Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Dißnäëß

    veterán

    válasz .mf #6 üzenetére

    Én erről lemondtam, annyi mindenre kellene a "kis eszköz"...

    - Mikrotik über router, de meg is áll ott
    - NAS-hoz kéne ECC RAM, mert ZFS-eznék, marad a kicsi Xeon, vagy ha integrált VGA-s AMD, akkor a PRO szériás Ryzen APU-k aranyáron (akárcsak bármi egyéb CPU most)
    - Roon Core funkcionalitás is kéne, ami a NAS-on tárolt zenéket stream-eli a lakásban több helyre eltett Pi-ken lévő Roon végpontokra

    Úgyhogy én fogtam magam, és maradtam a mini ITX-nél, zsebbe nyúlok, de minden megvan, Ryzen5 PRO-val, ECC unbuffered/unregistered DDR4-2666 UDIMM-el, HDD-kkel, SSD-vel, minden földi jóval megtömött gép, Linux, KVM/QEMU virtualizáció, azokban meg elfér router-nek egy OPNSense, NAS-nak natívan a zfs ugye a host-on, másik VM-ben Roon Core, harmadikban istentudja mi amit még akarok, reklámblokkoló proxy, PiHole, ilyesmi, és van kraft a rendszerben DSP-zni is a hifihez, átkódolni-számolni is, drive-okat titkosítva használni is custom módon és saját módszerrel, és az egész kütyü - egyelőre - még HTPC-ként is használható egy VLC-vel a Vega szériás beépített GPU-val... de ez csak 1 út a sok közül, de én nagyon meguntam ezt a "van ezer kütyüm az ökoszisztémámban" dolgot, meg az n+1 célhardvert és a nekik való 100 lyukú konnektorosdit.. ja és igen, ahogy előttem szóltak, OpenVPN 1000-es neten, kakaós (bár most kísérletezgetek Wireguard-al).. van kis tőtike is.. (Linux iso-k) :U :D ..

    [ Szerkesztve ]

    Lá lá lá lá lááá lááá.. Lá lá lá lá lááá lááá .. Lá lá lá lá lááá lá lááá lá lá lá lááááá láááá

Új hozzászólás Aktív témák