Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Dandris #19 üzenetére

    Ha belinkeled az egész hírt, akkor értelmes lesz. [link] - ;)

    Az adatközponti divíziónak kevés köze van a munkaállomásokhoz. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Dandris #21 üzenetére

    Kinek fika, kinek tény. De ha ennyi miatt sértve érzik magukat az Intel fanok, akkor 2021-ig agyf@szt fognak kapni. Akkor jön ugyanis a 2019-es EPYC ellen tervezett Ice Lake. :)

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #27 üzenetére

    Ilyen cikkeket szeretnel latni ugy altalaban itt is, ami csak a szamokrol szol, es egy szo nincs benne egy adott technologia hatranyairol, vagy csak az Intellel kapcsolatos hireknel ez az elvaras?

    Amugy ipon cikket linkelni mint erv barmirol, ami bonyolultabb, mint hogy melyik nyaloka ize epresebb, az azert nem semmi. :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • nyakdam

    aktív tag

    válasz Dandris #27 üzenetére

    És el is olvastad a cikket? Mert ebből is kiemelhető, hogy az Intel eddig le volt maradva. Akkor az Ipon is AMD bérenc?

    [ Szerkesztve ]

  • hokuszpk

    nagyúr

    válasz Dandris #42 üzenetére

    az Intelt mar egyszer megbuntettek ilyesmiert.

    [ Szerkesztve ]

    Első AMD-m - a 65-ös - a seregben volt...

  • bunfi

    őstag

    válasz Dandris #42 üzenetére

    Vagy kevesebb. Jóval kevesebb...
    "The European Commission, the European Union’s executive arm, found in 2009 that the company had offered rebates and incentives to computer makers to favor its products over those of a rival, Advanced Micro Devices.

    The commission said that such rebates, offered to manufacturers like Dell, Lenovo, HP and NEC, were anticompetitive."

    János először lőtt oszt már kérdeznie se kellett

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Dandris #57 üzenetére

    Az átállás időigénye miatt van még 1% körüli részesedése az AMD-nek. De Brian Krzanich már megfogalmazta, hogy a következő évek fő célja, hogy 15-20% alatt tartsák az AMD szerverpiaci részesedését, vagyis ők is azzal számolnak, hogy jelentős eladásokat visz majd el tőlük az EPYC. [link]

    Valószínűleg az Intel azért már tudja, hogy mire képes a Rome, ha nem is pontosan, de úgy megközelítőleg be tudják lőni, és azt is tudják, hogy 2021-ig nem fognak tudni rá válaszolni. Ergo az egy elég nagy csoda lenne, ha az AMD csak 15x-ösre növelné a mostani részesedését, de persze azon lesznek az Intelnél, hogy kb. ennyivel változzon csak. Ez amúgy egy reális célkitűzés ahhoz képest, hogy két évig nem tudnak válaszolni a következő EPYC-re. A legnagyobb veszély az, ha az AMD elviszi a gyártást a Samsunghoz is, mert egyelőre csak a GloFo, majd később a TSMC fogja ezeket a lapkákat gyártani. Ha a Samsunghoz is átviszik, akkor nagyobb lesz a mennyiség, így elérhető közelségbe kerül a piac 25-30%-a is.

    A 64-magos EPYC egyelőre pletyka. A 48 mag a tuti, de valóban hallani arról, hogy lesz egy ötlapkás kiépítés, aminél a középső lapka speciális, nincs benne memóriavezérlő, de van még 16 extra magja. A többi lapka 12-12 magjához.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Dandris #66 üzenetére

    Ez maximum a következő év elején fog látszódni. Az egy dolog, hogy az AMD nyer beszerzéseket az EPYC-re, de ezeket ki is kell építeni, ami idő.

    Nem, 2020-ban csak a mintákat fogják szállítani. A jelenlegi útiterv szerint a 2019 elejei generáció a Cascade Lake-SP/-AP, 2020 első felében jön a Cooper Lake-SP/AP, és majd valamikor 2021 második felében az Ice Lake szerver.

