Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cucka

    addikt

    Mi ez a spórolás a xiaomi laptopon tb3 portokkal?
    Ott van egymás mellett két tökegyforma usb c port, az egyik egy tb3 amivel nem tudsz tölteni, a másik egy usb3 amivel meg tudsz. Szerintem ez 629 ezer forintért nem fér bele, akkor se, ha spóroltak ezzel 72 dollárcentet laptoponként.

    Amire még kiváncsi lettem volna, hogy milyen szoftver jön vele a windows mellett. Épp zajlik egy kitiltási botrány ugye.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Khelben #4 üzenetére

    Azért nincs rajta sd kártya olvasó, mert
    - az emberek 97%-a a telefonjával fotózik és videózik
    - a maradék 3% meg úgyis több kilónyi felszerelést visz magával, általában egy speciális fotóstáskában, oda befér egy sd olvasó is

  • cucka

    addikt

    válasz Tikakukac #136 üzenetére

    Az a probléma, hogy vannak, akiknek végtelen ciklusba kerültek a gondolataik, miközben a vásárlói igények változnak.

    Értem, hogy neked nem-throttlingolós gép kell, de most őszintén, a felhasználók hány %-a hajtja úgy a gépet, hogy ez fel is tűnjön? Én programozó vagyok, még nekem se szokott feltűnni munka közben.. :U

    A másik az sd kártya olvasó. Ki a f*szom használ még 2019-ben sd kártyát, azt a pár embert kivéve, akinek a fotózás a munkája vagy a hobbija? Nem tűnt még fel, hogy mindenki telefonnal fotózik és a fotókat a facebookon/google-n tárolja? A kompat fényképezőgépek, mint termékkategória, megszűnt évek óta.
    És akkor az összes topikban jön az a 3 ember, akinél a fő probléma az a roppant kényelmetlenség, hogy be kell dugni a 3 centis átalakítót a laptopba. Biztos sok helyet foglal el a kártyaolvasó a 6 kilós fotós táskában..

    Mi lesz a következő? Jönnek a mérnökök sírni, hogy eltűnt a soros port? A dvd olvasó nem hiányzik senkinek? Na és mi van az eSata-val, az is hova tűnt már..

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Chaser #141 üzenetére

    Játéknál észreveszed, de most másfél kiló alatti laptopokról van szó, ott igazából ez nem szempont.
    A throttling-nál az van, hogy az átlag otthoni/irodai felhasználás mellett nincs folyamatos terhelés, szóval egyszerűen csak erre optimalizálnak.
    (Egész pontosan észrevették, hogy a vékony, dizájnos gépekért többet hajlandóak fizetni az emberek és nem érdekli őket, hogy kevés a port meg hogy throttlingol. Márhogy a fórumharcosokat érdekli, a vevőket kevésbé. A macbook air a második generációtól kezdve tarolt a piacon, azóta is mindenki azt másolja)

    Ha egy autó motorját állandóan 6000-es fordulaton járatod, akkor biztos sokkal hamarabb tönkremegy, mert azt is a normális közlekedés igénybevételére tervezik.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz opr #143 üzenetére

    De egy csomó profi igazából nem használja csutkán a gépet.
    Egy multis középvezető mit használ, ami hajtja a processzort? Vagy egy adatbázis adminisztrátor?

    Van egy csomó dolog, ami engem is zavar, pl. a szarabbnál szarabb billentyűzetek, de azt tényleg nem érzékelem, hogy manapság egy jobb laptopnál a cpu teljesítmény bármilyen problémát jelentene. (Ami a lényeg igazából, throttling ide vagy oda)

  • cucka

    addikt

    válasz Tikakukac #144 üzenetére

    Egy fél irodaház szívott végig egy generációt HP-val, hogy töltögették be az adatbázisokat és 30 másodperc után putttyputtyputyy alapórajel, csókolom :P
    Jó hát a legendás HP minőség :D
    (De tényleg, ha az egész iroda napi munkafolyamata, hogy percekig tölt egy adatbázist, ami ráadásul lokálban csutkán pörgeti a procit, akkor már érdemes lehet javítani azon a folyamaton. De igen, erre ezek a papírvékony ultrabookok tényleg nem jók)

    Van ez a Youtube nevű dolog. Lehet hallottál már róla. Na elárulom a titkot: azok fénygéppel készülgetnek és fognak is
    Tudom, de a nyersanyag feldolgozását egy asztalnál csinálod általában, ahol elfér az átalakító. Ha helyszínen forgatsz, veszel még 1 átalakítót a fotós táskába és akkor nem felejted otthon.
    Igen, értem, hogy kényelmetlen bedugni az átalakítót, de azért nem kell ennek ekkora feneket keríteni.

  • cucka

    addikt

    válasz opr #148 üzenetére

    A multis kozepvezeto miota profi? Szigoruan szvsz, de a multis kozepvezetonel jobb pelda az egysegsugaru lyuzerre keves van.
    Úgy profi, hogy professzionális felhasználás. Flottában vásárolt gép, fontos a jó minőség, nbd garancia, ilyesmi.
    Régebben ezekre a klasszik business gépeket gyártották, annak ellenére, hogy a cégeknél a laptop használók többsége egységsugarú júzer. A konzumeresedés pusztán annyi, hogy elkezdték szélesíteni a palettát, és a nagy többség számára tetszetősebb gépeket gyártani. (Még ha azok műszakilag sok szempontból visszalépést jelentenek)

    Profi felhasznalok a grafikusok, programozok, ...
    Mondom, professzionális, céges felhasználás. Nem a felhasználó tudásszintjére értettem, hogy profi.

