Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz MongolZ #27 üzenetére

    Csak a pontosság kedvéért: harmadikosról van szó, de akár másodikostól is.

    És igen, elvárom, hogy magabiztosan írjon-olvasson. A környezetemben növögető gyerekeken azt látom, hogy ez nem probléma ott, ahol a szülők minimális odafigyelést tanúsítanak.

    De a jelek szerint nem igazán figyeltél oda az alapfelvetésre: arról volt szó, hogy a programnyelvben használt angol kifejezések okoznak problémát. Tehát nem maga a programozás, hanem az angol utasítások. Tehát egy olyan, szerintem nem igazán reális helyzetről beszéltem, amiben a gyerkőc programozná a játékot, de az angol programkörnyezeten akad fenn.

    Ezek alapján számolásról ugye nem beszéltünk, mivel a számok angolul is közel azonosan viselkednek mint magyarul.

    Az oktatásunkat sajnos van szerencsém messze az átlagos szint felett ismerni, és szerintem az bizony komoly gond vele, hogy értelmetlen tudásmennyiséget zúdít a gyerekekre anélkül, hogy megalapozná a nagy részét. Például nem tanítja meg az alapokat, mint értőn, folyékonyan olvasni -- első osztály végére.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • MaCS_70

    félisten

    válasz MongolZ #29 üzenetére

    A finommotoros képességeknek szerintem nem sok közük van ahhoz, hogy egy 8 éves gyereknek gond-e az angolra épülő programnyelv. (A szépíráskényszert mondjuk baromságnak is tartom...)
    De sok srácot ismerek, akik bizony öt évesen akár maguktól, de kényszer nélkül megtanultak olvasni.
    De az olvasás mindennek az alapja, és egy átlagos fejlődésű 7 éves gyereknek rendes oktatás és odafigyelés mellett nem szabad gondot okoznia. De ismétlem: nem ez volt ugye az alapprobléma.

    Arról volt ugye szó, hogy 8 évesen (írási-olvasási-számolási tudástól és képességektől függetlenül) egy érdeklődő szellemű, tehát játékot programozni akaró gyereknek szerintem már kell rendelkeznie olyan angoltudással, hogy a az angol programnyelv ne okozhasson neki érdemi problémát.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

  • Dare2Live

    nagyúr

    válasz MongolZ #29 üzenetére

    Nem elvaras. Ez van.

    Szovegertesre meg nagy hangsulyt fektetnek, abban is merfoldekkel elottunk jarnak. Nezz csak ra PISA eredmenyekre.

    don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

Új hozzászólás Aktív témák