    A mostaniak nem elég gyorsak. Ha elég lenne, akkor nem rakták volna ki Krzanichot, de az Intelnek nyilvánvalóan nem jó, ha azért küzdenek, hogy az AMD ne szerezzen 15%-nál nagyobb részesedést. Ezt nem tudják rövidebb távon megoldani. Megcsúsztak a fejlesztések. Ha 2019-ben jönne az Ice Lake-SP, akkor oké lenne, az ellen tervezte az AMD a Rome-ot, szóval nagyjából lenne egy izgi kis verseny, de el kellett tolni 2021-re. A Zen2-nél pedig probléma, hogy pont a single-thread teljesítmény nő leginkább, illetve elég sokat csökken a fogyasztás is. Az Intel érdemben egyiken sem tud változtatni a Cascade és a Cooper Lake-nél. Ez már látszik, a teljesítmény és a hatékonyság helyett a téma ma az Apache Pass, az FPGA, meg minden specifikus dolog. Emellett a Xeon Phi-t is kivégezte Krzanich, legalábbis abban a formában, ahogy szerepeltek az útitervekben. Persze most, hogy Krzanichnak már meszeltek, ezeket még újraindíthatják, de pont ez volt Krzanich egyik nagy hibája, hogy lelőtt majd újraindított projekteket 5-7 hónapos kihagyásokkal. Így marha nehéz időre dolgozni.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz Dandris #68 üzenetére

    Itt egy független mérés, nem az Intelé. Itt látni fogod, hogy mi a gond. [link]

    A magok pedig csak az érem egyik oldala. Nem mindegyik szoftver licencelhető magokra, sőt, egyre kevesebb. Ma már korszerűbb licencelési stratégiákat alkalmaznak a szoftvercégek, de olyan is van, amit tokozásra kell licencelni. Szóval ez nem ennyire egyértelmű. De a fenti cikk leírja a lényeget.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Dandris #68 üzenetére

    Az ugye feltunt, hogy amit linkeltel, ott a 32 magos Epycet 2x20 (azaz 40) magnyi intel ellen kuldtek, es igy is volt 1-2 teszt ahol verte? (valamint az igazsaghoz az is hozzatartozik, hogy volt 1-2 olyan teszt is, ahol nem csak a 8 magnyi elony erzodott az intelnel). Szoval nem igazan jon at a mondandod (az inteles promo slideokat hagyjuk, olyat az AMD is tud csinalni)

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • thgergo

    tag

    válasz Dandris #68 üzenetére

    Nagyon egyszerű ennek a magyarázata:
    Zen: 128 bites SIMD szélesség (SSE4.1)
    Skylake client: 256 bites SIMD szélesség (AVX)
    Skylake, Cascade lake server, és cannonlake: 512 bites SIMD (AVX512)

    Emiatt azonos frekvencián az intel 4x gyorsabb lehet HPC-re. Csak ahol szempont a széles vektorművelet, arra jó lehet a Xeon Phi vagy a Nvidia/AMD gpu-k. Az intel féle AVX amolyan köztes megoldás.

    Általános felhasználásra, meg körülbelül elhanyagolható a különbség...

    [ Szerkesztve ]

    -

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Dandris #73 üzenetére

    "Bocs, nem tűnt fel"

    Ajjaj, akkor ott komolyabb bajok vannak, mint gondoltam.

    "2 x Intel Xeon Gold 6138 - The Tyan S7106 1U barebones with two Xeon Gold 6138 processors yielding a combined 40 cores / 80 threads, 96GB of RAM, and Samsung 850 EVO 256GB. Xeon Gold 6138 processors have a 2.0GHz base frequency and 3.7GHz turbo frequency.

    AMD EPYC 7551 - The Gigabyte MZ31-AR0 with an AMD EPYC 7551, which is 32 cores / 64 threads at a 2.0GHz base clock frequency, 2.55GHz all core boost speed, and 3.0GHz maximum boost clock speed. This system had 32GB of memory and NVIDIA GeForce GTX 970 graphics.

    AMD EPYC 7601 - The TYAN B8026T70AE24HR with an AMD EPYC 7601, which is 32 cores / 64 threads with a 2.2GHz base frequency, 2.7GHz all core boost frequency, and 3.2GHz maximum boost clock speed. This system had 128GB of DDR4 and a 280GB Intel 900p Optane SSD."