    Mondtad, hogy kollega vagy, es megse gyotrod agyon a gepet. Hat, csak hogy ezt ellensulyozzam, van olyan, hogy nagyobb levegovetelu forditas kell, ami egy distributed build system-et hasznalva ~200 magot fektet meg boven eszreveheto ideig.
    Világos, erre én se ultrabook-ot vennék.
    A másik véglet amikor valami cloud natív cuccot raksz össze, arra simán elég egy ultrabook.
    Sőt, igazából az egyetlen szűk keresztmetszet a fordítás, és az is csak akkor, ha nagyon nagy a kódbázis. Az összes többi része a fejlesztésnek igazából nem igényel nagy cpu teljesítményt.

  • cucka

    addikt

    válasz opr #154 üzenetére

    Sokmindennel foglalkoztam már a szoftveriparban, engem szerencsére (vagy sajnos) elkerültek az ilyen cpu gyilkos feladatok. Most egy 15-ös macbook pro-n dolgozok és bőségesnek érzem a teljesítményét. (A billentyűzete viszont pocsék, és igen, nincsenek rajta portok.)

  • cucka

    addikt

    válasz Chaser #187 üzenetére

    Az mitől bohóc gép, hogy elmegy 8-10 órákat akksiról a laptop és az egész bőven másfél kiló alatt van, és vékonyabb, mint egy füzet?
    Ha nem bohóc gép kell, akkor nyilván ne ilyet vegyél, mert ezeket nem lehet csutkára terhelve hajtani játékkal. Csak azt nem értem, miért kell felháborodni ezen?

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Chaser #192 üzenetére

    Melyik ultrabook az, amelyiknek jó hűtése van? Mutass már egyet, ami játék alatt nem fog neked throttlingolni.
    Tényleg kiváncsi vagyok.

    A másik - amit elfelejtesz, hogy ezeket a gépeket direkt így tervezik. A throttling az nem műszaki hiba, hanem fícsör, szerintem baromi sok munka van abban, hogy a mai processzoroknak ennyire fejlett az energiagazdálkodása.
    Ez egyszerűen adódik a felhasználói igényekből. 10-ből 9 ember egybites felhasználó, akinek könnyű, vékony gép kell, amin elmegy akksiról 10 órát a facebook.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Chaser #195 üzenetére

    15-os gepben is van ultra pl:) ez egy uj kategoria lett,.kb a nagyon vekony gepet jelenti
    Én is láttam az interneten, hogy vannak 15-ös ultrabook-ok, amikor ugyanolyan papírvékonyak és ugyanolyan szar a hűtésük, mint a többi papírvékony gépnek.

    Vannak gamer notebook gyartok akik ekkora meretben megoldjak ennek a hw-nek a huteset
    Melyik modellre gondolsz pontosan? Mutass már egyet..
    Ahogy én olvasom, még a 15-ös Razer laptopoknál is panaszkodnak az emberek a throttlingra, pedig az már bőven nem ultrabook méret.

    Nagyon jo pelda, vekony gep, 8-10 ora fb-vel, csak az rohadtul nem 700e ft kategoria
    Mi köze ennek az árhoz?
    A probléma, hogy egy ultrabookban nincs elég hely egy olyan hűtésnek, ami 20-30 watt hőt el tud vezetni.
    Mit vársz, hogy megváltoznak a fizika törvényei azért mert te kifizettél 700 ezret?

    A suzuki is elvisz A-ból B-be, mégis vesznek Mercedes-t az emberek, ötszor annyi pénzért.
    Ennyire nehéz elképzelni azt, hogy nem mindenkinek az ár az egyetlen fontos paraméter?
    Ennyire hihetetlen, hogy valaki azért veszi meg a drágább laptopot, mert az szebb és neki jobban tetszik?

    De továbbra is várom, hogy mutass már egy ultrabook-ot, amiben nem throttlingol a processzor.

    [ Szerkesztve ]

  • cucka

    addikt

    válasz Chaser #197 üzenetére

    Értem, de kicsit nagy feneket kerítesz ennek a "kihasználhatóság" dolognak.
    2019 van, mindenki, aki valamilyen szellemi munkát végez, használ számítógépet, sok esetben laptopot. A többségük egybites júzer. Az ő szempontjukból az i7-es proci is "kihasználható" valamennyire, mert semmilyen munkafolyamat során nem hajtják csutkán a gépet. (Más kérdés, hogy nekik az i5 is elég lenne, szerintem is)

    Amiért nekem nem tetszik a cikkben szereplő Huawei csoda:
    - Az a geforce fölösleges oda, nem is értem..
    - Drága. 630 ezer az már macbook ár. Ha a használtpiaci árat nézzük, akkor a macbook-al pénzben jobban jársz.
    - A fillérb*szás, hogy a két usb közül csak az egyik tb3. Ennyi pénzért nem fér bele szerintem.
    - Többet kéne menjen akksiról
    - A kamera a billentyűzetben. Biztos remek mérnöki megoldás és elégedett volt az a mérnök bizottság aki ezt gyártásba engedte. Egy épeszű vezetőnek nyilván feltűnt volna, hogy mennyire hiúk az emberek. Szóval nem rakjuk oda a webkamerát, mert a júzer szarul fog kinézni, amikor használja. Ezt hívják felhasználói élménynek.

Új hozzászólás Aktív témák