Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • [CS]Blade2

    addikt

    válasz DudeHUN #138 üzenetére

    Geri Bátyó: Új hsz-t kellett volna nyomnom, nem választ. Összességében írtam.

    Változó, hogy 1-2-3 év alatt avul el. Volt amikor egész gyorsan, volt, amikor kevésbé, vagy nagyon kevés különbség volt 2 generáció között. A RAM miatt pl. szinte mindenki cserél lapot egy idő után, ideiglenesen esetleg pont a RAM-jai miatt nem cserél, holott egyébként szeretne alaplapot is, mert azt azért tényeg nagyon kevesen várnák el, hogy a DDR4 bemenjen a DDR3 foglalatba, és hasonlók, vagyis sok cucc kompatibilis legyen még meg sem jelent cuccokkal.

    Az alaplap az, amire rengeteg cucc van integrálva, ezért az egyes részei nagyon gyorsan elavulnak. Nem egyszerre az egész, mint egy CPU vagy egy VGA: Mondjuk fél évente mindig legalább egy csatlakozó vagy valami elavul rajta, vagy hiányát szenvedi. Szerintem azok, akik haladni akarnának évente CPU cserével, nem biztos, hogy felfogják, hogy milyen lenne 5-el régebbi alaplappal nyomulni, mert bosszankodva, de azért folyamatosan cserélnek.

    Jó lenne ez még, mert mit tudom én a PCI-E 4.0 bullshit, semmit nem ér, meg még 1-2 dolog kivételével a meglevő tud mindent ami nekem kell. De ez egy pillanatnyi állás. Régebben meg az volt, hogy 3.0 felesleges, a SATA 3 felesleges, az eSATA felesleges, az USB 3 felesleges, IGP-nél a HDMI felesleges, a DP felesleges, a 1Gbit lan felesleges, a 10Gbit lan felesleges, az UEFI felesleges, az M.2 felesleges, a sok fázis felesleges, stb.

    Ha végig azonos foglalat van, és nem cserélsz időben bármeddig visszanézve, sokszor elég bosszantó kompromisszumot jelentene egy olyan embernek, aki CPU-t és VGA-t minden egyes évben cserél. Pl.: kicsit tovább fog tartani a pendrive-ról vagy külső SSD-ről a másolás, mert csak USB 2-m van. Csak ezért nem cseréltem lapot, csak ebbe betettem egy 10600K-t. Azt a monitort nem tudjuk rádugni, mert nincs olyan csatlakozó. 2 éve az még nem létezett. stb.

    Magát a CPU fejlődését is visszafogná, ha mindig úgy terveznének, hogy ennek mennie kell a 1-2-3-4 éves alaplapokban, így nem lehet 10 magos, nem lehet 130+ TDP-s, mert 4 éve x fázist tettünk mindegyikre, nem lehet DDR5 memóriavezérlő, vagy lehet, de kell a 4-es is, stb.

Új hozzászólás Aktív témák