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Dandris #73 üzenetére

    Ha a képekről beszélsz, azok bizony Intel tesztek a marketing diákról, legalább azt olvasnád el amire hivatkozol.
    Ha valódi anandos tesztet akarsz, akkor tessék: [link]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • Cathulhu

    addikt

    válasz Dandris #76 üzenetére

    Akkor visszatért a jó öreg taktika, cherry pickelni a teszteket, pont mint a marketing. Akkor tessék, az Intel 40 maggal se tudja amit az AMD 32vel (ráadásul a te tesztjeid közül)

    [link]

    Ashy Slashy, hatchet and saw, Takes your head and skins you raw, Ashy Slashy, heaven and hell, Cuts out your tongue so you can't yell

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz Dandris #42 üzenetére

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz Dandris #87 üzenetére

    És szerinted ez változott? Ebben benne sincs az, hogy a mobil szegmensben mit csináltak, és csinálnak a mai napig. ;) Cégfilozófia... ;)

    Ahogy látom, nagy hited van. ;) Nagyobb, mint nekem. ;)

    [ Szerkesztve ]

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #87 üzenetére

    Ez a múlt jelen.
    Vagy neked nem volt gyanus, hogy a legutobbi es a sok-sok evvel ezelotti nyilatkozatuk gyakorlatilag cpy-paste?
    Semmi nem valtozott.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #90 üzenetére

    Az, hogy az enyhen szolva potens Ryzen-re nem epul ~semmilyen laptop az szerinted nem eleg bizonyitek? :U

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #92 üzenetére

    De ha mondjuk van egy olyan energiaitalod, amit egyebkent a vevok keresnek, ugyan annyi energiat ad, mint a hell, ugyanolyan vagy jobb az ize es olcsobb, es a bolt megse rakja ki a polcra egyaltalan, vagy csak valami heti 5 dobozt, akkor azert felmerulhet a gyanu, hogy sumak van a hatterben, nem?

    Lathatoan nagyon nem erted ezeket a dolgokat, pedig nem olyan nehez.
    Ha gondolod, csinalok egy tesztet: Elmagyarazom a het eves lanyomnak maximum 3 percben a dolgot, aztan meglatjuk, erti-e. (Teljesen biztos vagyok benne, hogy erteni fogja...)

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #94 üzenetére

    Nem jobb? Muhaha.
    Notirol beszeltunk. Ott konkretan azonos energiaigennyel a Ryzen ugyan olyan teljesitmeny mellett ertekelheto gpu-t ad. Olcsobban, vagy azonos aron. Ha ez szerinted nem jobb, csak egy alternativa, akkor nem tudom, mi szamit a Te univerzumodban jobbnak.

    ui.: a steam pedig konkretan egy eleg hulye erveles, mivel pont arrol volt szo, hogy az emberek ha akarnak se tudnanak nem inteles termeket vasarolni. Plusz eleg nagy reszuk laptop meg intel gpu, biztos azert, mert az emberek konkretan elvarjak, hogy dragan kapjanak hasznalhatatlan gopu-s gepet.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #96 üzenetére

    Ez a teszt valami borzalmas.

    Az introduction-ben ket olyan notit latok, amit erdemes es ertelmes lenne osszehasonlitani a tablazat alapjan, mert kb ugyan annyiba kerulnek es a kulonbseg csak a proci (apu), meg hogy az intelesben van dedikalt vga. Ez az R5 2500U es az i5-8250U. Na, ezek utan ez a ket modell konkretan nem szerepel a tesztben...
    Szerepel viszont az r7 meg egy raklap i7, mas notikban, mas konfiggal, ez igy tokeletesen alkalmatlan barminemu osszehasonlitasra. Te is tudod nagyon jol, hogy ugyan az a mobil proci mas laptopban sokszor mas eredmenyeket hoz, mert masmilyen a hutes (throttling?), a memoria (single/dual channel, orajelek), mashogy allitottak be a gyartok a TDP-limitet, ami ugye kulonosen fontos, mindket gyartonal lehet feljebb es lejjebb is csavarni, es fogalmunk nincs, hogy mi hogy van beallitva. Intel es AMD oldalon is nagyon nem mindegy, hogy 15 vagy 25watt maximumra van konfigolva az adott apu, es hogy ezzel a hutes mennyire tud megbirkozni.

