig legalább egy csatlakozó vagy valami elavul rajta, vagy hiányát szenvedi. Szerintem azok, akik haladni akarnának évente CPU cserével, nem biztos, hogy felfogják, hogy milyen lenne 5-el régebbi alaplappal nyomulni, mert bosszankodva, de azért folyamatosan cserélnek.

    Jó lenne ez még, mert mit tudom én a PCI-E 4.0 bullshit, semmit nem ér, meg még 1-2 dolog kivételével a meglevő tud mindent ami nekem kell. De ez egy pillanatnyi állás. Régebben meg az volt, hogy 3.0 felesleges, a SATA 3 felesleges, az eSATA felesleges, az USB 3 felesleges, IGP-nél a HDMI felesleges, a DP felesleges, a 1Gbit lan felesleges, a 10Gbit lan felesleges, az UEFI felesleges, az M.2 felesleges, a sok fázis felesleges, stb.

    Ha végig azonos foglalat van, és nem cserélsz időben bármeddig visszanézve, sokszor elég bosszantó kompromisszumot jelentene egy olyan embernek, aki CPU-t és VGA-t minden egyes évben cserél. Pl.: kicsit tovább fog tartani a pendrive-ról vagy külső SSD-ről a másolás, mert csak USB 2-m van. Csak ezért nem cseréltem lapot, csak ebbe betettem egy 10600K-t. Azt a monitort nem tudjuk rádugni, mert nincs olyan csatlakozó. 2 éve az még nem létezett. stb.

    Magát a CPU fejlődését is visszafogná, ha mindig úgy terveznének, hogy ennek mennie kell a 1-2-3-4 éves alaplapokban, így nem lehet 10 magos, nem lehet 130+ TDP-s, mert 4 éve x fázist tettünk mindegyikre, nem lehet DDR5 memóriavezérlő, vagy lehet, de kell a 4-es is, stb.

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz csatahajós #143 üzenetére

    Ha ritkán cserélek, akkor akár integrált is lehet a CPU.
    Ha kifejezetten évente akar valaki cserélni, akkor fordulhat elő ilyen. De még ez is csak 1-2x fordult elő, mert ált. mindig van valami újdonság, sőt néha egy chipset alatt is bejön ez-az.

    Ez a ragaszkodás a régi alaplaphoz kicsit elfedi AMD oldalon. Pl.: pont a kevés fázis miatt fizikailag belemegy, de egyébként nem.
    Az AMD rájátszik erre a ragaszkodásra, mert 2 szereplős piacon van ez a nyitott rés.
    Utána a hátrányait ugyanúgy kénytelen vagy elviselni, mintha azért nem cserélnél, mert nem megy bele jobb CPU.

    Aki 5. gen-ről 6. gen-re vált, majd 7. 8. 9. és 10. gen-re, az nem igazán akar ilyen kompromisszumokat, és AMD vonalon is ha épp kompatibilis is lenne, mégis cserél.
    Másik verzió, hogy ritkán cserél, és sosem tud élni ezzel, mert a következő még belemenne (de akkor még nem akar cpu-t cserélni), de az azt követőnél már jó eséllyel jön egy DDR verzió vagy M.2, és akkor csak-csak úgy van vele, hogy alaplapot is, és akkor már RAM-ot is.

    A DDR verzió váltás ált. elég jó indok a lapcserére, és ezért nem csapódik le, hogy mi lenne, ha maradna a régi lapnál. 2003 óta mostanság jönne így a 4. lap.
    Átlag 4 generációnyi procit használna. 4 évente pedig biztos, hogy 2-2 évet valamilyen újdonság miatt kompromisszumban kellene letolnia,
    esetleg, ha megoldható külső kártyával, akkor a következő lapig ATX méretben a bővítések is megtelnének.

    A háznál pl. majdnem az a kompatibilitás van meg, szóval elvileg ezeknek az embereknek még az a régi megsárgult fehér felső tápos házaik lennének. Hát, k.ra nem, sőt ált. nem is 1-et cseréltek mondjuk 1999 óta.

Új hozzászólás Aktív témák