Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • GodGamer5

    addikt

    válasz Ribi #4 üzenetére

    Ha elolvasod az új radeonok tesztjét és nem vagy full kezdő a témában, akkor láthatod, hogy elég jók lettek és olyan problémákra reagáltak az új architektúrával, ami nagyon hasznos változás már most is, a GCN-ek után meg főleg...

    [ Szerkesztve ]

    "Többször látsz Game Over képernyőt, mint Michelle Wild f@szt." "It's not a Loop, it's a Spiral"

  • Kansas

    addikt

    válasz Ribi #8 üzenetére

    Érdekes nézőpont... Nem gondolom, hogy van egyáltalán értelme komponensenként nézni, hogy az egyes változtatások egyenként mit hoznak. Gyanítom, hogy vannak köztük olyanok, amik önmagukban igazából kb. semmit, de a többiek "keze alá" dolgoznak... egy rendszer nem csak a részeinek az összessége, a köztük levő kölcsönhatások is fontosak. Valahol írták pl, hogy a Zen2 magok megnövelt cache-e azért kellett, hogy a memóriahozzáférés ne legyen bottleneck. Hogy önmagában mennyit ér, az talán hamarosan kiderül, mihelyt kijönnek a Zen2-es Athlonok - azok tipikusan számottevően kevesebb cache-t szoktak kapni.

    Az architektúra önmagában semmit nem jelent, csak és kizárólag a rajta futtatott feladatok tükrében derül ki hogy jobb vagy rosszabb mint egy másik(esetleg másban jó/rossz), egyelőre azt tudni nagyjából, hogy a jelenleg elérhető terhelések hogy viselkednek rajta, a jövőbelieket csak sejteni lehet.
    CPU oldalon legalább azt tudni, hogy majdnem biztosan fel fognak futni a párhuzamosított feladatok, hisz mindkét nagy procigyártó(de még az ARM is) egyre több magot kínál, vizont órajel-növekményt nem jelentős mértékben(azt se tudjuk, hogy pl. az Intel 10nm az fog-e menni 5GHz-t, vagy lejjebb esik az elérhető órajel, esetleg tovább nő).
    VGA oldalon kb. annyit tudni, hogy a köv. generációs konzolok Zen magokat(Zen2 v. Zen3) és RDNA grafikus részt fognak tartalmazni, elvileg DXR-képességgel együtt - ebből következően sanszosan kapnak némi optimalizációt a PC-oldali hasonló hardverre is, a mértéke persze kérdéses.

    Ezzel együtt nem gondolom, hogy misztifikálni kéne, meg 99.999%-ozni. Biztos vagyok benne pl., hogy Yutani se az archi doksi elemzéséből szűrte le, hogy jó az RDNA architektúra a GCN-hoz képest, hanem a tesztekből, de ettől még nem lesz se jobban se kevésbé érvényes a kijelentése.

    [ Szerkesztve ]

    Nincs olyan MI, ami képes lenne szimulálni az emberi hülyeséget... ha valaha lesz, annak tuti az emberi hülyeség lesz az oka... A Föld erőforrásai közül a legjobban az ész van elosztva - mindenki meg van róla győződve, hogy több jutott neki, mint másoknak.

  • robertosz91

    tag

    válasz Ribi #8 üzenetére

    Nem szaroztam le semmit. Azt írtam amit gondolok. Ezt akárhogy nézzük is, ennyi idő után ez kevés. 7 nanon, fogyasztás nem túl jó, még mindig le van maradva a konkurenciától. Most a driveres feature chill-t magyarázza Abu, hogy lehet paraméterezni a fogyasztást stb. Na az engem már nem érdekel. Vártam évek óta hogy valami igazán értékelhetőt tegyen le az asztalra. Nem tett. Innentől úgy engedem el a Radeon vonalat mint a sicc. Amíg a Vegám megy, addig használom, utána majd meglátjuk.

    Az élet jó, csak meg kell tanulni lebegni a sz@rban.

  • Yutani

    nagyúr

    válasz Ribi #4 üzenetére

    Én nem erre a technoblablára értettem, hanem a teszt eredményekre, hogy jó lett az RDNA. Én sem értek úgy hozzá, hogy most egy ilyen leírásból megmondjam a frankót. :DDD

    #tarcsad

  • feregember

    csendes tag

    válasz Ribi #8 üzenetére

    "Pl zen2-ben duplázták az L3 memót. Mindenhol ezt mondják, hogy ez mekkora hűdejó. Tudja valaki mennyit hoz? Van egyáltalán teszt felezett L3 memóval?"

    Lekérdezhető a CPU-tól, hogy a program indítása óra mennyi "L3 cache miss" volt. Ez megmondja hányszor kellett a procinak várakoznia a fő-memóriára azért, mert az éppen szükséges adat nem volt a proci cache-ben. Kód optimalizációnál eléggé alap ezt elemezgetni.

    GPU-knál is vannak hasonló számlálók, pl lehet mérni hogy egy kép kirajzolása közben adott rész-számítás meddig tartott.

Új hozzászólás Aktív témák