    Sajnalom, de ezt a tesztet en nem tudom komolyan venni, meg akkor sem, ha amugy csak a proci oldalrol a valogatas maga tetszik. :(

    Ami teszteket anno en kerestem, ott az jott ki altalaban (azonos laptopokban!), hogy:
    - felhasznalasfuggo, hogy hol az i5/i7, hol az r5/r7 gyorsabb prociban, kb egal
    - fogyasztas csak a procit terhelve kb egal teljesitmeny eseten kb egal
    - gpu szempontbol brutalisan eros az r5 meg az r7 is
    - mindkettot terhelve az AMD (mivel nem kulon dedikalt a vga) magasan nyer fogyasztas/teljesitmenyben, zajkomfortban es ezekkel osszefuggesben melegedesben is
    - arban kb egy szint, az amd altalaban kicsit olcsobb

    Ha gondolod, visszakeresem ezeket.
    Amugy, ha mar steam statisztika: 10% korul mozog az intel gpu, 7x% az nvidia gpu, de ebbol majd 20% a kis telesitmenyu dedikalt laptop-gpu. Ezt azt jelenti, hogy 30% osszesen, ami siman kivalthato lenne egy AMD mobil apu-val. Nekem nem adod be, hogy ez nem piac.

    Azzal viszont, hogy az AMD lineup valahol a katasztrofalis es a rohejes kozott mozog termekmennyiseg es pozicionalas szempontjabol, teljesen egyetertek. A kerdes az, hogy azert van ez, mert minek csinalja, ha ugyse tudja eladni (ugye intel jofej piacpolitikaja), vagy azert nem tudja eladni, mert ilyen hulyen csinalja.
    Mivel az r7 es az r5 is nagyon jol sikerult, es nagyon eros ajanlatokat lehetne ra epiteni, megsincs meg mutatoba sem, ezert en ugy gondolom, hogy a valasz adott. :(

    Nem azert zavar ez engem nagyon amugy, mert annyira szeretem az AMD-t, mert emlekszem en meg ra nagyon, hogy mennyire mocsok arpolitikajuk volt desktop vonalon, amikor nyeregbe kerultek (athlon 64 x2, ugye), hanem mert jelenleg nincs semmi verseny, es ez b@ssza a csoromet. Csak nezd meg a desktop piacon mi tortent, mikor verseny lett. Nem hiszem el, hogy Te nem szeretnel valami hasonlot latni laptop fronton.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #98 üzenetére

    Elegansan atugrottad a valasz maradekat, igy tenyleg nincs ertelme beszelgetni. :)

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • Dragon3000

    veterán

    válasz Dandris #98 üzenetére

    Azért keresnek sokan nem intel ipg-s csodákat, hanem olyant amiben van + vga, mert az intel csodája mindenre jó. Az meg nem a vásárlók igénye, hogy csak intel igp legyen, hanem az intel akarja elérni, hogy ne legyen a vackaiban külön gpu.

  • wsanyi

    aktív tag

    válasz Dandris #98 üzenetére

    Csak annyit szeretnék hozzáfűzni, hoyg foglalkoztam marketinggel, és tudom, hogy bármit el lehet adni, akár gyémánt áron is. Ha azt mondod a vevőnek, hogy ez az új cucc jobb, mint az intel i7-ese, akkor hhidd el, hogy az eredeti i5 elképzelését felül fogja írni. Az én céges gépemben egy 4. gen i5 van, de youtube mellett ne akarj nagyon mást csinálni vele... Na, ennyire nem kell az az erős IGP... Pedig van hardveres gyorsítás, már mióta... És az szempont, hogy egy i7-ben van IGP? :D És mégis ki hasznája azt? Inkább hagyják ki, és tegyenek oda CPU-t, vagy bármit, de a HD 630 is egy vicc. Még egy FM2+-os ATHLON IGP-je is képes azt megverni 28 nanon. Ne már! Szerver vonalon dolgozom, voltam előadáson, és látszik, hogy le vannak fizetve az emberek. Hiába az olcsóbb, és jobb EPYC (szerver vonalon mérhetően kevesebbet fogyaszt, mint a SKYLAKE-X alapú XEON), és hiába elég belőle az 1 utas rendszer, nem, megveszika drága 2 utas intelt, és még úgy is csak 88 db PCI-E lane-jük van max a 128-cal szemben, amiből igaz, "csak" 112 szabad, ha jól emlékszem.

