Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • julius75

    aktív tag

    válasz Gery20 #11 üzenetére

    De-de, bizony, hogy össze lehet.
    Amit én néztem a hahu-n az sima egyhat benzin 105 lóval, 6.5-ért. De azért írtam, hogy legyen 8 millió, és abba már nagyon sok hasonló méretű robbanómotoros autó belefér.
    Az állami támogatásd se vond le kétszer, a 13.009.000,-Ft már a csökkentett ár......
    A 13 millió - 8 milló = 5 millió egyenlet alapján MAP+ állampapír vásárlása esetén évi 273ezerrel leszel gazdagabb, de lesz súlyadód, továbbra is fizetősen parkolsz, és van évi egy szervíz kb. 50-60 ezerért (ez mondjuk lesz ám az elektromosnál is, legfeljebb kevesebbe kerül kicsivel)
    Az inflációt hagyjuk, mert ha az autó árába rakod akkor meg sima értékvesztéssel bukod.
    Szóval még úgy sem veszem meg (mert egyszerűen nem éri meg), hogy évi 10ezer kWh-t termel a napelemem, amiből jelenleg 3500-ra semmi szükségem....

  • julius75

    aktív tag

    válasz Gery20 #21 üzenetére

    Ha valaki 60ezret megy évente, vegyen gázolajos autót.
    Ha elektromost vesz, akkor abból max. 40ezer lesz meg válás, mert a villanytöltőknél fog aludni....

    Kérlek engedd már el, hogy mindenképpen igazat akarsz.... :R
    A 64kW-os verzió ára (a fullos típus), de extrák nélkül, állami támogatással, 13.009.000,-Ft bruttó.
    Amit linkeltél, az a kisebbik akkuval szerelt alap változat ára. Hatótáv bőven 300km alatt.....
    De ha mégsem hiszel nekem, nézd meg a Kia oldalán.

  • julius75

    aktív tag

    válasz Gery20 #30 üzenetére

    Kezdettől fogva a 64kW-os verzióról beszéltünk. És a plusz extra nélkül kérhető legdrágább verzióról, ami pont 13millióéskilencezerforint.
    Ugyanis csak ebben van hőszivattyús fűtés és nagyobb fedélzeti töltő.....

    A 250km-rel ha tud otthon tölteni, és valóban megy ennyit, és van napelemes rendszere (+3 millió a 7kWp-s renszerár) ami termel neki 8-900kWh-t csak töltésre, akkor még akár meg is érheti.
    De csak így.

    axioma: már a legtöbb helyen nem ingyenes, 80Ft/kW például.
    És így lesz ez az ingyen parkolással, súlyadóval is, amint "szemmel jól láthatóan" bezöldülnek a rendszámok.

    Nem kevertem én semmit, ezek számok. Tudom, hogy nem egy óriáskifli a MAP+, de azt azért ne akard rámbeszélni, hogy új autót venni jobb....
    Egyszerűn összehasonlítottam a kettőt, nem több.

    Banano: Te. :R

Új hozzászólás Aktív témák