Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • arty

    veterán

    válasz LionW #31 üzenetére

    persze, lehet 450ért is bérelni, meg 2634ért is.
    de lehet kevesebbért is...
    ... nyilván nyugaton a kerítés is kolbászból van ;)

    (hugom és ismerősei eközben angol kisvárosokban élnek, 4-5-en egy lakásban, az említett 450nél is drágábban (per fő!), miközben a fizu 1500-2500... sajna nem lehet mindenki ájtís ;) )

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz #90088192 #79 üzenetére

    tehát az volna a normális, ha óriási kockázattal(!) beleölsz iszonyat pénzeket valami kifejlesztésére, azt 1 éven át élvezhesd, utána csőd? (mert a kínai árral, dömpingel nem tudsz utána úgy se versenyezni)

    ha te, innovatív cégként csödbemész, ki találja ki/fel a következő nagy dobást, szabványt, stb?
    ki finanszírozza meg a következő ciklus k+f költségvetését?

    iszonyat leegyszerüsítően gondolkozol erről a témáról... nem véletlen ment csődbe nem egy memgyártó (pl)...

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Dr. Akula #85 üzenetére

    600k vs. közmunka
    kisvárosi lakás vs. főváros
    20k-s órabér vs. ittisdrága (konkrétum?)
    600 eur ügyvéd vs. itthonsincsingyen (micsoda? mimennyi?)
    400k-s burkoló vs. itthonmégdrágább (hazugság, tavalyi saját tapasztalat)

    nagyon ügyesen "érvelsz" :DDD

    ésmég:

    "Szóval igen, a hazai életszínvonalhoz képest valóban kolbászból van a kerítés. Lehet hogy láblógatásból nem, de munkából meg lehet élni. Nálunk abból se."

    De.
    Ne kelljen ismét leírnom az angol (az is nyugat!) példát... a teszkós árufeltöltőnek sehol se jó, sehol se kolbász a kerítés. És almát almával javaslom összevetni.

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Dr. Akula #90 üzenetére

    "Pesten meg 100k + rezsi egy albi, ez hogy jön ki 47k-s közmunkásbérből?"

    Idézet tőled, innen merítettem az ihletet.
    Az egész hszben próbáltam összeszedni az összemosott szélsőségeid (és ugy ámblokk az egész topikét a témában....), sajnálom, hogy ezt spec. emlékezetből nem találtam el tökéletesen, mindenesetre - ha nem is fillérre pontosan - jól reprezentálta (ill. sarkította) a hsz-ed ;)

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Dr. Akula #100 üzenetére

    engedd el azt az első megjegyzésem. koncentrálj a többire... hjaaaaaa......

    +

    (#102) Dr. Akula : UK-ban hajlandóak az ismerőseim 5en élni egy lakásban, itthon saját albi kell(ett). UK-ban gyűjt, odafigyel a költéseire, itthon sokkal kevésbé élt tudatosan (minek spórolni, itt ugyse jutsz kettőre mentalitás).

    "Prolinegyedből" írok (najó, a széléről...), nem a bulinegyedből :) És ahogyan nem mindenki IT-s, úgy nem is mindenki ápolónő.

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Dr. Akula #107 üzenetére

    Megint orvosi fizetésből vezetünk le valamit... itthon extrémen alulfizetett szakma, igen, azis.

    A linkelt cikkedben láttad, hogy egy pék pl. 1300 eur-t keres átlagban, Berlinben pl.?
    Az 420k ... vs. itthon 180k (tescos hirdetést láttam).
    Ebben hol az a sokat emlegetett gigantikus különbség, bekalkulálva, hogy sokminden ugyan hasonló árú, ám a lakhatás, fodrász, vagy az említett ügyvéd, stb is sokkal drágább?
    (Plusz, ha te németül jól beszélő pék vagy, hátha nem csak a teszkóban tudsz elhelyezkedni...de ez csak blöff, nemtom ér-e valamit a nylevtudás itt)

    Blogbejegyzés: a kommenteket is elolvastad? Mert a témaindító eléggé egyoldalú, letekerve ott az érme másik oldala is, amiről a sírómagyar hajlamos elfelejtkezni ;)

    Továbbra sem állítom, hogy nem találhatja meg valaki a számítását nyugaton, vannak óriási különbségek is (lásd orvosok, stb). Én csakis az általánosításra, a kolbászkerítésre akadok ki, újra és újra.