    Reakyió:

    Optimalizálni kell. Miért az újabb intelre nem kell? :O

    Rossz válaz, köszönöm, leülhet.

    Viszont mivel a jövő év elején várható a 7 nanos EPYC, 8 magos CCX-es die-okkal, 64 mag/tokozással, ez sok kérdést fel fog vetni, mivel az intelnek nincs meg erre a megfelelő válasza. Hallani hírekről, hogy összefűznek 2 db 22 magos CPU-t, esetleg 28 magosat valamilyen úton, egy nagyobb foglalatba téve, de ki tudja, ráadásul az még mindig 14 nanon menne. Ott már nem lehet a végtelenségig lefizetgetni bárkit, mert DATACENTERBEN, és flehőben RACK szekrényenként fizeted a bérleti díjat, és ahol a körül jár le az 5 év a most muzsikáló hadrvernek, ott már nagyon meg kell gondolni, mit lépnek. Nem csak az ár miatt, és ott a spectre és meltdown mizéria is... Én azt látom, hogy abban bíznak, hoyg megvárják, hogy kijöjjön az AMD a 7 nanoval, és akkor jönnek ki a 10 nanoval, és mondják, hogy ők jobbak. Csakhogy nem tudnak jobbak lenni a sűrűség tekintetében, még ha 1 szálon ugyanazt is hozzák, mert kevesebb szálat tudnak azonos területen. Ergo kb. az lesz, hogy ex has 10 magos intel helére befér 14 magos AMD, így viszont aSocketenkénti számítási kapacitás kisebb lesz. Intelnek meg megéri a hírnév miatt is, hogy fizetget néhány m USD-t, hogy ne gyártsanak AMD-vel szervert, vagy csak néhányat stb stb stb. Max. veszítenek néhány 100 m USD profitot a sok mrd-ból. Nagy kaland. Majd optimálisan költekeznek. A p4 után is felálltak, és a Core2Duo volt az első értelmes CPU-juk sok idő után. Konkrétan a DUAL core-t meg tudta verni egy 1 magos 3500+-os AMD anno bizonyos területeken. Az azért nem semmi. Most már nem tud ilyen előnyre szert tenni, mert a trükkös újítások kora lezárult, SoC-k vannak.

    Egyébként az ilyen emberek azért jók, mert megtartják a versenyt, ha fordul a kocka, bár őszintén szólva, amit az intel művelt, attól borsózik a hátam. Sajnos. Bárcsak ne így lett volna...

    Meglátjuk, mit hoz a jövő, de ennek a technológiának már nagyon a végét járjuk.

    Az energiaitalos példához pedig csak annyit, hogy itt egy 2 szereplős piacról van szó, így ez egy teljesen más helyzet, míg az egy sokszereplős piac, ráadásul más terület. Egyszerűen arról van szó, hogy ha veszik a cukrot, minek fejlesztenél rajta? A 14 nm nagyon bejött, és rekord eladásokat döntögetnek vele. Akkor meg minek fejleszteni, ha jó a fejős tehén? Még úgy is jobb így nekik, hogy az AMD kiszakít egy kis részt, mert összességében kevesebb a költségük, ha azonos node-on maradnak. Szóval szerintem rá akarnak licitálni a 7 nanos AMD-re, mert úgy érzik, rá tudnak. meglátjuk. Végülis a coffee lake jött volna idén valamikor, de annyira megcsappantak az eladások kaby-ből a ryzen miatt, hogy kénytelenek voltak lépni. Szvsz így is csak akkor éri meg intelt venni vkinek, ha 8600K, vagy 8700K-t vesz, egyébként jobban jár a Ryzennel. A 8350K meg felejtős, mivel hiába megy 5 magon 5 GHz-en, ha a 8600K turbóját is fel lehet tunigolni annyira... ? Kivéve, ha valaki tényleg csak ARMA 3-azik, vagy vmi 2 szálas játékkal játszik, de oda meg lehet, hogy tényleg jobb a 7350K, viszont ha épp nem játszik, akkor..... :( Tehát kérdés, hogy néhány FPS-ért cserébe a játékon kívüli dolgokért hajlandó e inkább ryzenbe ruházni vki. ;)

    Az éltető nap mindig süt, még akkor is, ha néha nem látjuk, mert eltakarják a felhők, vagy mert éppen éjszaka van.

