Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • peti85

    senior tag

    Nekem nVidia SHIELD TV van, elégedett vagyok az AndroidTV-vel. Jó lenne ha minden androidos alkalmazást lehetne futtatni rajta, de ez egyik "okosTV-s" rendszerre sem igaz, hogy minden elérhető. AndroidTV-re viszont tudok akár külső forrásból (apk) telepíteni nem hivatalos megoldásokat. Pl. reklámmentes Youtube. Nagyon ritkán kellett eddig újraindítani. Kodi, Smart Youtube és Spotify amire elsődlegesen használom. De volt már HBO GO és Netflix is rajta, egyikkel sem volt gondom. Ráadásul Shield TV-n megoldható a kadenciahelyes lejátszás is. A 2019-es verzió meg állítólag tényleg nagyon hatásos 4K felskálázást is tud. Nem olcsó, de rendes hardverrel életképes ez a platform. Az nVidia meg valós supportot nyújt. Nekem a 2015-ös verzió van, ami a mai napig megkap minden frissítést, egyedül a 4K felskálázás hiányzik belőle, ami hardveres korlát miatt van.

    HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

  • peti85

    senior tag

    válasz Sanya #25 üzenetére

    Abszolút reklámmentes Youtube hasznos plusz lehetőségekkel: [link]
    Telefonommal simán tudom vezérelni, semmi problémám nem volt párosítással. Úgy érzem nem a rendszer szar, hanem a TV gyártók slendriánsága ami a problémát okozza. Hozzá kéne kicsit illeszteni a rendszert a beszerelt hardverhez.

    Szerk.: Ja, nekem főmenüben semmilyen reklám sincs, csak azoknak az appoknak az ajánlásai jelennek meg, amiket én engedélyeztem. Pl. Youtube-ról az új videók a feliratkozott csatornákról. De ha akarom azt is kikapcsolhatom.

    [ Szerkesztve ]

    HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

  • peti85

    senior tag

    válasz Yany #60 üzenetére

    Én a SHIELD TV-n futó Android TV-ről tudok nyilatkozni. Egyik legjobb vétel volt. Nekem minden flottul és gyorsan működik. Nincsenek reklámok, van lehetőség alkalmazást telepíteni külső forrásból is. A kezelése az egyszerű távirányítóval is kényelmes. Van rajta egy D-pad, Home és vissza valamint egy mikrofon gomb és a hangerő szabályzó. Valahogy a listák görgetése és a virtuális billentyűzeten a kurzor mozgatása mindig ott áll meg ahol szeretném, pedig sokszor folyamatosan nyomom és csak akkor engedem el amikor elértem amit keresek. Vannak mindenféle gomb kombinációk amikkel könnyen elérhetőek a főbb funkciók. Pl. a vissza és home gombok együttes megnyomása standby-ba küldi a lejátszót és kikapcsolja a soundbart, illetve TV-t is. Ha kettőt koppintok a hangerősávon akkor a pause/play utasítás. Ha hosszan nyomom a "le" nyilat, akkor feliratot vált, ha hosszan a "felt" akkor meg hangsávot (Kodiban).
    Van hozzá rendes support (2015 óta folyamatosan megkapja a legújabb verziókat és javításokat!).
    Egy Samsung vagy LG (vagy akár milyen) TV-be épített okos TV rendszer meddig támogatott? Emlékszem, a Samsung letiltotta a Skype-ot a TV-jén amikor kb. fél évvel korábban ismerősék megvették a "speciális" gyári Samsung kamerát horror áron hogy a külföldön élő gyerekekkel majd azon beszélgetnek. Persze lehet mondani, hogy manapság meddig tart meg valaki egy TV-t de én oda nem adnám a 10 éves Pana plazmát egyik mai LCD tv-ért sem! OK, egy OLED más tészta, de a TV-nek a képe legyen jó elsősorban,

    HP Elitebook 8560w DreamColor | Realme GT Master Edition | Samsung Watch 5 Pro | Panasonic P50S10E | nVIDIA SHIELD TV 2015 | Polk MagniFi MAX

Új hozzászólás Aktív témák