Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dfsz34

    őstag

    válasz rudi #8 üzenetére

    igen, most már sajnálom, hogy nem a myaudio-t vettem a concorde helyett

    borrányos a concorde wifi-je, pl nekem a konyhában, kb 10-12m a wifitől már csak bűvészkedéssel jön be 1 leglassabb fokozaton, hipersebesen elveszti a jel az erősségét, gyakorlatilag csak a wifivel egy szobában van maxon. Rengeteg wifi-s cuccom van, de ez eddig a leggyengébb wifi, amivel összefutottam., ami azért nagyon bosszantó, mert nem akarok 3 antennás wifit router venni emiatt a tablet miatt. A másik meg, hogy a myaudio-nak 8000mAh az akksija, ami jónak számít. A concorde nagyon gyakran kell tölteni, ami azért nem túl előnyös, ráadásul a töltés kijelzés is botrányos a 4.0.4-ben, ugrál összevissza. Nekiáálok egy 1:40h filmet lejátszani és hdmi-n néztem tv-n (nem ment a tablet képernyője) 78% töltéssel nem tudta befejezni a lejátszást, az azért durva, bár vszinű a 78% nem volt reális.

    Ismerősnek myaudiója van és tejlesen hasonló használat mellett lényegesen tovább bírja, tehát igenis látszik az akksi különbség és a másik, amit nem értek, hogy neki nincs gondja a wifijével, hogy a bánatban van ez, ki érti?

    Nekem amúgy nagyon egymás koppintásának tűnik a myaudio és a concorde, meglehet ugyanaz a cég vagy valami átfedés van köztük.

    De a concorde is jól használható tablet, csak a myaudio kevesebb bosszúságot okozna.

    Ezek a tabletek már teljesen jól használhatóak tartalomfogyasztásra, teljesen fölösleges drága 100-150e tabletet venni, csak azért, hogy ne akadjon néha-néha. Most őszintén, amikor az ember leül, hogy megnéz ezt meg azt, ki a bánatos francot érdekel, ha néha az oldal röccen egyet vagy a megnyitás nem 0.5 sec alatt történik ? Vannak őrült elvárásokkal rendelkező emberek, de ők égessék csak a pénzüket, engem meg 4-5 évig ki fog szolgálni egy 60e-s tablet is.

  • dfsz34

    őstag

    válasz Stargun! #26 üzenetére

    Az USA.beli árak nettó árak, de ez már kismilliószor le lett írva, mégis jönnek újra meg újra az értetlenek, hogy $=EUR, ja csak az EUR ár már bruttó, ami azért nem mindegy. Ha rárakod az USA árra a 27% áfát, akkor már majdnem a magyar árnál vagy.

    Persze, az igaz, hogy USA-ban még adóval együtt is sokkal olcsóbb a hardver, csak azért hihetetlen, hogy nem képesek emberek megérteni a nettó és bruttó ár közötti különbséget.

  • dfsz34

    őstag

    válasz csaabz #35 üzenetére

    Először én sem tudtam, hogy mit kezdjek vele. A gyereknek vettem egy 4 órás útra, hogy ne unatkozzon, mert akkor iszonyatos vele utazni és nézzen rajta mesefilmeket. Egy dvd/média lejátszó az autóba 30e pénz, ami már normális, na akkor döntöttem úgy, hogy tabletet veszek inkább, ami bármire használható.

    A lényeg a kényelem, nem kapcsolom be a számítógépet, ha meg akarok valamit nézni. A gyerek is nagyon szeret rajta játszani, rengeteg jópofa tapizós program van, léggömb pukkasztás stb.

    Ha sokat kell várnom, vagy tömegközlekedéssel megyek, akkor csak bekapcsolom és mehet a sakk vagy sudoku, mivel én már az akciójátékokból kinőttem.

    Az óriási előnye a telefonokkal szemben, hogy a képernyő mérete alkalmas a tartalomfogyasztásra. Az telefonos egérmozi mazochistáknak való, de a tablet teljesen más. Azért a Steve Jobs lángelme volt, pontosan tudta, hogy mire van igény.

    Akinek nincs tabletje, az nem is tudja elképzelni, mennyi mindenre jól használható. Én is nagyon vonakodtam a vásárlással, nejem már 2 éve venni akart, de nem engedtem. Azóta meg szinte le sem teszem.

Új hozzászólás Aktív témák