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #102 üzenetére

    Inkabb semmi, hagyjuk, ugysincs ertelme.

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #104 üzenetére

    Nincs veled ertelme beszelgetni, mert szakmailag olyan melyen vagy, hogy a banyaszbeka seggeig se latsz fel a vilag legerosebb elemlampajaval se. :(
    Az a gond, hogy egy osszetett mondatra ugy reagalsz, hogy kivalogatsz belole harom szot, amire aztan rarepulsz, es darabokra szeded. Ez az oviban volt utoljara vicces, a politikaban idegesito, informatikaban meg szimplan ertelmetlen.
    Ha levenned a 8000 reteg kek szemuveget, eszrevehetned, hogy nem szidta senki az intel procijait, rajtad kivul mindenki tenyekrol beszel. A teny pedig az, hogy a Ryzen jol sikerult, az AMD feljott, es vegre beszallt a versenybe.
    Ezen felul teny meg, hogy fennallasa alatt vegig az intel az egyik leggusztustalanabb magatartast nyujtotta, amit egy ceg nyujthat (es ennek aztan semmi koze ahhoz, hogy jo procikat gyart-e). Namost ha van egy ember, akihez akarhanyszor odamesz, tokonrug, akkor attol, hogy ket hetig nem talalkoztatok, ugyhogy nem rugott tokon, attol meg eleg sanszos, hogy ha megint talalkoztok, megint tokon fog rugni, tehat a "regen volt" ervelesed pont annyira sulytalan es hulyeseg, mint a tobbi elvakult baromsagod.

    Manbaltol hala egnek mar elbucsuztunk, de mindig kell egy ilyen hozzad hasonlo elvakult barom, akinek pont annyi infoja van, hogy barmilyen erdemleges, produktummal kecsegteto vitat es forumot szet tudjon rombolni/trollkodni, de annyi mar nincs, hogy az erdemi vitaba beszalljon. Se infod, se agyad, se akaratod nincs meg hozza, de ennel nagyobb problema, hogy nem is veszed eszre, hogy ezek kozul legalabb az egyik nem artana.

    Csak egy dologra valaszolj: Ha ennyire utalod a PH!-t, hogy ennyire szet akarod rombolni az itteni kozosseget es szakmaisagot, egyaltalan minek jarsz ide?

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #106 üzenetére

    "Egyelőre volt egy vitánk, miért nem érdekli az embereket az általad preferált gyártó terméke. Itt egy teszt, ami alapján nem venném meg."
    Teves. Nincs altalam preferalt gyarto. Ahogy fentebb is leirtam, az altalam preferalt allapot a verseny, kb ugyanolyan jo termekek kozott. Az a baj, hogy ez neked mar egy elerhetetlen elmeallapot, ahol nem vagy az van, hogy csakazamd, vagy az, hogy csakazintel, azt nem erted.
    Plusz, egy darab jo erv amugy volt a tesztben, amit linkeltel, amit el is ismertem, hogy mobil szegmensben az intelhez kepest az amd portfolio kicsi, keves es lyukas.
    Ettol fuggetlenul ami termek van, az jo, megse nagyon epulnek ra termekek, ami pedig tudjuk, miert van. Nem, nem azert a marhasagert, amiket irtal, hanem az intel mocskos piaci magatartasa miatt.

    "Nem beszélgetni kell, a tesztre reagálni"
    Amugy ezt hivjak beszelgetesnek. ;)

    "a személyeskedést pedig tartsd meg a családodnak."
    Senki nem olyan hulye a csaladban, hogy erre szukseg legyen.

    "Szerinted senki nem vágja le miért nem reagálsz a tesztre? Mit írhatnál? Hogy nem jó a teszt? Elhiszem hogy nem akarod magad nevetségessé tenni, de jelenleg sem csinálsz mást. Rettentő sok szakmai megnyilvánulásod volt most is."