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Dr. Akula #111 üzenetére

    "Vajon miért van az hogy Londonban már 400.000 magyar mosogat, sokszor diplomával a zsebében? Ezek mind hülyék hogy rosszabb életkörülmények közé katapuitálnak, és egyik se akar hazajönni?"

    Nem hülyék, csak ahogy írtam: itthon sokszor nem vállalják be azt, amit odakint igen. (5 idegen egy lakásban, nincs kocsi, nincs kinti "élete", csak létezése (nem arra értem, hogy sose megy el szórakozni, hanem arra, hogy "gyűjtőüzemmódban él")

    "Cserébe a tartós fogyasztási cikkek (tévé, számítógép, mosógép, autó) meg olcsóbb."

    Nem mindig, nem minden, ráadásul ritkán kell - azaz nem nagy nyereség, ha egyáltalán...

    Ezek a cikket, bejegyzések, kommentek szerintem egyformán elég jó képet adnak, más-más oldalról.
    Senki nem vitázott pl konkrét sajtmárkán, hogy az most 3 vagy 6 euró és ki hazudik, mindenki írta, amit ő észrevett (pl autóbiztosítás, kaják, stb).

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

  • arty

    veterán

    válasz Dr. Akula #115 üzenetére

    figy, nekem a hugom kint él (UK), lassan 10 éve (de élt németben, spanyolban is)
    van kint sok ismerőse, barátja, szintén sok sok éve, akiket tudok, hogy honnan hova jutottak/tartanak
    kint van németben a feleségem 2 unokatestvére és nagynénje szintén ismert körülményekkel
    kollégák ismerősei, osztálytársak, stb
    köszi, de a "kinti" valóságról elég közeliek a "tapasztalataim"
    (IT-s kollegáim is mentek ki, IT-snek, akinek összejött (akinek!!!!!), annak elég jó... de ők itthon se nyomorogtak (volna))

    tisztában vagyok vele, hogy ezen emberek nagyrésze itthon mikről nem mondott le, kint meg lementek kutyába (kis túlzással). pontosan az általad is mutatott hozzáállással... (egyébként van 1-2 kivétel, aki itthon pl ovónő és nővér volt, totálisan lehetetlen élethelyzetbe került, vesztenivaló nélkül ment ki (unokatesó + nagynéni, de
    elsősorban nem róluk beszélek!). tehát alapvetően itthon NEM a mosogató rétegről beszélek (odakint... az már más tészta :D )

    "De, mindig, vajon miért nálunk fogalom a "németgből behozott autó", és nem náluk a "magyarból behozott"? És lehet hogy kevesebb kocsit veszel mint zsömlét, viszont nem a filléres zsömlén tudsz nagyot spórolni, hanem a milliós tételeken."

    Vitán felül áll: a használtcuccok jobban elvesztik értéküket "nyugaton". Az autó is, igen.
    Hugom ugyan olcsón vett pl egy Yarist kint, de ha komolyabb gondja lesz, kukázhatja... ami megintcsak komoly pénzbe kerül :) Sokkal drágább fenntartania kint, mint itthon lenne. Nem véletlen, hogy óriási az értékvesztés, ahogy telnek az évek ....

    [ Szerkesztve ]

    "ugyanitt hazájából elüldözött nigériai herceg aranybányájának tulajdonjogát megtestesítő NFT jegyezhető."

Új hozzászólás Aktív témák