    Parancsolj:
    Az a gond, hogy meg mindig nem fogod fel, mit varok el egy teszttol. Te azt, hogy az intel nyerjen.
    En azt, hogy a vga es a cpu teljes aramfelveteli maximuma egyezzen (ezen mar elbukott az i7+nv kombo, de erosen). Es nem, nem erdekel az inteles tdp, ami gyakorlatilag mostanra mar annyit jelent, hogy ennyit fogyaszt, amig nem hasznalod. Valos fogyasztasmeres mellett azonos felvett energia mellett nezzuk meg a leadott szamitasi teljesitmenyt. Vagy ha ilyen nem megy, akkor legalabb azonos laptopokban, azonos meretu akksival, stb.

    Amugy persze, hogy jobban teljesit, ha tobb energiat pumpalunk bele.
    Ah, mindegy, nem is ertem, minek magyarazom, ugyis csak addig jutsz el, hogy csakazintel. :(

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #111 üzenetére

    Ember, most komolyan? Ez mar nemhogy nem szakmai, hanem ovis szint. Nyilvan ugy gondoltam, hogy az intel veszi ra a gyartokat arra is, hogy intelesbol is gyartsanak hasznalhatatlan fos laptopot, ugye?
    Atya eg... :(

    Egyebkent van az a penz, bar nem hiszem, hogy most ez tortenik, eddig mindig mas volt a taktika, utanaolvastal a fentieknek? Sikerult megerteni mi tortent? Megvan, hogy anno az intel tobbet fizetett a hp-nak, mint a teljes cegcsoport osszes egyeb profitja, csak hogy ne aruljon amd-s termeket, vagy csak nagyon keveset? Szerinted ez rendben van? Ha igen, azert van rendben, mert ezt az intel csinalta? Valszeg most nem toljak ennyire agressziven, mert most nincsenek szarban, epphogy csak verseny van, de hogy valami susmus van megint, mert minden jel erre mutat, az 99%.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #113 üzenetére

    Nem, Te ...szépéletű.
    Az amd-s kinalat alacsonyan tartasara (vagy teljes eliminalasara) szokta az intel finoman osztonozni a gyartokat. Hany fajtra amd-s laptop is van? Hany gyarto is gyart amd-s laptopot? Kezded mar erteni, vagy meg mindig villamlasnak tunik a fejed mellett a negro cukorka?
    Az megint egy masik kerdes, hogy milyen termekeket adnak ki a kezukbol. Kicsit olyan ez, mint az autoknal az oraporgetes. De gondolom ott is addig latsz el, hogy gonoszgecinepper, az nem jon at, hogy azontul, hogy egyetertek, es gecinepper, gyakorlatilag a vevok kenyszeritik ra az osszes kereskedore az ora porgeteset, ha nem akarnak csodbe menni, ugye?

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #115 üzenetére

    Igen kivalo tesztekkel raadasul. Megmutattak, hogy az IFA tobb loszart tud elhuzni a ferrarinal, tehat feltetlen IFA-t vegyen mindenki! :K

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #117 üzenetére

    Kulonbseg? En szakmai erveket mondtam? Te? Semmit, csak ismetelgeted, hogy tesztek, tesztek, tesztek. Jo, ertem en. Hozz egy olyan tesztet, ami szakmailag elfogadhato, legyenek szakmai erveid a fanboykodason felul es beszelgethetunk.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • #95462144

    törölt tag

    válasz Dandris #119 üzenetére

    Tudod a gyártók előre megtervezik, a kereslet alapján az éves ütemtervet, ezáltal kötnek adott cégekkel partneri szerződéseket fix darabszámokkal és ameddig az nem jár le biztos bizonyos nem fogják a lapos állományukat megsokszorozni, hogy AMD processzorokkal szereltek is legyenek. Tudod kereslet/kínálat. Már csak a szegmentáció maradt ilyen szempontból, ha abba be tudják illeszteni, akkor születik meg az a teszt, amit linkeltél. Ezek a gyártói szerződések adják meg az éves stratégiát, mert ha kötsz egy szerződés az alapján kapsz kedvezményt nem úgy működik, hogy veszel egy OEM processzor tálcát és, ha lesz még kereslet akkor veszel pluszban.
    A baromság netovábbja, amiket felsoroltál. Szépen csapj fel a google keresődből egy 2018 as kávéval felvértezett MacBook Pro tesztet. Gondolom az nem szar, ha throtlingol, mert ugye Intel az alapja? Ha rossz hűtés megtervezése egy laposban, desktop vagy már volt példa ARM alatt is vagy akármi másban az nem fog jó teljesítményt hozni, vagy csak nagyon rövid ideig. Csak megjegyzem olyan, hogy AMD lapos nincs, olyan sincs, hogy Intel lapos (régebben voltak Intel deszkák, de már azok sincsenek).

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #122 üzenetére

    "most nézem opr is sietett megjegyezi, hogy a macpro apple hiba miatt throttlingolt. Ja nem is. Véletlen. :DDD"
    Szovegertes meg mindig nem az erosseged, ugye? 4. osztalyban ha meg lehetne bukni, kegyelmkettest se biztos, hogy erne a szint, amit produkalsz. :)

    Kerlek mondd meg, hogy ezek az idezetek, amik ebbol a hozzaszolasombol vannak, hol irjak azt, hogy a throttling szerintem nem az apple hibaja volt, hanem az intel szar:
    "Pont mindegy, hogy amd vagy intel, ha egy lapos hutese ennyire fos, azt kerulni kell es pont."

    "Azza egyetertek, hogy a tesztelt laptop poharalatetnek is gyenge eresztes. De ez nem jelenti azt, hogy a benne levo amd apu is az. Mint ahogy a fos, throttlingolo inteles laptopok se jelentik azt, hogy a bennuk levo intel chip fos."

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #124 üzenetére

    Tehat most alatamasztod, amit irtam?
    "We were reminded of the cooling solution’s inadequacy once more during our stress test."
    Tehat tovabbra sem a ryzen szar, hanem a laptop, amibe raktak. Durvan alul van meretezve a hutese. Megjegyzem, ez sajnos ujabban laptopoknal ez a divat, fos olcso haz, csillogo borzadaly kijelzo, alulmeretezett hutes, b@sznagy i7/r7/akarmi matrica.
    Katasztrofa, de errol -ahogy fentebb irtam- pont nem az intel vagy az amd tehet. Mindket ceg megadja a tdp-t, meg a beallitasi lehetosegeket, meg a hozzajuk szukseges hutesi teljesitmenyt teljesen korrektul. Nem tehetnek rola, ha a gyartok nagy ivben szarnak ra.
    Annyira meg se az intel, se az amd nem hulye, hogy nem adja el a procijat, ha a gyarto nem rakja ala azt, amit megkovetelnek, mert kb csodbe mennenek.
    Ujabban mar workstationok kozott is van, ami throttlingol...

    Szoval, koszonom, nagyon faszan alatamasztottad azt, amirol eddig a szamat jarattam. ;)

    Csak azt nem tudom, mit szeretnel megis ezzel? Vegre elismerni az igazamat? :DDD

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #126 üzenetére

    Nincs bekamuzva a 45w, az amd TDP a csucsfogyasztast adja meg. Persze, mindket gyartonal konfiguralhato valamilyen keretek kozott. Az meg, hogy az intel i5/i7 dvga nelkul nem fut annyira, mint az r5/r7 eleg trivialis, tehat ugyan az a hutokor nem fog elbirni vele.
    Ezen nem kell meglepodni, hasonlo cpu-teljesitmeny mellett benne van egy alsokat dvga ereju gpu is, nyilvan tobb hot termel az r5/r7, mint a dvga nelkuli i5/i7, cserebe mar maga az osszehasonlitas is baromsag ilyen konfigok mellett, mint azt fentebb is irtam.
    Almat a kortevel nem hasonlitunk, meg mindig...

    Plusz:
    intel i5 8250u tdp: 15w
    amd r5 2500u tdp: 15-25w, attol fuggoen a gyarto mit allit be

    Namost, ha a kedves gyarto nem a 15w-ot allitja be, akkor ne csodalkozzunk rajta, hogy a 15w-ra meretezett huto nem birja el...
    A kedves gyartok meg ujabban addig latnak, hogy csuszka csutkan, jo lesz az ugy!

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • opr

    veterán

    válasz Dandris #138 üzenetére

    Igen, mert Vega56 == mobil Ryzen apu gpu, ugye?
    Illetve asztali Ryzen == mobil ryzen, ugye?
    Es csodalkozol, hogy szakmailag nem tartalak versenykepesnek? :DDD

    [ Szerkesztve ]

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

Új hozzászólás Aktív témák